TF G1 Optimus prime

Awatar użytkownika
Patryczak
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2018 15:28
Rok urodzenia: 2003

TF G1 Optimus prime

Post autor: Patryczak »

To nie jest mój pierwszy transformer jaki zbudowałem, ale pierwszy jaki postanowiłem wrzucić. Tego optimusa prima zbudowałem tak po prostu, a przedstawia to jak mógłby wyglądać w odświeżonej wersji tych starych generacji. Został on zbudowany osobno w trybie pojazdu i trybie robota. Szkielet z trybu robota jest z klocków KRE-O (nie bijcie za to xd) a reszta z klocków Lego

Tryb robota:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tryb pojazdu:
Obrazek

Z tego co wiem to budowanie transformerów w osobnych trybach ma swoje zalety i wady.Zalety:Oba tryby bogate w szczegóły, wady:trzeba mieć sporo części. Szybę którą wykorzystałem do tej budowli musiałem przenosić z jednego trybu na drugi bo mam tylko jedną taką część.
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: TF G1 Optimus prime

Post autor: Robotnik »

Bardzo fajnie, że robisz transformery. Super są te gotowe główki od Kre-O, szkoda, że LEGO takich nie robi. Polecam Ci małe stawy kulkowe z zestawów Creator - świetne rzeczy można z tego robić
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: TF G1 Optimus prime

Post autor: Lusiojad »

Postać nie przypomina pierwowzoru, ma za cienki tors i przydałyby mu się bardziej szczegółowe ręce i nogi. Ciężarówka wypada przy nim lepiej, podoba mi się w niej zderzak. Szkoda że się nie transformuje. Jak na pierwszą pracę jest dobrze, czekam na twoje kolejne MOC-e i mam nadzieje że będą coraz lepsze :)
Awatar użytkownika
spearhead
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2018 04:24
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Biała Podlaska ~ Lublin

Re: TF G1 Optimus prime

Post autor: spearhead »

Fajny, ale z G1 to się ledwo kojarzy.
Awatar użytkownika
Patryczak
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2018 15:28
Rok urodzenia: 2003

Re: TF G1 Optimus prime

Post autor: Patryczak »

Robotnik pisze:Bardzo fajnie, że robisz transformery. Super są te gotowe główki od Kre-O, szkoda, że LEGO takich nie robi. Polecam Ci małe stawy kulkowe z zestawów Creator - świetne rzeczy można z tego robić
Dzięki za radę, mam te mniejsze stawy kulkowe ale mam ich jednak za mało, ale znalazłem już świetny, tani zestaw z katalogu który ma ich sporo :)
Lusiojad pisze:Postać nie przypomina pierwowzoru, ma za cienki tors i przydałyby mu się bardziej szczegółowe ręce i nogi. Ciężarówka wypada przy nim lepiej, podoba mi się w niej zderzak. Szkoda że się nie transformuje. Jak na pierwszą pracę jest dobrze, czekam na twoje kolejne MOC-e i mam nadzieje że będą coraz lepsze :)
W porządku, jak mówiłem, zbudowałem go tak po prostu z fantazji, a jakbym się postarał to jeszcze lepiej by wyszedł, jakby co to transformowalne roboty też umiem robić. Tylko do tego już mi weny twórczej potrzeba.
spearhead pisze:Fajny, ale z G1 to się ledwo kojarzy.
Wiem, brakuje mu kilka charakterystycznych elementów jakie posiadał stary dobry prime G1.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: TF G1 Optimus prime

Post autor: SERVATOR »

[quote="Patryczak]... jakbym się postarał to jeszcze lepiej by wyszedł, jakby co to transformowalne roboty też umiem robić. Tylko do tego już mi weny twórczej potrzeba.[/quote]
A ja jakbym miał wenę i się postarał, to pewnie zrobiłbym takiego transformersa, którym mógłbym po mieście jeździć a potem polecieć nim w kosmos... ;)

A poważnie. Wystarczyło nie pisać, że to Optimus i już byłoby lepiej. Teraz każdy doszukuje się w nim podobieństwa do oryginału... Na niekorzyść Twojego MOCa działa też to, że w necie są dziesiątki, jak nie setki bardzo udanych konstrukcji tej akurat postaci.
Mi najbardziej przeszkadza/kontrastuje to, że z jednej strony jest bardzo detaliczna główka a z drugiej ręce bez dłoni, które wyglądają jak nomen-omen zwykłe klocki.
Ale ciężarówka wyszła Ci bardzo fajnie. :)
Paweł1
Posty: 89
Rejestracja: 30 gru 2017 11:35
Rok urodzenia: 1994

Re: TF G1 Optimus prime

Post autor: Paweł1 »

Bardzo fajny. :)
You shoot me down but I won't fall
I am titanium
ODPOWIEDZ