Nuke York

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Nuke York

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Klaun Billy i jego pies przemierzają ruiny tego, co kiedyś nazywano Nowym Jorkiem. Jedna z największych metropolii upadła. Natura przejmuje budynki, ulice i auta tego niegdyś pięknego miasta... Zatrzymali się przy uliczce między budynkami. Billy wszedł na jedną z żółtych taksówek aby mieć lepszy widok na drogę. "Chodź, mój przyjacielu" - rzekł. - "Manhattan jest przed nami, powinniśmy tam znaleźć być trochę Twinkies dla ciebie." Pies zaszczekał radośnie i wznowili wspólną podróż.

Kolejna scenka w dystopijnym świecie ode mnie. Tym razem opuszczamy postnuklearną Rosję i witamy w Nowym Jorku.  Wziąłem sobie do serca uwagi pod poprzednim MOCem, m. in. niedobór roślinności i  monokolorystyczność. Tak oto powstała scenka powyżej. Starałem się też o różnorodność fasad, detali itd. Jak wyszło? Cóż, sami oceńcie. ;) Aha, od teraz będę budował rzeczy w moim nowym, wyimaginowanym uniwersum Clownpoc. Proste, apokalipsa + klauny. :D

Fotka bez gry cieni z mojej rolety w oknie:

Obrazek

I Kilka WIP:

Obrazek

Obrazek

Dzięki za uwagę i zachęcam do komentowania!

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: jetboy »

Bardzo fajnie wyszło. Typowa praca zdjęciowa, z cieniami z rolety wygląda świetnie, do pokazania na wystawie już się nie nadaje. Ale takie prace też są mile widziane.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: crises »

Pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownym przedmówcą :-) Praca opatrzona komentarzem i zdjęciem byłaby właśnie niezłą ciekawostką wystawową. Mnie bardzo zaskoczyło, że to tylko kawałek scenki, bo na zdjęciu głównym oczywiście tego nie widać.
Podziwiam wszystkie MOCe, w których udało się zbudować bałagan. To strasznie ciężka sprawa, bo wiele rzeczy trzeba zaplanować od razu. Nie da się zbudować najpierw porządnego domu, a potem go zburzyć. Tobie fajnie się to udało.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: Janek »

jetboy pisze:Bardzo fajnie wyszło. Typowa praca zdjęciowa, z cieniami z rolety wygląda świetnie, do pokazania na wystawie już się nie nadaje. Ale takie prace też są mile widziane.
Dzięki serdeczne, Jet! Na pokazanie jej na wystawie nie ma niestety już szans, dawno poszła w drzazgi. ;)
crises pisze:Pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownym przedmówcą :-) Praca opatrzona komentarzem i zdjęciem byłaby właśnie niezłą ciekawostką wystawową. Mnie bardzo zaskoczyło, że to tylko kawałek scenki, bo na zdjęciu głównym oczywiście tego nie widać.
Podziwiam wszystkie MOCe, w których udało się zbudować bałagan. To strasznie ciężka sprawa, bo wiele rzeczy trzeba zaplanować od razu. Nie da się zbudować najpierw porządnego domu, a potem go zburzyć. Tobie fajnie się to udało.
Dzięki Crises. Apokalipsa na równi z SW to moje ulubione tematy MOCów i stale je rozwijam. Co do prac na wystawie, przyszedł mi do głowy pomysł, aby poza samą pracą zbudować "ramkę" tak ustawioną na model, aby widok przez nią przypominał zdjęcie, które leżałoby gdzieś w pobliżu. :D Ale to może przy okazji innej scenki, gdzieś w przyszłości. ;)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: Janek »

#doubleposting

Moge pogratulować sam sobie, moja praca jest na TBB. :D

https://www.brothers-brick.com/2018/09/ ... ng-around/" target="_blank
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: glaz_pimpur »

Janek pisze:#doubleposting

Moge pogratulować sam sobie, moja praca jest na TBB. :D

https://www.brothers-brick.com/2018/09/ ... ng-around/" target="_blank
Możesz. BrothersBricków mam w pracy zablokowanych.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: Insomnia »

Janek pisze:#doubleposting

Moge pogratulować sam sobie, moja praca jest na TBB. :D

https://www.brothers-brick.com/2018/09/ ... ng-around/" target="_blank
Gratulacje. Bardzo fajny klimacik ma ta praca
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2540
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: Toltomeja »

Janek pisze:Aha, od teraz będę budował rzeczy w moim nowym, wyimaginowanym uniwersum Clownpoc. Proste, apokalipsa + klauny. :D
No faktycznie, proste. Chętnie to zobaczę! :D

Scenka na początku wydawała mi się trochę zbyt jaskrawa, ale zmieniłem zdanie - właśnie taka powinna być. Postapokaliptyczną scenkę w mhrocznych kolorach każdy głupi zbuduje, a coś takiego... I jeszcze z klaunem... Dobra robota.

Słupki z mikrofonami (chyba) są super, tak samo rozbite okno za nimi, z którego coś wyrasta.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Nuke York

Post autor: Janek »

Glaz, Insomnia, Tolto, dziękuję wam za komentarze!

Moja kolekcja klaunów powiększyła się o 2 członków, teraz planuję zbudować im jakiś pojazd, zobaczymy co z tego wyjdzie. :D
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
ODPOWIEDZ