S.S. Venture

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

S.S. Venture

Post autor: Jellyeater »

Oto parowiec wzorowany dość luźno nad tym co występował w King Kongu Petera Jacksona. Ma być istotnym fragmentem przyszłej makiety. Początkowo chciałem użyć legowego kadłuba. Ale był za mały i nie dawał się rozbudować. Potem zbudowałem pierwszą wersję, doszedłem do nadbudówek i okazało się za wąsko. Więc poszerzyłem i wydłużyłem. Teraz ma 75 studuów długości. Nadal jest trochę za mały. Brakuje mu pewnie jeszcze z 25. :-) Wszystko jest lekko mniejsze niż normalnie w skali minifig. Ale pamiętam z Gdyni jak mała wydaje się być Błyskawica. Za to przez swoją wielkość i tak nie wiem czy uda się go wykorzystać na makiecie.

Obrazek

https://www.flickr.com/photos/158283415@N03/32169762038" target="_blank

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda mi się zaprezentować gdzie dopłynęli.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: Sirius »

Na statkach się nie znam ale zgrabnie Ci wyszedł ten parowiec. Wygląda elegancko i jest fajnie wykończony. Nawet niespecjalnie przeszkadzają wystające study, których nie jestem fanem. Czuć klimat Adventurers (jedna z moich ulubionych serii z dzieciństwa) i to nie tylko dzięki użytym figurkom. Jedynie do tej rdzy na kadłubie można by się było przyczepić. Średnio się prezentują takie wzory.
Rozumiem, że parowiec będzie pływał po makiecie Tatooine? :D
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: Jaskier »

Fajniuchny, zgrabnie wymodelowany, ale te paski z rdzy faktycznie kiepsko wyglądają. Za dużo ich jest.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: glaz_pimpur »

Dla mnie akurat paski z rdzy są najlepsze. Za to nie do końca podobają mi się te białe (i beżowe) tile.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: Jaskier »

A tak w ogóle, to planowana jest jakaś makieta z Adventurers?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: jetboy »

Znakomity! Rdza, para z komina i jeszcze pare fajnych smaczków! Mam nadzieję zobaczyć go na żywo na Białołęce.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: S.S. Venture

Post autor: Jellyeater »

Tak będzie na Białołęce. dlatego czułem pewną presję czasową. Ale dzięki urlopowi ojcowskiemu się udało. :-)

makiety Adventurers nikt nie planuje. ;-) Sam chcę machnąć kilka płyt bazowych.

Dziękuję za miłe słowa!
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: Jaskier »

Oooo, to jak będzie do obejrzenia w Warszawie, to tym bardziej się cieszę, że jadę. :)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: S.S. Venture

Post autor: Mateusz92 »

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że czuć serie Adventures i to mocno (bez legitymacji załogi :) ). Mi rdzawe zacieki się podobają, może odrobinę mniej ich bym dał. Było o plusach teraz kilka minusów. Mianowicie te słupki przy kabinie wystają za bardzo, może jakby wysunąć barierkę nie rzucałoby się to tak w oczy albo jakby słupki nie wystawały za burtę. Drugi minus to study na balkonach. Najlepszym rozwiązaniem byłoby to zrobić snotem wtedy zachowałbyś łuki na końcu statku i może udałoby się te słupki trochę schować. Może nie zwróciłbym na to szczególnej uwagi gdyby nie to, że pokład na którym grają w karty jest wykafelkowany. Tak czy inaczej czekam na dalszy odcinek przygód John'ego Thundera (mam nadzieję, że dowiem się gdzie dopłynęli nasi podróżnicy). I jeszcze pytanie: sam parowiec i dalsza cześć moca jest jakoś wzorowana na zestawie 5976 River Expedition?
Obrazek
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: S.S. Venture

Post autor: Jellyeater »

Snotem powiadasz... Grube by to było, biłem się tu o każdego plate, bo zrobiło się lekko za wysokie. Szkoda, że nie ma okrągłych i ściętych kafli... SNOTem jest kawałek pokładu na rufie. ;-) Tam było miejsce. A potem mi się nie chciało zejść, bo było 1/6 za nisko chyba. Ale poradziłem sobie.
I jeszcze pytanie: sam parowiec i dalsza cześć moca jest jakoś wzorowana na zestawie 5976 River Expedition?
Coś lepszego. :-) To już miałem: https://bricksafe.com/pages/Jellyeater/amazon-temple" target="_blank
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ