[MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

[MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: Jellyeater »

Praca powstała, bo zauroczył mnie wspaniały film Księga Dżungli z 2016 roku. Jak ktoś nie widział, to musi nadrobić. Piękna historia, wspaniałe niedrażniące efekty specjalne:

https://www.youtube.com/watch?v=xLK01ilqFds" target="_blank

Potem to przeczytałem książkę, żeby zobaczyć co zmienili (trochę, chociażby w książce nie ma króla Louie którego wymyślił Disney). Ponadto kupiłem sobie kiedyś na promocji ten zestaw z czarnym jaguarem. Potem dostałem od narzeczonej zestaw z jaguarem w cętki. I ten czarny zaczął wydawać się zbędny. Na szczęście LEGO wypuściło czarnego niedźwiedzia. Potem dowiedziałem się, że są brązowe niedźwiedzie. Szybka wymiana (dziękuję) i zwierzaki już były. Potem jeszcze musiałem dokupić małp. A potem to się strasznie rozrosło. I jakoś tak wyszło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tej chwili ma to z 54 study głębokości i 32 szerokości. Nie wiem Wysokie pewnie też na jakieś 50. Ciężko było zrobić zdjęcia, pierwsze jest złożone z 3 o różnych punktach ustawienia ostrości.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: jetboy »

Świetne ornamenty, znakomita dynamika, tylko gdzie jest Mowgli? ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: SERVATOR »

Wyszła Ci bardzo fajna i miła dla oka praca. Jest dynamizm. Fajna mozaika. Duży plus za dużo małp, choć części z nich podmieniłbym na inny kolor dłonie lub nawet całe ręce.
Jedno co mnie nie przekonało, to wielki goryl, który wyłania się z wnętrza. Zanim obejrzałem film myślałem, że to jakiś ornament na drzwiach świątyni. IMO on ma odrobinę za płaską twarz. A może wystarczy go lekko wysunąć?
jetboy pisze:...tylko gdzie jest Mowgli? ;)
Na filmie co go zalinkował Żelek faktycznie Mowgli tylko "mignął" przed kamerą i był wewnątrz świątyni.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7071
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: Jaskier »

Świetna praca, od razu widać, o co się rozchodzi.
Będziesz brał na wystawy?
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: Insomnia »

Świetnie zobrazowana jatka - te zbiegające małpy robią robotę. Bardzo fajne ornamenty
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: Mateusz92 »

Budujesz równie dobrze co narzekasz. Filmu nie widziałem, ale MOC znakomicie oddaje przytoczoną przez Ciebie scenę. Od razu rozpoznałem, że z drzwi do świątyni wyłania się jakaś duża małpa. Świetne ornamenty. Jedyne co jakoś mnie razi to ten element w kolorze dbg przy rękach tej dużej małpy.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: Jellyeater »

Duży plus za dużo małp, choć części z nich podmieniłbym na inny kolor dłonie lub nawet całe ręce.
Dużo łapek trzeba. Tam jest ze 20 sztuk tych małp. A ponadto podmieniałem. Jakoś dziwnie to dla mnie wygląda. Wiem, że te żółte są od czapy. Ciekawe dlaczego LEGO nie dało czarnych? Były już na stanie. W każdym bądź razie jest to hołd dla klasycznych piratów. :-)
IMO on ma odrobinę za płaską twarz. A może wystarczy go lekko wysunąć?
To i tak się ledwie trzyma. W tej skali ciężko jest coś upchnąć. Przynajmniej mi. A ponadto ma tam dwie płaszczyzny na twarzy i te talerze. Lepiej nie umiem.
Będziesz brał na wystawy?
W takim celu powstała. Na żywo jest fajniejsza.
tylko gdzie jest Mowgli? ;)
W filmie ucieka. W książce się chowa w jakiejś dziurze i czeka. :-) Dla ciekawostki w książce małpy zahipnotyzowała wężyca Ka.

Dziękuję za miłe słowa.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [MOC] Odsiecz dla Mowgliego

Post autor: crises »

SERVATOR pisze:Jedno co mnie nie przekonało, to wielki goryl, który wyłania się z wnętrza.
Zasugerowałem się tym gorylem, patrzę na scenkę i sobie myślę, że faktycznie słabo zbudowany, wygląda jak orangutan. Zaglądam do filmiku z jutuba, a ze świątyni wychodzi orangutan. Czyli brawa za wierne oddanie wyglądu małpy. Jedyne co, to przez ułożenie brwi w dół ma wygląd bardziej poczciwy niż groźny. Spróbuj je obrócić, żeby był bardziej zły. A z całej budowli najbardziej mi się podoba ornament i patent na złożenie zdjęcia z trzech.
ODPOWIEDZ