[MOC] Imperialna baza z Escape II

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Jak pewnie już wiecie prowadzę zbiórkę na rzecz animacji LEGO Star Wars - Escape 2. Link znajdziecie gdzieś niżej. Baza imperialna została zbudowana na potrzeby tegoż to filmu i jest jedną z wielu scenerii, które się w nim pojawią.


Zazwyczaj plany filmowe buduje się trochę inaczej od zwykłych MOCy, często są dostosowane tylko do konkretnego ujęcia i zieją pustką z większości stron. Tutaj jednak, ze względu na fabułę i specyfikę scen, które planuję nakręcić zbudowałem to bardziej klasycznie. Dodatkowym bodźcem była chęć pokazania makiety na wystawie Pixel Heaven 2018, gdzie organizator chciał dużo Star Warsów. Dzięki wystawie dobudowałem parę rzeczy (głównie "wygładzenie" krawędzi, wykończenie wzniesienia z tyłu itp.), które nie będą widoczne w filmie, ale bez nich praca by się gorzej prezentowała na żywo.




Jeśli chcecie zobaczyć jak minifigi biegają po tej makiecie w niesamowitych scenach akcji to zapraszam do wspierania projektu filmowego na Indiegogo.
Link: https://www.indiegogo.com/projects/escape-lego-star-wars-stop-motion-animation/x/19488479#/




Można w zamian dostać sporo ciekawych rzeczy, jak choćby instrukcje do statków z tej makiety (i paru innych). Najtańsze wsparcie to zaledwie 1 USD, można je wpłacić z polskiej karty, nie ma za to dodatkowych opłat. 1 dolar w chwili gdy piszę tego posta to tylko 3,76zł. Nie jest to duża kwota, a każda pomoc się przyda.




Mały teaser animacji, nakręcony w tej bazie:




I zdjęcia:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania na blogu Kalaisa:
[MOC] Imperialna baza - Bricks Treasure - LEGO® Blog (http://bricks.kalais.net/pl/post80)

Zdjęcia z budowy i inne ciekawostki zawsze na:
Instagram | Facebook | Flickr
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: eric trax »

Na filmach się nie znam, na makietach zresztą też ale jest jedna rzecz która mnie urzeka w Twojej makiecie. Mimo tego, że zbudowana jest z klocków wnętrza pomieszczeń zbudowane są w taki sposób, że od razu przywołują dreszczyk, który miałem oglądając najbardziej klimatyczne epoizody 4-6. Mam nadzieję że przyjdzie mi kiedyś zobaczyć ją na żywo.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Kalais »

To fajnie, że przywołują takie wspomnienia, bo wzorowałem się właśnie na tych częściach :)

Na żywo niestety pewnie już będzie ciężko, bo jak już odegra swoją rolę w filmie to pewnie pójdzie do rozbiórki.
Marzyciel
Posty: 118
Rejestracja: 05 sie 2017 20:43
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Marzyciel »

Najbardziej podoba mi się przeszklony korytarz , rozwalony myśliwiec imperialny , działka przeciwlotnicze. W swojej bazie na Hoth chce podobnie zrobić skały nad pomieszczeniami. Do góry po lewej stronie chyba bym użył większych elementów.
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Szczepan »

Jeśli Tie Fighter się (jak przypuszczam) rozbił i w trakcie wymuszonego przyziemienia pogubił dolne części skrzydeł, to na to nie wygląda. Wygląda, jakby się stojąc złamał i go przesunęli, żeby nie przeszkadzał. W trakcie awaryjnego lądowania dolne części paneli by się raczej rozsypały w drobny mak, a jeśli nawet ułamały, to daleko wcześniej niż on sam się zatrzymał. Natomiast w rzeczywistości by się pewnie zaczął toczyć jak piłka i połamał panele po całym ich obwodzie.

Tak czy inaczej - nie pasują mi te ułamane dolne połówki tuż przy nim. Ja bym zostawił same bruzdy w skale.

Ale to moje zdanie.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Mateusz92 »

Nareszcie jest! Już na zdjęciach z Pixela przyglądałem się jej, ale niestety było ich za mało, aby przyjrzeć się dokładnie. Najbardziej podoba mi się sala obrad gdzie skały łączą się stalowymi (jak mniemam) słupami. Jeśli chodzi o rozbitego TIE to mi się on akurat podoba, ale Szczepan chyba ma rację w temacie skali zniszczeń twardego lądowania. Cóż szkoda, że nie uda się bazy zobaczyć na żywo. Po cichu liczę na wersję V2 gdzie będą jeszcze hangary dla pojazdów, koszary czy co tam Imperium potrzebuję :) Na koniec jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy brama się zamyka?
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Kalais »

Marzyciel pisze:Najbardziej podoba mi się przeszklony korytarz , rozwalony myśliwiec imperialny , działka przeciwlotnicze. W swojej bazie na Hoth chce podobnie zrobić skały nad pomieszczeniami. Do góry po lewej stronie chyba bym użył większych elementów.
Dzięki.
Większych elementów? W sensie, że BURPów?
Szczepan pisze:Jeśli Tie Fighter się (jak przypuszczam) rozbił i w trakcie wymuszonego przyziemienia pogubił dolne części skrzydeł, to na to nie wygląda. Wygląda, jakby się stojąc złamał i go przesunęli, żeby nie przeszkadzał. W trakcie awaryjnego lądowania dolne części paneli by się raczej rozsypały w drobny mak, a jeśli nawet ułamały, to daleko wcześniej niż on sam się zatrzymał. Natomiast w rzeczywistości by się pewnie zaczął toczyć jak piłka i połamał panele po całym ich obwodzie.

Tak czy inaczej - nie pasują mi te ułamane dolne połówki tuż przy nim. Ja bym zostawił same bruzdy w skale.

Ale to moje zdanie.
Tak, jest rozbity. Masz rację jeśli chodzi o fizykę upadku, ale to animacja LEGO Star Wars, gdzie są miecze świetlne, Jedi mają force jumpy, statki spuszczają bomby w próżni - realizm nie ma tu dla mnie większego znaczenia, przynajmniej nie na tyle żebym się przejmował fizyką spadającego Tie Fightera ;) Z premedytacją tak to zbudowałem, bo po prostu dla mnie fajnie wygląda i przede wszystkim mieści się, na i tak już dużej, makiecie.
Swoją drogą ciekawe, że to jedyna rzecz która zwróciła Twoją uwagę ;)
Mateusz92 pisze:Nareszcie jest! Już na zdjęciach z Pixela przyglądałem się jej, ale niestety było ich za mało, aby przyjrzeć się dokładnie. Najbardziej podoba mi się sala obrad gdzie skały łączą się stalowymi (jak mniemam) słupami. Jeśli chodzi o rozbitego TIE to mi się on akurat podoba, ale Szczepan chyba ma rację w temacie skali zniszczeń twardego lądowania. Cóż szkoda, że nie uda się bazy zobaczyć na żywo. Po cichu liczę na wersję V2 gdzie będą jeszcze hangary dla pojazdów, koszary czy co tam Imperium potrzebuję :) Na koniec jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy brama się zamyka?
Hehe :) No trochę czasu mi zajęła publikacja. Nie bardzo jestem zadowolony ze zdjęć, bo je robiłem na szybko i pomieszałem światła i ustawienia przez przypadek i cały czas myślałem, że zrobię drugą, bardziej pro, sesję. Ale jakoś nie było okazji i chęci.

Hangary i inne pomieszczenia imperialne będą w filmie, ale akurat nie w tej bazie. Ale nie spoileruje.

Czy brama się zamyka. I tak, i nie ;) Zamyka się - ale trickowo ;) Tylko w filmie, nie robiłem "zabawowego" mechanizmu i bramy na zdjęciach nawet nie ma.
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Szczepan »

Kalais pisze:Swoją drogą ciekawe, że to jedyna rzecz która zwróciła Twoją uwagę ;)
Bo duże, na pierwszym planie i mi nie pasuje. Jak w tych reklamach nitek do zębów.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MOC] Imperialna baza z Escape II

Post autor: Amal »

Świetny pomysł i wykonanie! Tie Fighter pewnie się rozpadł ze starości, a Szczepan by od razu za to krzyżował...
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
ODPOWIEDZ