Iniemamocni

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Iniemamocni

Post autor: KarolWes »

Minęło już trochę czasu od momentu skończenia się konkursu na scenę z Iniemamocnych organizowanego przez IDEA. Moją pracę na ten konkurs nazwałem "Iniemamocni na lodzie". Jest to całkiem spora scena budowana w skali miniland, którą zajmuję się od jakiegoś czasu.
ObrazekIncredibles on ice by KarolWes, on Flickr
W modelu umieściłem całą rodzinkę bohaterów w czasie odpoczynku na lodowisku. Dash znany ze swej szybkości pędzi na łyżwach, rozbryzgując wokół śnieg. Viola chroni małego Jack-Jacka budującego bałwana.
ObrazekIncredibles on ice by KarolWes, on Flickr
Bob, tata, wpadł do przerębla i jest ratowany przez żonę.
ObrazekIncredibles on ice by KarolWes, on Flickr
W tym samym czasie Edna Mode, słynna krawcowa, prezentuje swoje najnowsze dzieło, czyli rakietowe łyżwy.
ObrazekIncredibles on ice by KarolWes, on Flickr
Za bramą na lodowisko jest ścieżka, która prowadzi na mostek. Dopiero po zbudowaniu całości zacząłem się zastanawiać, dlaczego lodowisko jest nad rzeką. Widać ktoś wpadł na dobry pomysł jak zarobić trochę forsy. Przy moście jest drzewo, za którym kryje się znany z drugiej części filmu szop.

Jest to dość prosty, schematyczny model, w którym jedyną trudnością była jego wielkość i ilość zużytych elementów. Większa część pracy jest budowana standardowo, studami do góry. Jedynie tafla lodowiska jest zbudowana na boku. Ale najfajniejszą częścią budowy było tworzenie postaci. Miniland jest bardzo ciekawą skalą, dokładnie odwzorowującą rzeczywistość, ale nie wymagających dużych nakładów elementów na jedną figurkę. W moim modelu jest 11 postaci, więc trochę elementów to kosztowało.

Dodatkowo, jak z reguły robię, część tego modelu przerobiłem na osobne modele, których instrukcje udostępniam. Tak więc powstały: Edna Mode, Łyżwiarz i czerwony most.
ObrazekMiniland by KarolWes, on Flickr

Mam nadzieję, że praca wam się spodoba.

Link do prac: https://rebrickable.com/users/KarolWes/mocs/" target="_blank
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Iniemamocni

Post autor: dzidek1983 »

Doceniam że zbudowałeś postacie, mało kiedy widzę prace które nie wykorzystują gotowych minifigów.

No i ten żółty śnieg.. klasyka :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Iniemamocni

Post autor: Sirius »

Figurki wyszły na prawdę fajnie. Ta część z lodowiskiem też, widać, że jest tam jakaś akcja. Gorzej prezentuje się ta czarna część, na mój gust za dużo studów i przez to, że tak ciemno to nie widać za bardzo, o co tam chodzi.
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: Iniemamocni

Post autor: KarolWes »

Dziękuję wszystkim za opinię
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ