Zamek na kulce

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2549
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zamek na kulce

Post autor: Toltomeja »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Jedno z moich dwóch zgłoszeń na CCC. Do kategorii Miscellanous, bo niestety nie do końca pasuje do żadnej innej.

Patrząc na rozmiar podstawki (6x6), można to zaklasyfikować jako winietkę, czyż nie?.

Obrazek

ObrazekObrazek

Album: https://www.flickr.com/gp/toltomeja/J86C86

No co poradzę... Już od dawna chciałem sobie zbudować kulkę. Zamek jest tak przy okazji. ;)
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Zamek na kulce

Post autor: Stelario »

Toltomeja pisze:Do kategorii Miscellanous, bo niestety nie do końca pasuje do żadnej innej.
Czyżbyś najpierw zbudował moca z później się zastanawiał do jakiej kategorii w konkursie go zgłosić. ;)

Wygląda ok.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7113
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Zamek na kulce

Post autor: Jaskier »

Stelario pisze:
Toltomeja pisze:Do kategorii Miscellanous, bo niestety nie do końca pasuje do żadnej innej.
Czyżbyś najpierw zbudował moca z później się zastanawiał do jakiej kategorii w konkursie go zgłosić. ;)

Wygląda ok.
>Implikowanie, że wiele ze startujących osób tak nie robi.

Fajniuchne.
Co prawda nie do końca rozumiem, o co chodzi z tą kulką i przez nią kojarzy mi się z przaśnymi pamiątkami z wakacji czy czymś takim, ale zamek pierwsza klasa. Kula też ładnie wyrzeźbiona, bardzo fajny efekt te przezroczyste niebieskie plate'y robią, tylko jakoś mi się to tak nie spina do kupy z zamkiem.
Szkoda, że w mikroskali w tym roku precyzyjnie narzucili górski krajobraz, bo mógłbyś powalczyć o nagrodę.
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Zamek na kulce

Post autor: Loghan »

Dla mnie ma trochę vibe Małego Księcia, aż mi się prosi w związku z tym o jakiegoś microfiga - ale zdecydowanie na plus :)
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Zamek na kulce

Post autor: glaz_pimpur »

W którą stronę płynie rzeka? Bo im bliżej środka spirali, tym jest jej mniej.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Zamek na kulce

Post autor: Stelario »

glaz_pimpur pisze:W którą stronę płynie rzeka? Bo im bliżej środka spirali, tym jest jej mniej.
Wygląda jak by wypływała z zamku dlatego jest tam wodospad. ;)
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2549
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zamek na kulce

Post autor: Toltomeja »

Stelario pisze:Czyżbyś najpierw zbudował moca z później się zastanawiał do jakiej kategorii w konkursie go zgłosić. ;).
Oczywiście!
Jaskier pisze:Kula też ładnie wyrzeźbiona, bardzo fajny efekt te przezroczyste niebieskie plate'y robią, tylko jakoś mi się to tak nie spina do kupy z zamkiem.
Może i nie, ale to by pomysł z gatunku "nie mogłem się oprzeć". Zaczęło się chyba od czegoś a la Mały Książę: malutka planeta z malutkim zamkiem. Po prostu chciałem sobie zbudować kulkę.

I też się zastanawiałem w którą stronę ma płynąć rzeka. Potem sobie uświadomiłem, że grawitacja tam działa w różne śmieszne strony, więc chyba może płynąć gdzie jej się podoba. Pewnie Jaskier potrafiłby jakoś wyprowadzić jakieś równanko na to.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7113
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Zamek na kulce

Post autor: Jaskier »

Ciało niebieskie takich rozmiarów nie jest w stanie utrzymać swojej atmosfery, więc nie ma nawet co gdybać nad kierunkiem przepływu rzeki.

To Ty kiedyś robiłeś Małego Księcia z kulą podobną techniką, czy Ananas vel Legofan?
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Re: Zamek na kulce

Post autor: wallyjarek »

Fajna ta bombka :)
Tak naprawdę fajny pomysł, coś innego niż zwykle.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Zamek na kulce

Post autor: Jerac »

A ja bardzo lubię ten klimat i dlatego też bardzo mi się ten zamek na skale podoba. Nie mam żadnego problemu z wyobrażeniem sobie że to zamek zdolnego maga, który wozi się nim jak sebix golfem po dzielni.
Szarnywirk
ODPOWIEDZ