Młyn

Awatar użytkownika
bart
Posty: 15
Rejestracja: 15 lut 2015 17:28
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Młyn

Post autor: bart »

Witajcie

Idzie zima więc dziś tak na chłodno. Zawsze chciałem zbudować coś w zimowych klimatach. Młyna jeszcze nie budowałem więc padło właśnie na niego. Jeśli dostrzeżecie pewne nawiązania stylu budowania do niektórych prac prezentowanych przez budowniczych tego forum to są one zamierzone :) Mają one skłonić oglądających do pogrzebania w historii MOCów. Jeśli ktoś będzie wytrwały na pewno znajdzie ! Jednocześnie dziękuję tym budowniczym za inspirację ! Poniżej zamieszczam kilka zdjęć. Są one jednocześnie linkami do galerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Proszę o pytania i komentarze.

P.S. Surowość zdjęć była zamierzona.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: glaz_pimpur »

Bardzo klimatyczne. Śliczne choinki i zgrabny domek. Nie podoba mi się ta ramka. Wolałbym, żeby całość stała na jakiejś nierównomiernej podstawce.
Duplo Users Poland Assosiation
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: parsom »

Widziałem na Falkonie, ale budowniczego nie było, a nikt z pytanych nie wiedział czyje to.
Rewelacja! Aż się prosi o cytat z Siary, ale pewnie moderator by wyciął...

Co do podstawki - ja wręcz przeciwnie niż przedmówca. Podstawka jest jak najbardziej na miejscu - zwłaszcza w połączeniu z asymetrycznym usadowieniem samego budynku.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: jetboy »

Rewelacja! Fajne choinki. Ciekawe murki - niby takie trochę Derfelkardanowe, ale jednak oryginalne. Całość miodzio :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7105
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: Jaskier »

Świetne!

Chociaż faktycznie ramka trochę nie pasuje i myślę, że można by też było coś pokombinować ze śniegiem na dachu, bo układa się trochę zbyt regularnie.
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: pit »

parsom pisze:Widziałem na Falkonie, ale budowniczego nie było, a nikt z pytanych nie wiedział czyje to.
Mnie nie pytałeś, a powiedziałbym Ci. :)
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: Sirius »

Ładna praca. Z fajnymi detalami i ładnie zrobioną fakturą murów ale jednak nie wpadająca w ten już trochę generyczny styl castlowego budowania. Tylko może gdyby była na ciemniejszym tle to lepiej by się oglądało. No i mi ramka nie przeszkadza, podoba mi się i pasuje do tej pracy.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: Kalais »

Już mówiłem na żywo, że bardzo mi się podoba :)
Na ramkę w ogóle bym nie zwrócił uwagi, gdyby nie komentarze. Pewnie bardziej kontrastowa by lepiej wyglądała, np. czarna. Z wystawy w ogóle jej nie pamiętam ;)
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: parsom »

pit pisze:
parsom pisze:Widziałem na Falkonie, ale budowniczego nie było, a nikt z pytanych nie wiedział czyje to.
Mnie nie pytałeś, a powiedziałbym Ci. :)
A widzisz. Następnym razem będę wiedział kogo pytać :)
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2418
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Młyn

Post autor: Mateusz92 »

MOC robi bardzo dobre wrażenie na pierwszy rzut oka jak i na drugi, i jeszcze następny tzn. im dłużej się przypatruję tym bardziej i się podoba. Najbardziej choinki. Połączenie białych liści z zielonymi dało bardzo naturalny efekt drzewa przykrytego śniegiem. Mam mieszane uczucia co do ramki. Żółte i niebieskie akcenty trochę rozpraszają. Nie wiem czy to było zamierzone, ale całość wyszła dość cukierkowo :)
ODPOWIEDZ