Szafa. TA szafa.

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: Jaskier »

A skoro już poruszyłem temat rożnych grup - w rozpędzie promocyjnym wbiłem parę dni temu na jedną z większych grup z "budujmy" w nazwie. A dokładnie - Zbudujmy To! Olaboga, co tam się wyprawia! Fejsbukowe grupki fanów LEGO to przy tym pikuś. Jeden tytułuje się szlachcicem z Mokotowa. Drugi pozuje na tle sportowego białego wozu z wielkim statkiem ze SW przed sobą (z okularami na nosie). Trzeci pisze posta, w którym "wychwala górniczy stan". Szybko się stamtąd zabrałem, to raczej nie moja grupa docelowa, ale jakby ktoś być ciekawy, to polecam.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: Jellyeater »

My mamy Krisa Kelvina, samozwańczego arystokratę ze wsi Mokotów :)
Folwarku. :-) Gołębnik pozostał.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: Kris Kelvin »

Jellyeater pisze:
My mamy Krisa Kelvina, samozwańczego arystokratę ze wsi Mokotów :)
Folwarku. :-) Gołębnik pozostał.
Facet na przeciwko, na ogródkach działkowych ma gołębnik. Szału można dostać od tego machania szmatą na kiju, jak gania te gołębie.
Nie szanuję!
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: parsom »

Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta,
Mam nietypową prośbę. Najpierw wyjaśnię - od kolejnego już potencjalnego wspierającego mój projekt dostałem informację, że nie może oddać głosu, bo ma problem z logowaniem. Takie problemy były zgłaszane już wcześniej np. na Eurobricks - pojawiły się po ostatnim ulepszeniu strony Ideas (wprowadzili m.in jakiś idiotyczny kod aktywacyjny). Ale to było ponad tydzień temu i myślałem, że już to naprawili. Jednak widocznie sprawy informatyczne przerastają tę firmę, bo dzisiaj mam następny sygnał o problemach. Napisałem do nich, to odpisali, żebym kazał się tym ludziom skontaktować z Lego. Noż k..., profesjonalizm pełną gębą. To ja się tu produkuję po jakichś stronach poza światkiem legowym, jacyś ludzie próbują oddać swój pierwszy głos na stronie, o której w życiu nie słyszeli, odbijają się od czegoś takiego a ja mam kazać im iść z tym do Lego?
Wkurzony jestem na tych partaczy tym bardziej, że od wczoraj głosy stanęły, a zawsze coś tam skapywało. I jak przypuszczam o większości przypadków nieudanych głosowań nawet nie wiem.
W każdym razie - czy ktoś mógłby spróbować zagłosować i sprawdzić, czy to działa? Oczywiście nie musicie kończyć tego głosowania, chodzi o sprawdzenie. A zwłaszcza chodzi mi o to, żeby ktoś komu się nie powiedzie napisał do tych cudaków na support.ideas@lego.com" target="_blank. Wiem że to dziwna prośba, ale ludzie spoza afolstwa zupełnie nie zrozumieją o co chodzi, więc nie liczę na to, że będą się bawili w jakaś idiotyczną korespondencję.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: jetboy »

parsom pisze:Panie i Panowie, chłopcy i dziewczęta,
Mam nietypową prośbę. Najpierw wyjaśnię - od kolejnego już potencjalnego wspierającego mój projekt dostałem informację, że nie może oddać głosu, bo ma problem z logowaniem. Takie problemy były zgłaszane już wcześniej np. na Eurobricks - pojawiły się po ostatnim ulepszeniu strony Ideas (wprowadzili m.in jakiś idiotyczny kod aktywacyjny). Ale to było ponad tydzień temu i myślałem, że już to naprawili. Jednak widocznie sprawy informatyczne przerastają tę firmę, bo dzisiaj mam następny sygnał o problemach. Napisałem do nich, to odpisali, żebym kazał się tym ludziom skontaktować z Lego. Noż k..., profesjonalizm pełną gębą. To ja się tu produkuję po jakichś stronach poza światkiem legowym, jacyś ludzie próbują oddać swój pierwszy głos na stronie, o której w życiu nie słyszeli, odbijają się od czegoś takiego a ja mam kazać im iść z tym do Lego?
To jest problem z kontami tych ludzi i żeby coś zadziałać to te osoby muszą o to poprosić. To kwestia prywatności. Nie można dokonywać zmian na twoim koncie, bo ja o to poproszę. Musisz poprosić sam.
Wkurzony jestem na tych partaczy tym bardziej, że od wczoraj głosy stanęły, a zawsze coś tam skapywało. I jak przypuszczam o większości przypadków nieudanych głosowań nawet nie wiem.
W każdym razie - czy ktoś mógłby spróbować zagłosować i sprawdzić, czy to działa? Oczywiście nie musicie kończyć tego głosowania, chodzi o sprawdzenie. A zwłaszcza chodzi mi o to, żeby ktoś komu się nie powiedzie napisał do tych cudaków na support.ideas@lego.com" target="_blank" target="_blank. Wiem że to dziwna prośba, ale ludzie spoza afolstwa zupełnie nie zrozumieją o co chodzi, więc nie liczę na to, że będą się bawili w jakaś idiotyczną korespondencję.
Niestety nie da się zagłosować drugi raz z tego samego konta, ale logowanie i podawanie kodu działa.

Tak LEGO IT jest legendarne. Tak to jest ja się wszytko outsourcuje.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: parsom »

jetboy pisze: To jest problem z kontami tych ludzi i żeby coś zadziałać to te osoby muszą o to poprosić. To kwestia prywatności. Nie można dokonywać zmian na twoim koncie, bo ja o to poproszę. Musisz poprosić sam.
No właśnie - i weź tu skłoń teraz kogoś, kto próbował się zalogować, naklikał się i nic, żeby jeszcze wyjaśniał to z jakimś pajacami, którzy na dodatek odpowiedzą za parę dni albo wcale.
jetboy pisze: Niestety nie da się zagłosować drugi raz z tego samego konta, ale logowanie i podawanie kodu działa.
Tak LEGO IT jest legendarne. Tak to jest ja się wszytko outsourcuje.
No, tylko gdzie oni to outsorcują. Przecież w naszym pięknym kraju byle sklepina działa lepiej niż ich strony.
Dzięki za sprawdzenie!
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: syzygy »

Zarejestrowałem się dopiero teraz, specjalnie żeby wesprzeć szafę ;) Bardzo mi się podoba.

..a jakby wyłożyć środek drzwi odwróconymi kafelkami (Tile Special 2 x 2 Inverted)? :) Ale jest super tak czy siak.
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: parsom »

syzygy pisze:Zarejestrowałem się dopiero teraz, specjalnie żeby wesprzeć szafę ;) Bardzo mi się podoba.

..a jakby wyłożyć środek drzwi odwróconymi kafelkami (Tile Special 2 x 2 Inverted)? :) Ale jest super tak czy siak.
Dzięki za wsparcie!
I dzięki za pytanie o drzwi, jakoś nikt do tej pory tego nie poruszył, a przeciągnęło to budowę o dość spory czas. Na początku miałem taki właśnie zamiar jak piszesz, ale o ile się nie mylę ten klocek jest tylko w jasnych kolorach. A potem zacząłem kombinować inaczej - próbowałem wieszać na tych drzwiach ubrania (tu przetestowałem różne sposoby zbudowania ich z klocków, potem nawet myślałem o powieszeniu szmacianych z jakiejś Scali czy czegoś takiego), próbowałem wstawiać tam jakiś ornament, a nawet zbudować na nich przedłużenie sceny ze środka (jakieś choinki i śnieg). Ale po tym wszystkim (jak już nawet byłem zadowolony z klockowej wersji kożucha) stwierdziłem, że takie dodatki odciągają uwagę od tego co w środku i robi się wizualny bałagan. Drzwi po otwarciu powinny stawać się niewidoczne.
Reasumując - najlepszy byłby kafelek o którym mówisz. Gdyby zrobili go w reddish brown.
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: parsom »

Taki drobiazg - wrzucili mnie w cotygodniowy przegląd Lego Ideas. Co prawda nie jest to wielki sukces, bo wystarczy zrobić zdjęcie projektu na jakiejś wystawie, otagować i jest. Ale przyrost głosów jest dość gwałtowny.

Obrazek

Odkryłem też, że w holenderskich internetach napisali: https://www.bouwsteentjes.info/uitgelic ... -wardrobe/" target="_blank
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
parsom
Posty: 666
Rejestracja: 06 sty 2017 12:22
Rok urodzenia: 1978
Kontakt:

Re: Szafa. TA szafa.

Post autor: parsom »

Moja Szafa przeprowadziła ostatnio medialną ofensywę. Głównie w mediach lokalnych (z dość mizernym skutkiem), ale i tych o zasięgu krajowym, a nawet międzynarodowym:

https://www.thefirstnews.com/article/un ... -lego-3918" target="_blank

http://booklips.pl/newsy/polak-zbudowal ... sprzedazy/" target="_blank

I tu już był lepszy skutek. Ale nadal nie taki, jakiego bym sobie życzył pod choinkę. Ma może ktoś wujka w jakiejś gazecie?

No i trafiłem między Tokarczuk a Zadie Smith:

Obrazek
Rower, rower, ROWER!
SZAFA kontratakuje
ODPOWIEDZ