Smoke 3.0

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Smoke 3.0

Post autor: glaz_pimpur »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek
"Dym" to film Wayna Wanga z 1995r opowiadający o sprzedawcy w sklepie z tytoniem Auggim, który codziennie rano o tej samej godzinie robił zdjęcie swojego sklepu na nowojorskim Brooklinie. Film klimatyczny snujący się jak dym z papierosa powoli opowiadający o historie ludzi, którzy przewinęli się przez sklep z fajkami. Na tyle zdobył sobie uznanie, że nakręcono do niego drugą część, w której w epizodycznych rolach wystąpiło parę gwiazd zamieszkujących BigApple, m.in. Lou Reed, Madonna, Jim Jarmush.
Obrazek
Moc przedstawia budynek, w którym znajdował się sklep Augiego i który w rzeczywistości znajduje się Procpect Park West i Cpt. Vincent E.Burton Way. Składa się z 2 modułów położonych na baseplate'ach i względem oryginału został skróciony go o długość jednego modułu, który wyglądałby prawie tak samo jak ta część z Skate Shopem. Tył dostosowałem do modularów, w rzeczywistości nie ma tam podwórka, tylko kolejny budynek przylagający ściana do ściany. Dach zmyśliłem. Wszyskie piętra i dach są zdejmowalne. Wnętrza są, ale bez klatki schodowej. W większości z nich, poza sklepem, dałem się wyżyć "artystycznie" mojemu dziecku.
Obrazek

Za kasą Auggie, pod oknem Lou Reed, zamiata Jimmy
Obrazek

Wampir na Brooklynie?
Obrazek

Najbardziej jestem zadowolony z gzymsu dachowego, najmniej z pojazdów wypełniających ulicę.

link do GALERII
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smoke 3.0

Post autor: romkoo »

Bardzo mi się podoba kamieniczka z wykończeniami. A jeżdżąca lodziarka wyszła super z napisem ICE i truskawką. Drzewa mi trochę nie pasują z tymi cieniutkimi pniami - wzorowałeś się na czymś konkretnym? Ogólny odbiór pracy bardzo dobry.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Smoke 3.0

Post autor: glaz_pimpur »

romkoo pisze: Drzewa mi trochę nie pasują z tymi cieniutkimi pniami - wzorowałeś się na czymś konkretnym?
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie. Miały być smukłe drzewa z wąskimi pniami. Takie młode, paroletnie sadzonki:)
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Smoke 3.0

Post autor: dzidek1983 »

To trochę za wysokie.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Smoke 3.0

Post autor: glaz_pimpur »

Może troszeczkę:) Ale też może to ludziki są za niskie, a budynek trochę za wąski.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Smoke 3.0

Post autor: dzidek1983 »

Z detali to kratka kanalizacyjna chyba jednak na ulicy powinna być nie na chodniku.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Smoke 3.0

Post autor: glaz_pimpur »

dzidek1983 pisze:Z detali to kratka kanalizacyjna chyba jednak na ulicy powinna być nie na chodniku.
To nie są kratki kanalizacyjne tylko (chyba) kratki wentylacyjne do metra. (Stacja jest tuż za budynkiem po prawej stronie) Ale i tak to powinienem poprawić bo niepotrzebnie dałem je równomiernie rozmieszczone na całej długości ulicy. Powinienem je zgęścic po prawej stronie. Dzięki za zwrócenie na nie uwagi:)
Duplo Users Poland Assosiation
ODPOWIEDZ