Indiana Jones - Klątwa Lego Nui!

Awatar użytkownika
BHs
Posty: 1723
Rejestracja: 24 lut 2015 21:03
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Ożarów w konstelacji mazowieckiej

Indiana Jones - Klątwa Lego Nui!

Post autor: BHs »

Szósta i ostatnia (chlip) część Indiana Jonesa.
Obrazek
Indi znalazł się na odległej wyspie Lego Nui, stąpając po wulkanicznej ziemi odkrył antyczny artefakt, strzeżony przez trzy posągi Moai.

Obrazek
Nauczony doświadczeniem z pewnym idolem z amazońskiej dżungli, stąpał ostrożnie, unikając oczek lawy.

Obrazek

Z posągów biła siła i spokój ducha - "Nasi przodkowie? Kosmici? Tak ładnie się uśmiechają..." - pomyślał, sięgając po szczerozłotą tabliczkę z inskrypcjami.
Obrazek

Ledwie jego palce dotknęły złota, gdy...
Obrazek
Film! na YT.
Kurtyna!

Oczywiście nie mogłem się powstrzymać aby nie wykorzystać motywu Johna Williamsa z filmu (Scherzo for motorcykle and orchestra, Indiana Jones and the Last Crusade) oraz odrobiny nostalgii rodem z Wolfensteina :)).

Inspiracją było wyciągnięcie jakiś czas temu starych klocków dla dziecka - MOCe z Duplo już były, ale Primo... na forum pojawiło się gdzieś w wypowiedzi Noriego, tak poza tym nie znalazłem. Mogę się mylić, ale nie jest to materiał łatwy do łączenia z normalnymi klockami. Ale jednak da się, i to bez taśmy klejącej.
Obrazek

Mała dygresja - po dzisiejszym dniu stwierdzam, że moje dziecko bardziej jednak interesuje Technic niż Primo/Duplo. Trialowcy, drżyjcie! :)
Obrazek

Od strony technicznej - jeden PF sterowany ręcznie, taśmociąg + podświetlenie z dwóch czerwonych lightbricków.
Obrazek

"We are from planet Duplo and we are here to destroy you..."
Ktoś ma jeszcze wątpliwości że Primo jest bardziej zabójcze? :)
Żaden mój klocek LEGO (jeszcze) nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.
ODPOWIEDZ