[MOC] Stardust

Awatar użytkownika
Crow
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018 16:58
Rok urodzenia: 1981

[MOC] Stardust

Post autor: Crow »

Witajcie.

Przestawiam Wam łazik marsjański Stardust (nazwa to pomysł żony ;) ).

Nad projektem pracowałem kilka miesięcy w LDD i Stud.io. Stardust to moje pierwsze LEGO Technic. Tak, kiedy powstawał Stardust nie miałem nigdy ani jednego klocka, nigdy. Mogę śmiało powiedzieć, że to moje LEGOwe dzieło życia.

Pierwsza wersja, która się urzeczywistniła miała problem z zawieszeniem, które się rozlatywało i sterowaniem, w którym przeskakiwały trybki. Wynikało to z tego, że nie wiedziałem jak mocne są pewne połączenia i jak wzajemnie oddziałują na siebie poszczególne klocki.

Tydzień później problem został rozwiązany a Stardust udoskonalony m.in. o blokadę dyferencjału, solidne zderzaki, światła oraz klocki fosforyzujące w felgach, na pojemniku na baterie oraz ramie, na której zamocowany jest serwomotor. "Naładowane" w nocy wyglądają genialnie. Stardust przeszedł pomyślnie testy terenowe. Nic nie trzeszczy, nic nie odpada. Cała konstrukcja trzyma się solidnie.

Każda oś Stardusta wyposażona jest w dyferencjał z blokadą i napędzana jest silnikiem L. Silniki oraz obrotnica pod spodem mają specjalną ramę chroniącą je przed nierównym podłożem. Za sterowanie odpowiada serwomotor. Początkowo był to silnik M, ale nie spełnił swojego zadania. Zawieszenie jest twarde - nie ma sprężyn. Jego rolę spełnia obrotnica (18939c01), która znajduje się w połowie Stardusta, dzięki czemu koła mają ciągły kontakt z podłożem. Pojemnik na baterie został tak osadzony w ramie, żeby można było szybko i bezboleśnie wymienić baterie. Ilość części: 628 (bez Power Functions). Waga: nie mam bladego pojęcia. Na wadze łazienkowej z i bez Stardusta licznik wskazuje 60,2kg :P. Aha... światełka z przodu i z tyłu można sobie pstryknąć przełącznikiem. Do sterowania używam pilota 8879.

Jedziemy ze Stardustem na podbój czerwonej planety.

Pozdrawiam!

Obrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018 15:27 przez Crow, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Stardust

Post autor: glaz_pimpur »

Super. A gdzie film?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Crow
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018 16:58
Rok urodzenia: 1981

Re: Stardust

Post autor: Crow »

Nie obiecuję, ale postaram się coś zmajstrować. Jednoczesny pilotaż i filmowanie nie jest takie proste ;).
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Stardust

Post autor: jetboy »

Użyj żony albo kolegi do pomocy.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Crow
Posty: 11
Rejestracja: 27 lut 2018 16:58
Rok urodzenia: 1981

Re: [MOC] Stardust

Post autor: Crow »

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Stardust

Post autor: jetboy »

Jeździ całkiem nieźle i dobrze się trzyma podłoża.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ