X-Wing jest, jaki każdy widzi

Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Jerac »

Najbardziej brakuje mi dwóch funkcji:
- "reset" aby móc na nowo wyznaczyć wymiar główny. Dzięki temu można załadować inny obrazek bez przeładowywania całej strony.
- "scale up" i "scale down", bo przy wyjątkowo dużych lub małych obrazkach dopasowanie do viewportu nie wystarcza.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Sariel »

Jerac pisze:- "reset" aby móc na nowo wyznaczyć wymiar główny. Dzięki temu można załadować inny obrazek bez przeładowywania całej strony.
Hmm, a próbowałeś zmienić wpisany wymiar główny i kliknąć jeszcze raz przeliczenie?
Ostatnio zmieniony 07 sty 2019 19:20 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Jerac »

Działa...! Kiedyś nie działało, przysiągłbym, i byłem przekonany ze tak jest dzisiaj!
No, to mi sporo ułatwi!
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Sariel »

Cieszę się :) Edyta: dodałem funkcję zmniejszania i powiększania obrazka co 10%, służą do tego osobne przyciski.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Jerac »

I cacy! Dziękuję!
Szarnywirk
Martini26
Posty: 62
Rejestracja: 14 kwie 2015 17:44
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Bytom

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Martini26 »

Twoje modele to istny majstersztyk ;)
Chciało by się takie postawić na półce a jeszcze lepiej budować samemu :D
Czekam na następne modele z SW
---
Marcin-ek
https://www.instagram.com/marcinek_foto/" target="_blank
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Jerac »

Wiesz, jest to możliwe... robię do nich nawet instrukcje ;]
Są na brickvault.com
Szarnywirk
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Fuku »

Model jest ładny, estetyczny, dobrze odwzorowany, co prawda nie mam przy nim opadu szczęki jak przy y-wingu, ale jest praktycznie bez zarzutu. Właśnie kończę swój model x-winga, który co prawda niektórzy mogą kojarzyć z wystaw (w towarzystwie chatki yody), ale był bardziej atrapą, bez dobrego mechanizmu rozkładania skrzydeł itp. i mogę w pełni potwierdzić to, co napisałeś. Budowa dobrego modelu x-winga to trudne wyzwanie, ale zarazem bardzo ciekawe. Zastanawia mnie tylko jeden szczegół, mianowicie umiejscowienie tych węższych walców z wylotami silnika, u Ciebie i chyba w każdym mocu, jaki widziałem, skrzydła są symetryczne (góra/dół). Jednak ja widziałem modele, gdzie skrzydła nie były do końca symetryczne, bo te n dolny węższy walec był umiejscowiony wyżej, chyba w osi większego walca i z jakiegoś powodu przyjąłem, że tak jest prawidłowo (to było ze 3 lata temu lub więcej), ale teraz nie mogę znaleźć żadnego modelu/zdjęcia które by to potwierdzało. Może wiesz coś na ten temat?
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Jerac »

Nie jestem pewien o czym dokladnie mowisz. Mozesz pokazac na zdjeciu jakims o co chodzi lub model ktory ma tak jak mowisz?
Szarnywirk
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: X-Wing jest, jaki każdy widzi

Post autor: Fuku »

No właśnie to jest problem, bo teraz nie mogę znaleźć takiego modelu, a kiedyś na pewno ich trochę było
Obrazek
Te mniejsze walce w tych modelach o których piszę były wyżej (patrząc na Twój legowy model o studa, może wiecej), nie symetrycznie do górnych. Pytam bardziej z ciekawości, czy gdzieś to zauważyłeś, ale to był raczej błąd, bo teraz wszystkie modele jakie oglądam mają te elementy symetrycznie. Ja tamto przyjąłem jako prawidłowe te kilka lat temu i tak też zrobiłem w swoim modelu, co mi bardzo pasowało, bo nie kolidowało z chowanymi nóżkami, ale wyglada na to że muszę to zmienić i nie bardzo mam jak
ODPOWIEDZ