Klasyk - zmotoryzowany

Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: syzygy »

Pewnie ktoś z Was pamięta mój alternate model 10242, czyli samochód stylizowany na lata 20-30.

Przedstawiam teraz odgrzewany kotlet, czyli jego zmotoryzowaną wersję :) Jest to moje pierwsze samodzielne zdalnie sterowane autko, więc łatwiej mi było nie troszczyć się aż tak o bryłę i skorzystać z gotowych pomysłów (jednak moich ;).

Wyglądem może nie różni się tak bardzo od poprzednika, jednak (jak pewnie zdajecie sobie sprawę) musiałem go całkowicie przebudować, żeby zmieścić PF. Podwozie jest w całości z technic bricków, głownie liftarmów, na to przyszły technic bricki ze studami i buda trzyma się całkiem nieźle. Battery box upchnąłem na samym dole, jest bardzo nisko zawieszony i wisi poziomo, ale nie wlecze się po ziemi. To jest chyba największy minus tej konstrukcji, bo czasem się urwie (np. po przejechaniu lekkiego wzniesienia, uderzeniu w coś itp.). Jest mocowany tylko z jednej strony (dosyć solidnie), z drugiej lekko przed wypadnięciem blokuje go zderzak ze światłami. Bez tego też się trzymał, ale trochę opadał. Chciałem go przymocować jeszcze lepiej, ale w jakieś półstudy wchodziłem np. przez ten element - https://rebrickable.com/parts/99780/bra ... 2-inverted" target="_blank.

Błotniki z liftarmów. Oczywiście te z poprzedniej wersji do niczego się nie nadawały, nie było w ogóle miejsca na skręt. Trochę z lenistwa i braku pomysłów powstały z liftarmów, nie wygląda to może najlepiej, też przez kolorowe piny, które z nich wystają. Próbowałem z czarnymi, ale w moim odczuciu gorzej to wyglądało.
Całość jeździ całkiem sprawnie, napędzany jednym silniczkiem L + przełożenie jest dosyć szybkie, jednak po nadbudowaniu budy auto wyraźnie zwolniło. Na pewno dwie sprzężone Lki byłyby lepsze, albo XL, ale musiałem oszczędzać miejsce, bo chciałem, żeby jak najmniej było widać bebechy. I tak siedzenia poszły trochę do góry, ale chyba jeszcze nie jest tak źle (wizualnie). W okolicach siedzeń widać trochę techników, ale nawet to aż tak nie przeszkadza. Tam gdzie mogłem, to tile położyłem. Kable i odbiornik upchnięte są z tyłu, gdzie jest najwięcej miejsca. Już sobie odpuściłem zabawę, żeby wystająca część odbiornika była idealnie na środku. Zostało nawet trochę przestrzeni na symboliczny bagażnik, którego podstawę stanowi wiszący battery box ;)

Przód pojazdu został wydłużony w porównaniu do poprzednika - nie mogłem ogarnąć mechanizmu skrętu na mniejszej przestrzeni. Czy lepiej, czy gorzej, oceńcie sami.
Pamiętam, że kolorystyka maski przypominała Wam zaśnieżony pojazd - zastanawiam się nad zakupem klocków specjalnie pod ten model, zrobiłbym go wtedy całego w ciemnej zieleni. Jednak to tak przy okazji, jakbym coś zamawiał a dany sprzedawca miałby akurat te klocki. Też pewnie wyglądałby lepiej z drzwiami, ale brak mi zielonych zawiasów, które poszły na skosy maski ;)

Jako że i tak użyłem mnóstwa elementów spoza Mini Coopera, to już nie jest jego alternatywna wersja, więc ramkę szyby też z techników zrobiłem - wygląda imo lepiej.

Będę wdzięczny za uwagi ;)

ObrazekDSC08581 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08601 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08583 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08589 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08590 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08593 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08610 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08608 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08611 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08598 by Jakub Marcisz, on Flickr
ObrazekDSC08600 by Jakub Marcisz, on Flickr
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: adijedi »

Klasyk! bardzo ładnie się prezentuje kolorystycznie i wizualnie.
Jestem ciekaw jak jeździ i skręca natomiast lusterka mogłyby być wyżej
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: jetboy »

Znów wyglada jak przysypany sniegiem, ale poza tym całkiem zgrabnie. Szkoda że nie ma filmiku gdzie widać jak jeździ. Ale fajnie ze z garstki klocków robisz tyle rzeczy.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: syzygy »

Proszę bardzo:



Widać, że wyraźnie zwalnia przy skręcie - dosyć ostry promień skrętu mu zrobiłem (na to wychodzi). Ale baterie też już do podładowania. W ogóle już pod sam koniec się przestraszyłem, bo zdjąłem budę z przodu i bez obciążenia na skrętnej osi nie skręcał wcale, tylko pchał przednie koła ;) No, ale jest dosyć ciężki ogólnie, na szczęście szybko się zorientowałem, że to nie żaden błąd konstrukcyjny, tylko efekt nierównego rozłożenia wagi :)

Tak, w sumie na jednym zestawie bazuję - wiadomo jakim. Chociaż tutaj jest też wmieszanych sporo techników, m.in. Merc Arocs, Crawler i parę mniejszych. Systemów mam dużo (chociaż może nie dużo, kwestia względna ;) z kilku Model Team, jednak tam brak tam nowocześniejszych klocków (choćby tile) i po drugie żal mi ich rozwalać i potem odbudowywać :) Muszę się w jakieś kreatory zaopatrzyć, bo na razie wolę z systemów budować samodzielnie.

Aha, z tym serwo znowu jest coś nie tak, bo nie trzyma idealnie prostej pozycji. Po restarcie się kalibruje prawidłowo, ale po kilku skrętach już jest lekko skrzywione i na tym filmie dobrze widać (około 19-20 sek.), jak auto jadąc tyłem wyraźnie skręca bez mojej ingerencji.. ale ja już nie mam siły tego odsyłać i znowu czekać parę miesięcy. Tym bardziej, że na yt też widziałem servo, które minimalnie nie trzymało środka - wada wrodzona?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2018 15:55 przez syzygy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: adijedi »

przy skręcie zwalnia pewnie przez brak dyferencjału, możesz tam umieścić jak starczy miejsca, a poza tym widzę na półkach,że masz inne zestawy lego... F1?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: jetboy »

Śmiga aż miło :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: SERVATOR »

Sprawnie jeździ, nieźle wygląda, powstał w większości z jednego zestawu... Bardzo dobra robota. Gratuluję udanego MOCA.

A przy okazji. Wywal z linka "s" przy https i link daj w tag [youtube], to filmik będzie lepiej widoczny.
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: syzygy »

Dziękuję za odzew :)

No tak, to na bank brak dyferencjału - przecież po to on głównie istnieje ;) Nie bardzo jest na niego miejsce - wrzuciłem ramkę od dyfu, ale w poprzek, jeśli ją położę wzdłuż, to wypchnie mi battery box poza zderzak ;) Można kombinować inaczej, jakiś silnik do góry itp. ale to już inny pojazd będzie. A druga sprawa - chciałem, żeby był dość żwawy a na standardowym przełożeniu od dyferencjału jednak auta jeżdżą dużo wolniej ;)

Tak, na półce widać m.in. Model Team F1 2556 - ten akurat zestaw ma dużo fajnych i już bardziej nowoczesnych części, jednak ma tyle naklejek, że męczarnią jest selekcjonować, które klocki można odczepić, a które nie ;) cały tylny spojler jest zablokowany na amen praktycznie. A nawet sobie myślałem go kupując, że będzie dobry materiał, bo ponad 500 części za jakieś 140zł, no ale wyszedł model na półkę jedynie ;)
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klasyk - zmotoryzowany

Post autor: syzygy »

Wrzuciłem na rebrika:

https://rebrickable.com/mocs/MOC-15439/ ... /#comments" target="_blank

:P
ODPOWIEDZ