Warhammer 40k Gwardia Imperialna (WIP)

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Warhammer 40k Gwardia Imperialna (WIP)

Post autor: Jaskier »

Przeciwko orkom (którzy od ostatniego czasu urośli w siłę) pasowałoby coś wystawić.
Żeby nie kopiować kompletnie od Jeraca, który swego czasu zbudował jednostki SM, zdecydowałem się na oddziały Gwardii Imperialnej.

Póki co jest skromnie - mam tylko kilku piechurów, jeszcze nieuzbrojonych, gdyż czekam na wenę potrzebną do zbudowania podstawowego lasguna. Do tego mam jedno ciężkie działo, a że mam ostatnio dużo czasu w Krakowie, to wczorajszego wieczora zacząłem dłubać w LDD i zaprojektowałem sobie Centrum Dowodzenia.

Dowódca oddziału:
Obrazek
Vox-caster:
Obrazek Obrazek
Autocannon:
Obrazek
Chcę przerobić nogi tak, żeby trzymały się na małej kierownicy i w ogóle chciałbym je zrobić na TYCH częściach.
Chociaż raz już zaczynałem kompletnie od nowa i zmniejszyłem wtedy całość, to wydaje mi się, że przesadziłem z rozmiarem - tu zdjęcie, na podstawie którego budowałem:
Obrazek
Jak tak teraz patrzę na oba zdjęcia, to raczej zdecydowanie za duże zbudowałem. Ale z drugiej strony minifigi są mocno nieproporcjonalne...
Obecna wersja ma możliwość wymiany magazynka w kształcie walca i w ogóle ma ten magazynek zamontowany, co początkowo wydawało mi się trudne do zrealizowania.
Najprawdopodobniej siądę w Święta i od nowa zbuduję, ale pomyślałem, że warto pokazać. Niech się coś dzieje na forum. ;)

Screen, na podstawie którego budowałem bunkro-bazę:
Obrazek
Niskiej jakości rendery:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dach leży osobno, bo już nie mam siły do manipulowania kątami w zawiasach. Nawet gdy wszystko ustawiłem elegancko, wpisując wartości, i udało się spiąć ściany na tym węższym końcu, to okazało się, że coś jednak jest krzywo i klocki się nie schodziły.
Większa, „prostokątna” część dachu i ten fragment z wieżą powinny wsiąść elegancko w zaprojektowane ściany. Te „skrzydełka” zrobione są na oko i w wersji budowanej na żywo będę je musiał składać od nowa.

Premiera na żywo - 2019(?).

Zapraszam do komentowania.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Gwardia Imperialna (WIP)

Post autor: Jerac »

Łatwiej masz bo możesz używać figurek :D

Autocannon zdecydowanie za wielki. I to co najmniej dwukrotnie. Baza z kolei wygląda jakby była w mikroskali; przecież przyjdzie Ci tam ork i zacznie pokładać się ze śmiechu bo mu będzie ledwo do kolan sięgała!
Co nie zmienia faktu że idziesz w dobrą stronę.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Warhammer 40k Gwardia Imperialna (WIP)

Post autor: Jaskier »

Jerac pisze:Łatwiej masz bo możesz używać figurek :D
Fakt, ale podejrzewam, że oddział gwardzistów z tymi częściami ze SW wyjdzie drożej niż odpowiednik ze SM. xD
Jerac pisze:Autocannon zdecydowanie za wielki. I to co najmniej dwukrotnie. Baza z kolei wygląda jakby była w mikroskali; przecież przyjdzie Ci tam ork i zacznie pokładać się ze śmiechu bo mu będzie ledwo do kolan sięgała!
Co nie zmienia faktu że idziesz w dobrą stronę.
Faktycznie, nie przymierzyłem sobie do orków, ale wydaje mi się, że dla standardowych minifigurek, jakimi będą gwardziści, ma odpowiedni rozmiar.

Edit:
Zrobiłem porównanie na szybko:
Obrazek
Zwykły ork sięgać będzie głową do dachu bunkra, więc aż tak źle nie jest. :D
ODPOWIEDZ