SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Mateusz92 »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Zostajemy przy kolorze niebieskim :)

Wstęp

Chciałem lokomotywę manewrową. ST48 jest lokomotywą towarową przeznaczoną do ciągnięcia ciężkich składów towarowych, a trzeba je jeszcze przetaczać (oczywiście ST48 też może to robić). Jeśli chodzi o manewrówki to jest w czym wybierac: SM30, SM31, SM42, SM48, ale są to lokomotywy gabarytowo dość duże. Jeśli chodzi o coś mniejszego to w zasadzie jest tylko SM03 (mówimy tu o taborze PKP Cargo). I tak koło się zamyka.

Model

Z klocków SM03 powstały już 4 (przynajmniej ja tyle kojarzę) więc moja jest piąta. Oczywiście starałem się zrobić jak najwięcej po swojemu, ale część pomysłów po prostu się pokrywa. Patrząc po kolorystyce to pierwsze skojarzenie SM03 Rascha, ale porównując te modele znajdziemy trochę różnic. Głównymi inspiracjami były modele właśnie Rascha i Macieja Drwięgi.
Zapraszam do oglądania zdjęć. Tak jak poprzednio zdjęcia są autorstwa Boogiego za co mu serdecznie dziękuje. Nie zapomnijcie też zostawić komentarzy :D

Obrazek
Obrazek
SM03-241 (01) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (02) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (04) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (05) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (06) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (07) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (08) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (09) by Mateusz Waldowski, on Flickr
I jeszcze zdjęcia przy pracy.
Obrazek
SM03-241 (10) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Obrazek
SM03-241 (11) by Mateusz Waldowski, on Flickr
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7020
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Thietmaier »

Lok jak lok. Ładny zgrabny, jak sam zauważyłeś po tylu jej obliczach trudno o efekt łał. Ale za to kontener jest super! I barwy i design- logo jedyne słuszne :D
Tylko widzę że Ci się szerokości na snocie nie zgrały. Dziwne. Jest na nieparzystą szerokość jak wagon? Nie lepiej byłoby ten pasek zrobić snotem jak reszta? Czy to celowe jest?
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Mateusz92 »

Thietmaier pisze:Lok jak lok. Ładny zgrabny, jak sam zauważyłeś po tylu jej obliczach trudno o efekt łał. Ale za to kontener jest super! I barwy i design- logo jedyne słuszne :D
Tylko widzę że Ci się szerokości na snocie nie zgrały. Dziwne. Jest na nieparzystą szerokość jak wagon? Nie lepiej byłoby ten pasek zrobić snotem jak reszta? Czy to celowe jest?
Thietmaier Dzięki. Jeśli chodzi o kontener to nie jest zbudowany tak, że coś wyszło przypadkowo, jest zrobiony tak jak chciałem. Całość ma szerokość 7 studów i 1,5 płytki. Góra tam gdzie są bricki z studem ma 8 studów. Zauważ, że w rzeczywistości na rogach kontenery mają elementy do montażu/przykręcenia ich do wagonów/naczep. U mnie jest co prawda tylko na górze, ale też po coś. Zamiast bricków ze studem miał tam byc technic brick 1x1, ale w pomarańczowym jest z nim kiepsko na bl. I też po coś tzn. mam w planach zbudować suwnicę na pf i w tym miejscu miały być elementy do zaczepiania chwytaka (w innych kolorach tego kontenera mam technic bricki właśnie).
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: rutek »

twoja lokomotywa jest piękna, niestety w pierwszej (i drugiej) chwili nie rozpoznałem jej. Niby wszystko jest ok, a jednak coś nie gra. Myślę, że prawdziwa w malowaniu Cargo jest bardziej przysadzista - Twoja gubi proporcje. Jest za wysoka w stosunku do szerokości. Bardziej przypomina starsze modele, ale od nich też różni się zdecydowanie.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
meler
Posty: 107
Rejestracja: 26 lis 2016 12:20
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: meler »

Fajna manewrówka. Małe, ale cieszy. W pierwszej chwili myślałem, że jeździ na 9V, jednak widzę na razie brak takiej możliwości. Czerwone światła to cięte bary?
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Mateusz92 »

Dzięki za komentarze.
Rutek
Co do wysokości to chyba masz rację. Od samego początku wbiłem sobie do głowy, że taka jak teraz jest odpowiednia, ale jakby odjąć jedną płytkę dałoby to prawidłową wysokość.
Meler
Nie chciałem SM03 jeżdżącej. Na pewno nie jest to ostatnia manewrówka jaką zbudowałem, ale jeśli zrobię kolejną to jeżdżącą, aby rzeczywiście mogła przetaczać składy po bocznicach (wiązałoby się to z jakimś mechanizmem rozczepiającym magnesy). Jeśli chodzi o światła. Miałem takie krótkie kawałki czerwonych flexów i testowałem jak to będzie wyglądać, ale efekt mnie nie zadowalał więc zdecydowałem się pociąć 2 trans red bary 4L.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: zgrredek »

Mateusz92 pisze:ale efekt mnie nie zadowalał więc zdecydowałem się pociąć 2 trans red bary 4L.
W piekle jest specjalny kocioł dla tych co tną klocki. Smażą się w nim w roztopionym plastiku.
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Mateusz92 »

zgrredek pisze:
Mateusz92 pisze:ale efekt mnie nie zadowalał więc zdecydowałem się pociąć 2 trans red bary 4L.
W piekle jest specjalny kocioł dla tych co tną klocki. Smażą się w nim w roztopionym plastiku.
Spoko. Zbiera się tam całkiem niezła ekipa kolejarzy i to z różnych krajów ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Jaskier »

Będziecie się tam w ramach kary bawić pociągami z jednoczęściowym, zjunioryzowanym nosem.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: SM03 PKP Cargo – My robimy te manewry tu!

Post autor: Sirius »

Cięcie klocków mnie nie rusza, ale cytat z Don Guralesko to już ponad moje siły... ;)

A sam model bardzo mi się podoba. Nie poznałem o jaką maszynę chodzi, ale w tym przypadku to kwestia nieznajomości oryginału.
ODPOWIEDZ