How To Train Your Dinosaur

Awatar użytkownika
Wojtas713
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2017 20:06
Rok urodzenia: 1988

How To Train Your Dinosaur

Post autor: Wojtas713 »

Mimo to, że jestem już z Wami od roku, dopiero teraz wrzucam swojego MOC-a. Od razu dodam, że to moja pierwsza praca (konstruktywna krytyka mile widziana), ale do rzeczy :)

Pomysł na budowę MOC-a wykorzystującego serię JURASIC wziął się z zamiłowania mojego 5-cio letniego synka Marcelka, który własnie dzisiaj ma urodziny.
Chociaż w sumie sam jako mały chłopiec poza LEGO też się interesowałem dinozaurami, rycerzami, samochodami itp... a kto nie :)p

Podsumowując: tytuł jak i klimat to coś co mnie kręci (zawsze fascynowała mnie fantastyka) a, że przez okres wakacji ciągle gościł filmowy "Szczerbatek" jakoś tak mi się wszystko posklejało, chociaż myślę, że jeszcze nie jednego dinozaura wykorzystam w następnych MOC-ach. Niestety nie miałem "marchewki" więc wykorzystałem rekina, który jakoś bardziej przypasował naszemu "Szczerbatkowi". Sama praca miała nawiązywać trochę do stylu steampunk jak i rycerzy oraz fantasy.

Koniec gadania (pisania) proszę śmiało oceniać :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Moje ulubione :)

Obrazek Obrazek Obrazek No i znalazł się pasażer na gapę :D

Obrazek
************************
"Za starania medali nie dają"

************************
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: jetboy »

Takie otwarcia to jest coś!
Bardzo udany pierwszy moc! Witam na forum!
Jedyne co mi lekko zgrzyta to kształt wędki. Ona tam ma taki schodek który mi nie pasuje. Gdyby zamienić kąty przyczepienia tego klocka wydaje mi się że wyglądało by lepiej.
Bardzo fajna podstawka.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: Jellyeater »

Dużo zdjęć. Warto robić selekcję bo potem polegniesz. Ale początek rewelacyjny!
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
sikorka
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 520
Rejestracja: 10 sty 2014 22:40
Rok urodzenia: 1971
Kontakt:

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: sikorka »

Fajne :)
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki
na wiosnę mięciusio, włochato i zielono
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: SERVATOR »

Bardzo fajna praca. :)
Co do wędki (o czym wspomina Jetboy), to IMO lepsza byłaby chyba cała „stalowa”. W końcu rekin swoje waży... Czyli wywaliłbym te brązowe bary, szare elementy połączyłybym axlami 2l i dodał jeszcze z 2 takie szare łączniki.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Fajne.

Użycie marchewki to często jest to przenośnia. Więc rekin to właśnie taka "marchewka" i pasuje zdecydowanie lepiej niż prawdziwa.

Mi nie pasuje "kierowca", wygląda jak czarodziej, a ten bardziej używałby magii do kierowania.
Nie wiem kto tam powinien siedzieć, więc wychodzi że się czepiam, jak Jellyeater.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: Sirius »

Bardzo udany debiut. Przemyślany i ładnie wykonany MOC. Do tego ładne zdjęcia. Czekam na kolejne prace!
Awatar użytkownika
Wojtas713
Posty: 3
Rejestracja: 10 wrz 2017 20:06
Rok urodzenia: 1988

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: Wojtas713 »

jetboy pisze:...lekko zgrzyta to kształt wędki. Ona tam ma taki schodek który mi nie pasuje. Gdyby zamienić kąty przyczepienia tego klocka...
Dziękuję :) przyznam, że trochę się martwiłem żeby wyszło jak najlepiej. Co do wędki i całej pracy, czym dłużej patrzę to wprowadziłbym więcej zmian, ale że to nie na konkurs (zależało mi na fajnej zabawie w popołudnie) zostawię tak jak jest, ale i tak dzięki za uwagę bo dla mnie szczegóły są najważniejsze :)
Jellyeater pisze:Dużo zdjęć. Warto robić selekcję bo potem polegniesz. Ale początek rewelacyjny!
Jellyeater to już po "DUŻEJ" selekcji :) fotek było ponad sto chociaż i tak jeszcze nie do końca jestem zadowolony. No cóż praktyka czyni mistrza, nowy sprzęt do fotografowania już zamówiony :)
SERVATOR pisze:...Co do wędki (o czym wspomina Jetboy), to IMO lepsza byłaby chyba cała „stalowa”. W końcu rekin swoje waży... Czyli wywaliłbym te brązowe bary, szare elementy...
Na początku była dokładnie taka jak opisujesz "stalowa", ale z sentymentu do stempunk jakoś tak bardziej mi to leżało no i na fotkach wg mnie lepiej wygląda, ale to moja opinia :)
Olaf RagnaFoL pisze: ...Więc rekin to właśnie taka "marchewka" i pasuje zdecydowanie lepiej niż prawdziwa.
Mi nie pasuje "kierowca", wygląda jak czarodziej, a ten bardziej używałby magii do...
No ta marchewka to tak żeby coś w opisie było :D a co do czarodzieja to był pod ręką, ale następnym razem przemyślę i takie detale :) dzięki
Sirius pisze:...udany debiut. Przemyślany i ładnie wykonany MOC. Do tego ładne zdjęcia. Czekam na kolejne...
Jeszcze raz dzięki :) na pewno będę wrzucał więcej moich zwariowanych pomysłów :)
************************
"Za starania medali nie dają"

************************
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: jetboy »

Ja tam nie widzę czarodzieja, tylko starszego, zaprawionego w bojach pogromcę dinozaurów. Ale wiele osób bardzo jest przyzwyczajonych do elementów figurek i kojarzy je z konkretnymi postaciami z których pochodzą. Ja kiedyś zrobiłem sobie maga woodoo z losowych części, a potem każde dziecko przechodząc obok wołało - o Lord Garmadon! a ja wtedy nawet nie wiedziałem kto to :) Dlatego warto robić w swoich pracach niestandardowe połączenia.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Paweł1
Posty: 89
Rejestracja: 30 gru 2017 11:35
Rok urodzenia: 1994

Re: How To Train Your Dinosaur

Post autor: Paweł1 »

Ale "dużo" zbudowałeś :D Ale jak na pierwszą publikację jest spoko.
You shoot me down but I won't fall
I am titanium
ODPOWIEDZ