Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: tybort »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

6339 Shuttle Launch Pad w mikroskali. Jeden z tych zestawów, o których za dzieciaka marzyłem bardziej niż o innych.

Obrazek

Obrazek

Model powstał oczywiście z myślą o konkursie zorganizowanym przez Brickset z okazji 60-lecia patentu na "klocek LEGO" .

Starałem się oddać możliwie dużo funkcji oryginalnego zestawu.

Obrazek

Prom oraz zbiornik paliwa można łączyć i rozłączać. Za pomocą chwytaka da się podnieść zbiornik paliwa i rakiety pomocnicze. Ramię chwytaka się przesuwa a sam chwytak opuszcza (na lince). Platforma (transporter gąsienicowy?) może stabilnie "przewozić" zarówno prom jak i zbiornik z rakietami. Podobnie jak w oryginalnym zestawie, istnieje możliwość wsunięcia zbiornika z rakietami do wewnątrz wierzy - służy do tego kolejna wysuwana platforma.

I oczywiście najważniejsze - żółte blokadki blokują transporter :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria flickr
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: SERVATOR »

Bardzo ciekawa praca. Nie dość, że wizualnie naprawdę bardzo podobna do oryginału, to jeszcze z zachowaniem wielu funkcjonalności podnoszącej jej bawialność.
Powodzenia w konkursie. :)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: Kalais »

Fajnie wykombinowane :) Podoba mi się :) Powodzenia!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: Jaskier »

Jedyne co bym zmienił, to szczyt wieży na jakiś bardziej ażurowy, z tych slope'ów jest nieco za ciężki moim zdaniem.

Praca świetna, powodzenia w konkursie.
Nie pamiętam tego zestawu z katalogów, chociaż na najmniejszy z tej serii się jeszcze załapałem.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: jetboy »

Nieżle się rozkręciłeś! Super! Same perełki od Ciebie w tym miesiącu! Widać konkursy mają jednak dobry wpływ na budowniczych :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: Sirius »

Super model. Ładne odwzorowanie, chociaż jak Jaskier wspomniał trochę szkoda, że góra nie jest bardziej ażurowa. Btw. pamiętam ten zestaw z pierwszego katalogu jaki miałem. Platforma stała na makiecie miasteczka, na takim pomarańczowym piasku, a obok był komiks o kosmonaucie, który nie zdążył na prom i zamiast niego poleciał ten gość z obsługi naziemnej.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mini 6339 Shuttle Launch Pad

Post autor: tybort »

Dziękuję za miłe słowa.
jetboy pisze:Nieżle się rozkręciłeś! Super! Same perełki od Ciebie w tym miesiącu! Widać konkursy mają jednak dobry wpływ na budowniczych :)
Ja jestem z tych, którzy lubią konkursy i chętnie brałbym w wielu udział ale często po początkowym zapale brakuje mi energii by pomysł wcielić w życie. A czasem brakuje i pomysłu :P
Jaskier pisze:Jedyne co bym zmienił, to szczyt wieży na jakiś bardziej ażurowy, z tych slope'ów jest nieco za ciężki moim zdaniem.
Sirius pisze:chociaż jak Jaskier wspomniał trochę szkoda, że góra nie jest bardziej ażurowa.
Macie całkowitą rację. Budując wieżę próbowałem przez moment zrobić tam coś ażurowego a potem użyłem slope'ów i pomyślałem, że na razie może tak być - później się coś lepszego wymyśli. I jak każda prowizorka, przetrwało do samego końca.
W oryginale wieża ma też te boczne odciągi - je również chciałem dodać, ale najpierw nie miałem pomysłu jak to sensownie zrobić, a potem uznałem, że z nimi całość będzie przepełniona.

Generalnie największą trudność sprawiły mi mocowania rakiet i połączenie zbiornika z wahadłowcem. I jednocześnie z tych elementów jestem najbardziej dumny :D Pomysł jest znany, ale ja go wcześniej nie stosowałem - clip włożony w wycięcie na studa w okrągłych brickach i plate'ach. Clipy od plate'ów wchodzą całkiem zgrabnie ale te od barholdera z clipem wymagały nieco gimnastyki żeby to domknąć.
ODPOWIEDZ