Wąż Rzeczny

janekjanoron
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2018 09:01
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Polska

Wąż Rzeczny

Post autor: janekjanoron »

Oto moja najnowsza miniaturka 8x8 p.t
Wąż Rzeczny
Jest ona inspirowana piosenką z 2009 roku Wonsz Rzeczny
https://youtu.be/aVPj0phGjyU" target="_blank
Oto praca
Obrazek
Obrazek
Dziękuje za pomoc ze zdjęciami i za rady dotyczące zdjęć. Dziś już 2 dokładne zdjęcia na białym tle dobrze naświetlone. Wąż pochodzi z minifigurki Voldemorta z najnowszej serii kolekcjonerskiej Harrego Pottera. Sama przestrzeń na węża to 6x6 studa otoczone murem o grubości 1 studa.
W rzece "pływają" 33 niebieski klocki, głównie skosy. Sam wąż nie jest w żaden sposób przymocowany do dna. Mam nadzieje że praca się spodobała.
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein"
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Wąż Rzeczny

Post autor: Jellyeater »

Wąż jest chyba oliwkowy. Masz zryty balans bieli, albo zbyt długo naświetlałeś. Albo obie te rzeczy po trochu. U Ciebie jest szarawy. Na drugim zdjęciu jest lepiej.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
janekjanoron
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2018 09:01
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Polska

Re: Wąż Rzeczny

Post autor: janekjanoron »

Jellyeater pisze:Wąż jest chyba oliwkowy.U Ciebie jest szarawy.
może dlatego że jako tło dałem kartkę papieru i robiłem zdjęcie telefonem. Albo i to i to.
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein"
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7021
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Wąż Rzeczny

Post autor: Thietmaier »

Raczej za mocne oświetlenie lub jego kolor. Tło na to nie powinno wpływać, za to jakim sprzętem robiłeś jak najbardziej.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Wąż Rzeczny

Post autor: jetboy »

Thietmaier pisze:Raczej za mocne oświetlenie lub jego kolor. Tło na to nie powinno wpływać, za to jakim sprzętem robiłeś jak najbardziej.
Ależ oczywiście że tło wpływa na kolory na zdjęciu, zwłaszcza jak się robi na ustawieniach Auto, czyli na większości telefonów. Przy takim oświetleniu dobre zdjęcie da się zrobić pudełkiem zapałek.

O samej pracy trudno powiedzieć coś odkrywczego. Ot jest. Ani nie razi ani nie zachwyca.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7071
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Wąż Rzeczny

Post autor: Jaskier »

Potwierdzam, tło ma potężne znaczenie przy robieniu zdjęć. Zwłaszcza, jak ktoś (tak jak ja) nie umie w fotografowanie.
Można sobie u mnie w galerii popatrzeć, jak różny może być czerwony kolor przy zielonym tle w zależności od tego, czy zdjęcie jest robione na automacie, czy się nieudolnie próbowało coś poustawiać ręcznie.
ODPOWIEDZ