Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: syzygy »

Mój pierwszy (powiedzmy) profesjonalny MOC, pierwszy raz też dokupowałem klocki do własnej konstrukcji.
Budowany z systemów cały, techniki tylko te stare ze studami. Studless na tyle ile się dało, te panele na bokach idealnie pasują, dlatego tutaj odpuściłem. Nie jest to żaden konkretny model auta. Projektowany na żywca, bez żadnych programów, nieraz musiałem sporo przebudować.

Zmotoryzowany - jeździ dość powoli w porównaniu do chasis na jakim budowałem, bo klocków dużo i L motor już trochę obciążony (a dwa się nie zmieszczą).
Priorytetem był wygląd zewnętrzny - schować maksymalnie bebechy, co się udało, tylko IR receiver musi wystawać. Gdybym poświęcił wnętrze to pewnie bym z dwa motorki wepchnął.
Jeszcze być może będę go optymalizował, może coś z wagi zejdzie ;)

Filmik z jazdy nagram jak będzie światło, bo teraz ciemnica codziennie ;)
Z funkcji oprócz jazdy w sumie nic nie ma. Aha, kierownica skręca razem z kołami (przez co nie jest idealnie na środku). Drzwi się otwierają.

Pracowałem nad nim sporo z momentami totalnego zwątpienia, ale z efektu ostatecznego jestem zadowolony, tylko mógłby szybciej jeździć ;)

filmik:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019 13:49 przez syzygy, łącznie zmieniany 5 razy.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: Jellyeater »

Przód jest bardzo ładny. Ale tył to jakby chciał kupę zrobić. Albo jakby to był garbus. Dach powinien być poziomo, a tył mniej stromo.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: syzygy »

W sensie, że lepiej byłoby pociągnąć dach do samego końca? :) To łatwo mogę zmienić.

Tylna oś jest uniesiona o 2 platy, żeby wyglądał dynamiczniej, ale na fotkach tego nie widać :)
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: Jellyeater »

https://lc-imageresizer-live-s.legocdn. ... -213414135" target="_blank

Przód masz od tego: https://i.kinja-img.com/gawker-media/im ... ebdcar.jpg" target="_blank

A taki to ma bok: https://vignette.wikia.nocookie.net/bre ... 0425083037" target="_blank

Poparz na proporcje. I na pewno dach ma iść lekko w dół lub być poziomo, a nie do góry. Bo to po prostu dziwnie wygląda i jest nie aerodynamiczne. Warto popracować.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: syzygy »

Ok, dzięki, faktycznie na fotkach to mocno razi. Czasem samemu ciężko coś dostrzec jak się człowiek zafiksuje ;)
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: syzygy »

Wrzuciłem zdjęcia po zmianie - dach jest pociągnięty prawie do końca i jest poziomo. Wydaje mi się, że dużo na tym zyskał :) Jednak jest problem techniczny - brakuje ostatniej belki udającej szybę tylną. Gdy ją wmontuję zasłania ona odbiornik IR i bardzo kiepsko jest z obsługą auta. Z kolei gdy jej nie ma jest taka dziura.. eh ;)

..czemu nie wskakuje mi miniaturka do tematu?
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: SERVATOR »

Jest zdecydowanie lepiej. :)
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: syzygy »

filmik - zawiera nie tylko fotki, ale też filmiki ;)

https://www.youtube.com/watch?v=zRZ0w1f ... 5-BylITO9I" target="_blank
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: Jerac »

Miniaturki nie ma bo flickr nagmerał tak że strony z zewnątrz nie zawsze mogą się dokopać do zdjęć, nasze forum na przykład już nie może.

A w związku z pozostałymi zmianami które flickr wprowadził sugeruję przeniesienie się na inny hosting, np imgur.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Hell on Wheels - muscle car (motorized)

Post autor: jetboy »

Piekny! Tylko przednie nadkola za duże, ale to normalne wmodelach Lego przez konstrukcję skrętu. Ale i tak bardzo mi się podoba.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ