Niespodzianka

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Niespodzianka

Post autor: Toltomeja »

CCC, ujęcie trzecie. Kategoria Trial & Error.

Tym razem zacznę od zdjęcia:

Obrazek

Jak ktoś ma czas, polecam opowiastkę wprowadzającą w temat. Tak mnie wzięło na pisanie. Jak ktoś odgadnie jaką książką historia jest inspirowana, może czuć się dumny.
A miało działać...

Miasto było od jakiegoś czasu nękane przez paskudną gadzinę zwaną smokiem. „Wielkie to, i strasznie cwane” – mówiło się o nim. Potwór siał spustoszenie, niszczył wszelkie uprawy, przekształcał budynki w kupki popiołu, i co najgorsze – każdego dnia starannie dobierał swoje śniadanie. W dni postne była to zazwyczaj jakaś owieczka, a przez pozostałe cenił sobie dobre urodzenie, zdrową cerę i blond włosy.

Królewski sekretarz starannie obliczył, że swoimi wyczynami gad pogwałcił 59 paragrafów. Z tego powodu mądry król (ooo, jaki mądry!) zarządził natychmiastową eksmisję smoka z jego jaskini. Zarządzenie dostarczył zainteresowanemu sześcioosobowy oddział królewskich strażników, ale zanim żołnierze zdążyli przeczytać mu jego prawa, gad wyegzekwował swoje prawo do sześciu porcji pieczeni. Bywa.

Ale mądrego (i teraz też zmartwionego) króla wielce to zasmuciło. Ogłosił, że śmiałek który pokona złego potwora, otrzyma w nagrodę połowę królestwa (po odliczeniu podatku) i roczny karnet na pływalnię.

Wielu stanęło oko w oko ze smokiem, jednak żaden nie zdołał z nim wygrać. Nawet stary, dobry krakowski sposób z wypchaną owieczką nie dał rezultatów i potwór dostał tylko lekkiej niestrawności.

I oto staje przed smokiem kolejny śmiałek, tym razem nie rycerz a wynalazca. Zasłynął już wynalezieniem młotka bezprzewodowego - teraz przyszła pora na Dragonator. W sposób niezbyt jasny dla niewprawnego oka, miał wykonać liczne pomiary, niezbędne do znalezienia najsłabszego punktu na ciele gada (wszak powszechnie wiadomo że każdego smoka da się pokonać tylko zadając mu cios w ten właśnie punkt) . Szansa powodzenia była jak milion do jednego, ale mogło się udać.

Jednak wygląda na to, że to smok odnalazł słaby punkt tej niezwykłej machiny zanim ona zdążyła znaleźć jego...
Obrazek Obrazek Obrazek

I tradycyjnie, (bardzo) krótka historia powstania. Wszystko zaczęło się od smoka - przyszło mi do głowy że torsik minifiga nadawałby się na paszczę jakiegoś stwora, i tak już dalej poszło krok po kroku.

Więcej tradycyjnie na Brickshelfie
A tutaj jest Flickr

Miłego oglądania!
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Niespodzianka

Post autor: jetboy »

Marcin Wolski "Antybaśnie"? Nie wiem czy zgadłem, ale ten klimat.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jelrif
Posty: 13
Rejestracja: 28 lip 2013 10:21
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Międzychód

Re: Niespodzianka

Post autor: Jelrif »

Smok powinien mieć zdziwioną minę...;)

Fajne, natchnąłeś mnie do zbudowania czegoś w tym klimacie. Może na pyrkon zdążę...
Mów mi Mikolaj.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Niespodzianka

Post autor: jetboy »

jetboy pisze:Marcin Wolski "Antybaśnie"? Nie wiem czy zgadłem, ale ten klimat.
chociaż bioąc poprawkę na Twój wiek i bycie bardziej na czasie niż stare pierniki to może być raczej "Bzdurki czyli bajki dla dzieci i innych" Andrzej Andrus, czyta Andrzej Andrus i Piotr Bałtroczyk. ?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niespodzianka

Post autor: Toltomeja »

Żadne z tych, Jetboy. Ta inspiracja była zresztą śladowa i chodzi o konkretne sformułowania, które stamtąd zaczerpnąłem. Mogłem tylko trochę przeinaczyć, bo czytałem po angielsku. Ale (podpowiedź) Zgrredek by miał szansę poznać... ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Niespodzianka

Post autor: jetboy »

Zupełnie mi się nie skojarzyło. Jedynie zdanie "królewski sekretarz..." trochę jest w klimacie, ale ogólnie humor bardzej mi przypomina ten polski niż Pratchetowski. Ale opowiadanko mi się podoba, fajny dodatek do Moca.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niespodzianka

Post autor: Toltomeja »

To nawet nie humor Pratchetta, ale nawiązanie do konkretnej sceny z Straż! Straż! - tam właśnie próbowali strzelić w "słaby punkt" smoka, i była szansa jak milion do jednego.
It's million to one chance, but it might just work!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Niespodzianka

Post autor: Thietmaier »

Nigdy nie rozumiałem steampunkowych maszyn, ale ten chaos ma swój urok i podoba mi się to. A smok jak to smok, daje czadu! ;)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ