6389 Fire Control Center micro

Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

6389 Fire Control Center micro

Post autor: romkoo »

Przedstawiam moją pracę na konkurs Rebrick https://brickset.com/article/33884
Postanowiłem zbudować w skali micro mój pierwszy duży zestaw LEGO 6389 Fire Control Center micro. Zastanawiałem się nad kilkoma innymi budowlami ale sentyment wziął górę. Może jeszcze zdążę coś zbudować. Poniżej zdjęcie oryginału:
Obrazek

A tak prezentuje się moje zgłoszenie:
Obrazek6389 Fire Control Center micro by Maciej Ramlo, on Flickr
Obrazek6389 Fire Control Center micro by Maciej Ramlo, on Flickr
Obrazek6389 Fire Control Center micro by Maciej Ramlo, on Flickr
Obrazek6389 Fire Control Center micro by Maciej Ramlo, on Flickr
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: tybort »

Na pierwszy rzut oka bardzo fajne!

Na drugi zaczynają mi dwie rzeczy nie pasować:
1. Szerokość - w oryginale środkowa część mieści się pomiędzy garażami - u ciebie częściowo na nie zachodzi.
2. Długość prawego garażu (tego na dłuższy pojazd) - w oryginale garaże są różnej długości - lewy jest krótszy, prawy dłuższy. Moim zdaniem warto byłoby to zaznaczyć.

Powodzenia w konkursie (konkursach :))!
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: Innos »

Ooo! Jeden z ważniejszych zestawów mojego dzieciństwa. Też mi się podoba, choć wymienione przez Tyborta odchyły od pierwowzoru mi też rzucają się w oczy - szczególnie proporcje, remiza zdecydowanie powinna być szersza niż głębsza. A że znam zestaw prawie na pamięć to nawet zmrużenie oczu nie pomaga. ;)
Jeszcze ta terenówka komendanta (?) wygląda bardziej jak jakieś kolejowe ustrojstwo (mała lokomotywa?), no ale rozumiem, że w tej skali ciężko czasem coś oddać - mimo wszystko próbowałbym z groszkami, żeby podkreślić terenowy charakter. Jeszcze parę innych usprawnień przychodzi mi do głowy, ale kto wie, może po prostu zrobię swoją wersję? :)

Powodzenia w konkursach!
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: romkoo »

tybort pisze:Na pierwszy rzut oka bardzo fajne!

Na drugi zaczynają mi dwie rzeczy nie pasować:
1. Szerokość - w oryginale środkowa część mieści się pomiędzy garażami - u ciebie częściowo na nie zachodzi.
2. Długość prawego garażu (tego na dłuższy pojazd) - w oryginale garaże są różnej długości - lewy jest krótszy, prawy dłuższy. Moim zdaniem warto byłoby to zaznaczyć.

Powodzenia w konkursie (konkursach :))!
Dzięki bardzo. Rzeczywiście nad tym garażem przydałoby się popracować. Już mam nawet pomysł.
Innos pisze:Ooo! Jeden z ważniejszych zestawów mojego dzieciństwa. Też mi się podoba, choć wymienione przez Tyborta odchyły od pierwowzoru mi też rzucają się w oczy - szczególnie proporcje, remiza zdecydowanie powinna być szersza niż głębsza. A że znam zestaw prawie na pamięć to nawet zmrużenie oczu nie pomaga. ;)
Jeszcze ta terenówka komendanta (?) wygląda bardziej jak jakieś kolejowe ustrojstwo (mała lokomotywa?), no ale rozumiem, że w tej skali ciężko czasem coś oddać - mimo wszystko próbowałbym z groszkami, żeby podkreślić terenowy charakter. Jeszcze parę innych usprawnień przychodzi mi do głowy, ale kto wie, może po prostu zrobię swoją wersję? :)

Powodzenia w konkursach!
Dzięki. Zgadzam się co do kół, problem w tym, że nie mam pomysłu jak wykonać koła dla terenówki przy jednoczesnym zachowaniu jej rozmiarów. Jakieś pomysły? A ten zestaw to taki wielki sentyment. I jeszcze te koła terenówki w oryginalnym zestawie również przysparzały kłopotów - po prostu nie chciały się obracać :P
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: romkoo »

Coś wymyśliłem z kołami dla terenówki:
1 wersja - tutaj przydałyby się czarne koła, takowych niestety nie posiadam.
Obrazek2018-03-13_06-26-58 by Maciej Ramlo, on Flickr

2 wersja - bardziej terenowa ;)
Obrazek2018-03-13_06-28-16 by Maciej Ramlo, on Flickr
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: SERVATOR »

Do tej pierwszej wersji możesz użyć czarne groszki z dziurką i kawałek białego lub szarego flexa.
Będzie to wyglądało mniej więcej jak tylne kółko w moim latadle.
A w tym na zębatkach możesz użyć biały bar 3L. Będziesz miał felgi jak w oryginale.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: Jaskier »

Ta wersja z zębatkami wygląda jak jakiś pojazd z Atlantis - za duże są na koła terenówki w tej skali.
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: Innos »

Ten na zębatkach to już monster truck. :) Tutaj już trochę przegięty, ale potencjalnie dobry do osobnego MOC-a, bez związku z remizą. Ten na half bushach to krok w dobrą stronę.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 390
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: romkoo »

Dzięki bardzo za wszelkie sugestie. Dużo mi to pomogło :) Popracowałem trochę i przebudowałem co nieco.
Poszerzyłem podstawkę o 1 studa,
Skróciłem podstawkę o 1 bricka.
Wydłużyłem o 1 plate garaż wozu bojowego.
Poprawiłem koła w wozach (dzięki Servator) - co wiązało się ze zbudowaniem od nowa wozu bojowego.
Przebudowałem helikopter aby bardziej odwzorowywał oryginał.
Zbudowałem zespół strażaków.
Jestem ciekaw jak to teraz odbieracie, lepsze zdjęcia załączę jutro jak wykonam je przy lepszym świetle. Myślę, że poniżej widać co i jak.
ObrazekI have upgraded a little bit. by Maciej Ramlo, on Flickr
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: 6389 Fire Control Center micro

Post autor: Innos »

Jest lepiej! Zawsze lubię oglądać takie iteracje po uwagach i obserwować postępy w danej pracy krok po kroku.
Te figurki z groszków byłyby całkiem spoko, ale jakoś nie mogę uciec wrażeniu, że ci w białych nakryciach głowy to klasyczni policjanci w czapkach a nie strażacy w hełmach. No ale tu nie ma za wiele pola do manewru. Może te półokrągłe kafelki "kopytka" albo ćwiartki by się lepiej sprawdziły? Kształtu hełmów to nie odda, ale może przynajmniej ucieknie się od klasycznych czapek.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
ODPOWIEDZ