Neo Tōkyō 2039

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Neo Tōkyō 2039

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Tokio, 2039 A.D. Policjant patrolujący przy wejsciu do dzielnicy biedy zostaje obrzucony wyzwiskami przez handlarza ciasteczek z wróżbą. Człowiek ten, stracił rękę w bójce z policją kilka lat wczesniej. Teraz na miejscu straconej kończyny widnieje cybernetyczny implant. Niewzruszony stróż "prawa" kontunuuje swoją pracę. Jednakże handlarz sięga po coraz dosadniejsze słowa. Wszystkiemu temu przygląda się z dachu R0N1N, enigmatyczny protektor slumsów. Co z tego wyninknie? Może odpowiedż znajdzie się w ciasteczku z wróżbą?

Obrazek

Dobry dzień wszystkim. Natchnęło mnie do budowy cyberpunku. Przeglądałem sobie w internecie różne concept arty i zabrałem się do budowy. Aaa dawno nic ode mnie nie było w rozmiarze 16x16. Jejku, ile tu można napakować detali... I w końcu dałem szczątkowe backstory do swojej pracy, wow. No dobra, zapraszam do komentowania!

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: jetboy »

Policjant sam w sobie jest genialny!
Znakomity pomysł na drzwi. Za to zmienił bym rynnę z lewej, ten uchwyt dołączony do chwytaka sprawia że ten fragment nie wygląda jak rura - no ciekło by :) Ale zakładam że to kwestia dostępności klocków.

Jak na moje wyobrażenie Neo Tokyo, to trochę za czysto, zbyt porządnie, zbyt nisko i za luźno. Tylko to jest Twoje wyobrażenie - więc jest doskonałe!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: Kalais »

Co tu duzo pisac. Fajne. Moze faktycznie za niskie. Ale dopoki nie przeczytalem posta jeta to zupelnie nie zwrocilem na to uwagi. Jako calosc kompozycyjnie ladnie siadlo.:)
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: tybort »

Bardzo ładna praca i taka... Jankowa :)
Awatar użytkownika
spearhead
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2018 04:24
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Biała Podlaska ~ Lublin

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: spearhead »

Świetne, podobają mi się zwłaszcza szaro-szare ściany i wszystkie te akcenty umieszczone pod kątem (chociaż i tak przez ogólny dobór kolorów, a może i czyste oświetlenie lub medium samo w sobie wygląda to trochę za czysto na slumsy).

Tors samuraja pochodzi chyba od pomarańczowego anime boja z exo force, a nogi? Bo chyba nie z tego samego minifiga.

Swoją drogą, może trochę off-topic, ale w nawiązaniu do tego co wcześniej napisałem o samej pracy: Czy tylko ja mam lekki problem z MOC-ami osadzonymi w mrocznych, "dojrzałych" settingach? Nawet odkładając na bok ideologię TLG (której sam się w sumie trzymam), klocki jako medium wydają mi się mało odpowiednie do ukazywania patologii i makabry. Zaznaczam że ta praca akurat mi się podoba, ale jak przypomnę sobie np. różne próby różnych AFOL-i żeby przedstawić w klockach np. krew, to budzi to we mnie nie wiem, co najwyżej zmieszanie.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: Janek »

Dziękuję wszystkim za komentarze!

@Jetboy, to nie rynna (chociaż może tak wyglądać :P), a coś w stylu przewodu prądu.
Natomiast masz rację co do wysokości, jest ciut za nisko w porównaniu do concept artów, które przeglądałem. XD

@Kalais, dzięki wielkie. ;)

@tybort, o proszę, mam swój przymiotnik. :D

@Spearhead, poniżej wrzucam fotkę przy nocnym oświetleniu. ;) Nogi Ronina pochodzą z TEGO zestawu, pomarańczowy nurek. LEGO patologie? XD Muszę przyznać, coś w tym jest. W numenklaturze kolorów brakuję paru odcieni zgniłych zielonych czy brązowych. Ale cóż, trzeba korzystać z tego, co pod ręką. No i fotka:

Obrazek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
spearhead
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2018 04:24
Rok urodzenia: 1997
Lokalizacja: Biała Podlaska ~ Lublin

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: spearhead »

Chociaż wolę zbudowane z klocków widzieć wolę raczej beztroskie rzeczy, to z odpowiednim oświetleniem i ja czuję klimat :) Dzięki za info o nogach, fajne połączenie.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: glaz_pimpur »

Budynek, mógłby być co najmniej o jedno piętro wyższy. Drzwi rozsuwane nie mają gdzie się rozsunąć. Świetne ludziki i detale (ekrany, reklamy). Chodnik też mi się podoba, chociaż też mi się z Tokio nie kojarzy.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: jetboy »

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php? ... 12#p139312" target="_blank
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Neo Tōkyō 2039

Post autor: Janek »

spearhead pisze:Chociaż wolę zbudowane z klocków widzieć wolę raczej beztroskie rzeczy, to z odpowiednim oświetleniem i ja czuję klimat :) Dzięki za info o nogach, fajne połączenie.
dziękuję. ;)
glaz_pimpur pisze:Budynek, mógłby być co najmniej o jedno piętro wyższy. Drzwi rozsuwane nie mają gdzie się rozsunąć. Świetne ludziki i detale (ekrany, reklamy). Chodnik też mi się podoba, chociaż też mi się z Tokio nie kojarzy.
Te drzwi w założeniu rozsuwają się w pionie, nie w poziomie. ;P Mam pewien plan jakby ten MOC rozbudować, więc pewnie dodam jeszcze jedno pięterko. Dzięki!
jetboy pisze:Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php? ... 12#p139312" target="_blank
Już zgłoszone. :)
ODPOWIEDZ