Portable Nintendo Arcade Cabinet

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Portable Nintendo Arcade Cabinet

Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 21s / szer. 33s / wys. 25s
Waga: 2.151 kg

W sumie nie wiem do którego działu to wrzucić, więc tradycyjnie niech będzie tutaj. MOCyk szalenie prosty, ale może komuś koncept się przyda. Otóż jakiś czas temu na rynek wrócił NES Classic Mini, a że małżonka jest fanką Mario to kupiłem. Potem zauważyłem, że konsola świetnie działa na zasilaniu ze zwykłego power banka, a zamiast przypinać ją do telewizora można wykorzystać mały monitor poglądowy do lustrzanki, który technicznie jest niczym innym jak małym telewizorem właśnie. W ten sposób dostajemy w pełni mobilną wersję NESa, którą można np. odpalić na kolanach w samochodzie. Pozostaje tylko kwestia zapakowania tego razem w jakiś wygodny sposób, co da się zrobić i za pomocą tektury, ale dzięki zastosowaniu klocków możliwe jest również dobudowanie joysticka na padzie, jak w automatach. Do czego mam sentyment, bo jeszcze pamiętam Pac-Mana na automacie z dzieciństwa, więc znalazłem rozwiązanie które nie wymaga rozbebeszania pada.

Jak wspomniałem, MOC banalnie prosty, ale w sumie czemu nie podzielić się pomysłem, szczególnie w czasach kiedy ludzie wynalazki typu podstawka pod iPada z trzech axli publikują jako największe odkrycie od czasów koła i z wielostronicową instrukcją ;)

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/port ... de-cabinet" target="_blank
Parę fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek

I film z bliższym objaśnieniem co i jak:

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Portable Nintendo Arcade Cabinet

Post autor: Jellyeater »

I taka instrukcja to by się sprzedawała. :-) Estetyczne i użyteczne. Moja luba też lubi Mario. Ale nie dostanie czegoś takiego. Dzieciaki by się gapiły. :-P
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ