Pomysłowy Dobromir - Miodobranie

Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pomysłowy Dobromir - Miodobranie

Post autor: tybort »

Praca na konkurs Świętuj z nami 60 lat klocka LEGO - 60 klocków

Obrazek

Pomysłowy Dobromir to serial animowany nakręcony w warszawskim Studiu Miniatur Filmowych, do której współautorem scenariusza był Adam Słodowy. SMF powstało w 1958 roku, w którym to roku opatentowano słynny klocek LEGO, bez którego nie byłoby tego forum.

Kreskówka opowiada (choć bez słów - serial był niemy) perypetie Dobromira, jego Dziadka oraz towarzyszącego im Ptaszka. W każdym odcinku bohaterowie mierzą się z kolejnymi problemami życia domowego i gospodarskiego i zawsze, dzięki pomysłowości Dobromira, znajdują ich rozwiązanie budując ciekawe maszyny i/lub wykorzystując prawa fizyki.

W serialu postawiono ogromny nacisk na walor edukacyjny, który jednak, zapewne w dużej mierze dzięki popularyzatorskiemu talentowi Adama Słodowego, absolutnie nie czyni bajki nudną - wręcz przeciwnie, z przyjemnością ogląda się kolejne odcinki dobranocki zawsze zastanawiając się, co Dobromir wymyśli by pokonać kolejną przeszkodę rzucaną mu przez los pod nogi :)

Ta konkretna praca prezentuje bohaterów używających wirówki do miodu - urządzenia pozwalającego efektywnie oddzielać miód od plastrów, stosowanego przez pszczelarzy i dzisiaj (ręczne wirówki są używane zwłaszcza w małych pasiekach). Wg mojej mamy wykręcanie miodu to świetna zabawa :)

Widok bez beczki. Mechanizm jest w pełni funkcjonalny, choć rama urządzenia nie grzeszy stabilnością.

Obrazek


Wykorzystałem dokładnie 60 elementów.

Obrazek
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Pomysłowy Dobromir - Miodobranie

Post autor: Thietmaier »

Świetne! Pomysłowy Dobromir to moja ulubiona polska kreskówka. Świetnie dobrane figurki, tylko ptaszek za jasny :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomysłowy Dobromir - Miodobranie

Post autor: tybort »

Thietmaier pisze:Świetne! Pomysłowy Dobromir to moja ulubiona polska kreskówka.
Dzięki. Mojego dziadka chyba też :)
Thietmaier pisze:Świetnie dobrane figurki, tylko ptaszek za jasny :D
Ja tam nie jestem z nich do końca zadowolony ale nie znalazłem lepszych elementów. Zwłaszcza z główki Dziadka - choć wąsy pasują, to spojrzenie jakieś takie zbyt groźne. Do innej scenki, kiedy Dziadek karci Dobromira za jakieś pomyłki to ok, ale tu powinien być przyjaźniejszy.
Ciemniejszego ptaszka ni ma. Zbudować ciemniejszego może i bym potrafił, ale musiałbym coś innego wyrzucić żeby 60 klocków wyszło.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Pomysłowy Dobromir - Miodobranie

Post autor: Thietmaier »

Specyfiki postaci i tak z klocków nie oddasz. Te duże głowy i cienkie ciało są zbyt charakterystyczne, a to co jest wystarcza żeby rozpoznać kto jest przedstawiony :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ