[MOC] Parowóz wąskotorowy Px48 1922

Awatar użytkownika
DawKub1922
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2016 20:51
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Olszowa
Kontakt:

Re: [MOC] Parowóz wąskotorowy Px48 1922

Post autor: DawKub1922 »

Mateusz92 pisze:Pierwsze wrażenie: bardzo, bardzo fajna. Niestety jak się przyglądam dalej to reflektory są za duże. O ile przy lokomotywie to w miarę gra tak przy tendrze zachodzą za bardzo na siebie.
Można użyć i tych opon, i domyślam się że efekt też będzie niczemu sobie. Ja jakoś patrząc na koła od 12V wpadłem na pomysł aby użyć tych gumek, i chyba efekt też jest ok...?
Co do reflektorów, to owszem jest tak jak piszesz Mateusz. Jednak jak już zostało powiedziane / napisane w modelarstwie redukcyjnym trzeba iść na jakiś kompromis, i czasem w efekcie pewne elementy są bądź za duże, bądź za małe =) Ja wybieram te, które mam. A dodatkowo moim zdaniem przy ich zastosowaniu, zrobienie czerwonych świateł (przez pomalowanie wnętrza tego "dziurawego" studa) daje fajny efekt końcowy, całego reflektora. Zakładam, że przy ewentualnych kolejnych moich projektach temat "wielkości" reflektorów zawsze powróci jak bumerang =)

POZdrawiam
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Parowóz wąskotorowy Px48 1922

Post autor: jetboy »

A gdyby je zrobić z lupy?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
DawKub1922
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2016 20:51
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Olszowa
Kontakt:

Re: [MOC] Parowóz wąskotorowy Px48 1922

Post autor: DawKub1922 »

"Lupa" jest ciekawą perspektywą, a konkretniej jej rozmiar/średnica. Jednak przed takim rozwiązaniem powstrzymuje mnie fakt jak zrobić dno/plecy reflektora =/ aby nie było to tylko same "szkiełko", a bez tego wg mnie efekt będzie kiepski... Także narazie uporczywie będę obstawał przy obecnie zastosowanym rozwiązaniu.

POZdrawiam
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Parowóz wąskotorowy Px48 1922

Post autor: jetboy »

A „ciężary od sztangi”? Na tył lupy by chyba pasowały? Tylko to się wtedy robi grube :(
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ