[MOC] Wagon Samowyładowczy Fals 24Ve" [IR] ( WIP )

Awatar użytkownika
Budowniczy
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2017 17:17
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań

[MOC] Wagon Samowyładowczy Fals 24Ve" [IR] ( WIP )

Post autor: Budowniczy »

Witam ponownie,

Po moim ostatnim http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php? ... 42#p138210 SM42 przyszła pora na rozbudowę taboru. Od czasu HO i TT marzyłem o zautomatyzowanej węglarce. Oryginalne wydały mi się zbyt małe, a ich funkcjonalność zdecydowanie ograniczona tak więc rozpocząłem budowę własnej :) Chwilowo jest to wątek WIP, na bieżąco będę wrzucał kolejne efekty przebudowy.

Największym dotąd problemem było umieszczenie silnika sterującego tak aby nie wystawał z podwozia zachowując jednocześnie odpowiednią wysokość względem oryginału i istniejącej lokomotywy SM42. Szerokość całkowita 10s długość 48s przy czym docelowo będzie to 46s. Rozważam też opcje 8s ale spodziewam się dużych problemów z umieszczeniem silnika względem uchwytów bocznych klap. Pracuje obecnie nad odwróceniem kolejności tak by umieścić silnik pod podłogą a zębatki powyżej. Odbiornik IR oraz Baterie zostaną połączone na stałe z kolejnym wagonem ( kontenerowiec lub cysterna )

Podgląd w ruchu :) V2
Obrazek
http://bartoszpiasecki.pl/Budowniczy/FA ... E-V2-5.gif" target="_blank
Podgląd w ruchu :) V1
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 cze 2018 15:57 przez Budowniczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: [MOC] Wagon Samowyładowczy Fals 24Ve" [IR] ( WIP )

Post autor: rASch »

Coś mi nie pasuje. To coś to skala. Lokomotywa i wagon w miarę pasują do siebie, ale nie jest to już skala minifig.
Pomysł na działającego fallsa super. Myślę że w 10 studach szerokości da się upchnąć mechanizm tak by nie było go widać. Trzymam kciuki za rozwój projektu ;)
Awatar użytkownika
Budowniczy
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2017 17:17
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań

Re: [MOC] Wagon Samowyładowczy Fals 24Ve" [IR] ( WIP )

Post autor: Budowniczy »

Nocna wersja :) - V2.

Postanowiłem jednak przebudować wagon do szerokości 8s.
Silnik udało się umieścić w podwoziu. Jak widać na zdjęciach od góry, jest "prawie" niewidoczny.
Nie jestem do końca zadowolony z klap - niestety nie znalazłem curved slope w kolorze "brown"....
Trochę się zapędziłem, zamiast zrobić wszystko w redish brown - zależało mi jednak na kolorze....
no cóż, coś za coś :)

Podgląd w ruchu :)
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Wagon Samowyładowczy Fals 24Ve" [IR] ( WIP )

Post autor: Jellyeater »

Te klapy ze studami. Zostawmy to projektantom SW i bawmy się jak dorośli.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Budowniczy
Posty: 17
Rejestracja: 20 mar 2017 17:17
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań

Re: [MOC] Wagon Samowyładowczy Fals 24Ve" [IR] ( WIP )

Post autor: Budowniczy »

:) Mam płaskie 1x4 brąz, ale na razie za mało aby ukończyć klapy :)
Chciałem zrobić je z slopów łukowych ale zdaje się że 1x3 , 1x4 nie były produkowane, owszem są w redish brown...ale w dawnym brązowym nie...więc ostatecznie będą płaskie klapy :(
ODPOWIEDZ