Srebrna Orda

Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Srebrna Orda

Post autor: zgrredek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Historia tego MOC-a jest długa i kręta. Bo zacząłem go z rok temu. Nawet chyba planowałem zawieźć go na wystawę w Bytomiu. Nawet kupiłem jakieś klocki (na szczęście jednak się przydały). Skończyło się na tym, że zrobiłem ludziki. Brakowało mi jednak pomysłu na scenografię i to wstrzymało prace na bardzo długo. Coś ruszyło się w okolicach Świąt. Oryginalnie ta scena (bo jest to scena z książki) rozegrała się we wnętrzu. Poszedłem więc najpierw w tę stronę. Miała to być szkoła walki i wymyśliłem sobie, że zrobię taką jak w Matrixie. Zacząłem ją budować, ale to nie było to. Pudełko, do którego można zajrzeć tylko z jednej strony... Jak to tam wszystko poustawiać, żeby było widoczne i czytelne? No i kiedy postanowiłem przenieść akcję na zewnątrz, to wszystko ruszyło... No nie tak od razu z kopyta. Z kopyta to ruszyło jak już uporałem się z tym dachem, bo siedziałem nad nim kilka dni. Ale jak już był dach, to resztę zrobiłem w dwa dni.
Obrazek
A co przedstawia MOC? Nie będzie chyba wielkim zaskoczeniem, że to coś ze Świata Dysku? Srebrna Orda to grupa barbarzyńskich wojowników, bardzo posuniętych w latach. "Mają bardzo wiele doświadczenia w nieumieraniu. I doskonale opanowali tę sztukę." Postanowili ukraść Imperium Agatejskie. Imperium zajmujące cały kontynent. W siedmiu. I jeszcze udało im się tego dokonać. Gdyby ktoś był ciekaw szczegółów, to odsyłam do książki "Ciekawe czasy" Pratchetta.

Srebrnej Ordzie przewodzi Cohen Barbarzyńca. Ma ponad dziewięćdziesiąt lat (sam stracił rachubę) i nie ma zębów. Zamiast tego ma sztuczną szczękę zrobioną z diamentowych zębów trolli. Siodło jego konia ma dodatkowo poduszkę na hemoroidy.
Obrazek

Mały Willie jest najmłodszy w Srebrnej Ordzie - ma mniej niż 80 lat. Nosi buty z bardzo grubą podeszwą i ma problemy z trzymaniem moczu.
Obrazek

Caleb Rozpruwacz ma 85 lat. Za młodych lat gołymi rękami zabił 400 ludzi. A jeszcze więcej kiedy był uzbrojony. Nigdy nie widział kobiety, która by nie uciekała. Kiedy taką spotkał w Zakazanym Mieście, to dla niej zgolił brodę.
Obrazek

Truckle Nieuprzejmy chodzi o kulach, na których ma wyryty napis KOCHAĆ i NIENAWIDZIĆ. Z broni preferuje maczugę. Dzięki niemu wiele potworów trafiło na listę zagrożonych gatunków.
Obrazek

Stary Vincent ma 87 lat i kłopoty z pamięcią - trudno mu zapamiętać, że gwałci się kobiety i pali domy a nie na odwrót.
Obrazek

Wściekły Hamish ma 105 lat i porusza się na wózku inwalidzkim. Niedosłyszy, ma problemy z koncentracją, zazwyczaj błądzi myślami daleko o jakieś osiemdziesiąt lat.
Obrazek

Ronald Saweloy... Zamiast opisu cytat:
— Wie pan, wydaje się pan człowiekiem nieźle wykształconym jak na barbarzyńcę.
— Ależ nie. Nie zaczynałem jako barbarzyńca. Kiedyś byłem nauczycielem w szkole. Dlatego nazywają mnie Ucz.
— A czego pan uczył?
— Geografii. Interesowały mnie również badania Aurientu. Ale zrezygnowałem i postanowiłem zarabiać na życie mieczem.
— Chociaż wcześniej przez całe życie był pan nauczycielem?
— Przyznaję, wymagało to zmiany perspektywy.
— Ale… no… przecież… niedostatki, straszliwe zagrożenia, codzienne narażanie życia…
Saveloy ucieszył się wyraźnie.
— Więc pan też uczył kiedyś w szkole?
Na zdjęciu to ten wyższy z tyłu. Niższy w czerwonym kapeluszu z białym guzikiem to Sześć Dobroczynnych Wiatrów - agatejski poborca podatkowy, który myślał, że zaprowadzenie zagubionych w Zakazanym Mieście ordyńców do sali ćwiczeń będzie wciągnięciem ich w pułapkę.
Obrazek

No i reszta zdjęć:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest jeszcze album na Flickrze: https://www.flickr.com/photos/38463026@ ... 0446251561
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Srebrna Orda

Post autor: glaz_pimpur »

Zawsze jak widzę zdjęci z brickshelfa, to się dziwię, że jeszcze ten serwis dycha. Orda jak żywa, a nawet jeszcze bardziej. Cohen najlepszy. I jeszcze najmłodszy to był Ronald. I nie miał wprawy...
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 869
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Srebrna Orda

Post autor: Insomnia »

Ten dach to mistrzostwo Świata! Ogólnie śiwetna i krwawa scena. Aż się chce przeczytać książkę
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Srebrna Orda

Post autor: jetboy »

Strasznie mała głębia ostrości, ale scenka świetna jak zwykle!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: Srebrna Orda

Post autor: Lusiojad »

Świetny dach i scena walki:)
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Srebrna Orda

Post autor: zgrredek »

Lusiojad pisze:Świetny dach
Insomnia pisze:Ten dach to mistrzostwo Świata!
Cieszę się, że dach Wam się podoba, bo ja już straciłem do niego dystans (i serce) po trzech dniach walki. Musiałem go wielokrotnie zakładać i zdejmować, a nie jest to konstrukcja stabilna.
Ale dzięki temu udało mi się pozbyć 152 sztuki tych klocków Obrazek, które od lat mi zalegały.
Co prawda, gdyby to miał być dach chiński czy japoński, to musiałby mieć rogi podniesione do góry. Ale że jest to dach agatejski, czyli luźno wzorowany na powyższych, więc widzę, że nie jest to wielka wada.
jetboy pisze:Strasznie mała głębia ostrości
Hmm... Gdybym, po wielu latach używania, wreszcie przeczytał instrukcję do mojego aparatu, to pewnie lepiej by to wyglądało. ;P
glaz_pimpur pisze:I jeszcze najmłodszy to był Ronald.
Niby tak, ale sam Cohen nie uważał go chyba za członka stałego Srebrnej Ordy, bo za najmłodszego uważał Małego Willie'go.
Insomnia pisze:Aż się chce przeczytać książkę
Misję "ewangelizacyjną" uważam za udaną. ;P
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Srebrna Orda

Post autor: Jellyeater »

Tia Ciekawe Czasy to chyba jedna z lepszych książek ze Świata Dysku.

A praca bardzo ładna. Dach jest inspirujący.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Srebrna Orda

Post autor: Loghan »

Powiem tak - scenka świetna, i szczególnie podobają mi się rozbebeszone zwłoki. Chyba najbardziej te z wężowymi flakami :)
Mały offtop. Jako że do Świata Dysku zabieram się od dłuższego czasu, i jakoś nie mogę, a tu znawcy widzę z autorem na czele - ktoś poleci, od czego zacząć i jak dalej lecieć? :D To to jest legitne? http://www.pratchett.pl/porzadek-czytan ... dysku.html" target="_blank
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Srebrna Orda

Post autor: glaz_pimpur »

Loghan pisze:Powiem tak - scenka świetna, i szczególnie podobają mi się rozbebeszone zwłoki. Chyba najbardziej te z wężowymi flakami :)
Mały offtop. Jako że do Świata Dysku zabieram się od dłuższego czasu, i jakoś nie mogę, a tu znawcy widzę z autorem na czele - ktoś poleci, od czego zacząć i jak dalej lecieć? :D To to jest legitne? http://www.pratchett.pl/porzadek-czytan ... dysku.html" target="_blank
Jest. Ale nic, albo prawie nic się nie stanie jak zaczniesz czytać w zupełnie innym miejscu.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Srebrna Orda

Post autor: jetboy »

Ja czytałem tak jak wychodziły. Ponoć jak się zaczyna czytać teraz warto nie brać sagi o rincewindzie na początek, bo wiele osób się przez nią zniechęca. Ale każdy tom to oddzielna całość, więc pełna dowolność. A No i naukę świata dysku bym zostawił zupełnie na koniec.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ