Kamieniczki, a jakże...

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kamieniczki, a jakże...

Post autor: Kalais »

Moje zdanie znasz - mi się podobają. I ładne zdjęcia ;)
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Kamieniczki, a jakże...

Post autor: Kris Kelvin »

glaz_pimpur pisze: Nie chciałbym wchodzić w kompetencje Krisa, ale z tego co mi wiadomo, to są to kamieniczki reprezentujące małe miasteczko "gdzieś w Polsce".
A konkretnie reprezentują nasze miasteczko, gdzie prawie wszystko jest za małe.
Więc trudno było robić realistyczne kamienice.
Kalais pisze: I ładne zdjęcia ;)
W ferworze walki zapomniałem dodać. Zdjęcia oczywiście autorstwa Kalaisa. Wielkie dzięki raz jeszcze :)
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Kamieniczki, a jakże...

Post autor: Jellyeater »

A konkretnie reprezentują nasze miasteczko, gdzie prawie wszystko jest za małe.
Ano. Tak się buduje z LEGO. Prawdziwa kamienica w skali minifig miałaby przynajmniej z pół metra szerokości. Chyba, że te ze starówki. One mają węższe fasady, bo po 9 10 metrów. Czyli 20 cm... Czyli około 1 BP. Ale LEGO na 1 BP często upycha ze dwa budynki... Kompresja.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Kamieniczki, a jakże...

Post autor: lookl »

Kawał dobrej roboty! Szacunek.
Lampy może są za duże, ale nie aż tak żeby to raziło. A kamieniczki są super! Mimo że są to proste budynki to widać tu sporo detali i ciekawych zastosowań elementów (np ściany ze skrzyń)
Podoba mi się że oprócz ruchu ulicznego jest cała masa różnych rzeczy - dobrze wykonanych: Barierki, poręczę, rusztowanie (brązowy nie razi), anteny, kominy, PŁOTKI PRZECIWŚNIEGOWE :] i wiele innych. Po za tym bardzo dobre zestawienie kolorów.
Brakuje mi tu tylko jakiś cokołów w budynkach narożnych :)

Budowałeś z głowy czy inspirowałeś się jakimiś zdjęciami ?
Tak czy owak fajnie będzie to zobaczyć na żywo.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Kamieniczki, a jakże...

Post autor: Kris Kelvin »

lookl pisze: Budowałeś z głowy czy inspirowałeś się jakimiś zdjęciami ?
Tutaj całkowicie z głowy.
Nie bardzo mi się chciało to robić, ale trzeba było, żeby dziurę załatać, a że jakoś mi się dobrze budowało, to się nawet trochę przyłożyłem, nie tak jak do tej poprzedniej "plomby".
Zresztą ja zwykle buduję z głowy. Owszem, zawsze tam jakiejś inspiracji szukam, ale kończy się, że nie wiem jak coś zbudować i robię po swojemu.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
ODPOWIEDZ