Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Jaskier »

26.07.2019r.
Kolejny etap rozszerzania mojej orczej armii - zbudowałem drugi egzemplarz Mek Gun, tym razem w wersji Bubblechukka (przebudowałem również Smasha Gun, zdjęcia nowej wersji wkrótce).
Obrazek
Obrazek

26.06.2019r.
Kolejny pojazd, jaki zbudowałem do mojej orczej armii - Wartrakk.
Zasadniczo jest to połowa motocykla przyspawana do podwozia pojazdu gąsienicowego. Oryginał wygląda tak biednie, ponieważ pochodzi z którejś z pierwszych edycji, gracze nie doczekali się nowej wersji, choć oczywiście w Internecie można znaleźć radosną twórczość.
Obrazek
Obrazek

styczeń 2018
Korzystając ze świąteczno-noworocznej przerwy, siadłem w końcu do budowania i ruszyłem orków.
Obrazek

Póki co oddział jest skromny - składa się z Warbossa:
Obrazek
Zwykłego Ork Boya i Orka ze Spluffą:
Obrazek Obrazek
Sturmboya:
Obrazek
Lootaboya:
Obrazek
i maszyny kroczącej Killa Kan (Mordo Pucha):
Obrazek
Obrazek

Oryginalne figurki od GW w celu porównania można zobaczyć na ich stronie KLIK

Wątek można traktować jako kontynuację listopadowego WIP-a:
[WIP] Orki

Zapraszam do komentowania. ;)

18.01.2019r.
Cześć, zapraszam do przeglądu tego, jak rozwinął się ten projekt w ciągu ostatniego roku.
Część modeli zdążyła zaliczyć już jakieś wystawy, część nie była jeszcze prezentowana, ponieważ zostały zbudowane w grudniu.

Chopaki się namnożyły, tutaj oddział liczebnością odzwierciedlający to, co można kupić od Games Workshop - dziesięciu Boyzów i jeden Nob. Udało mi się ich namnożyć, między innymi dzięki temu, że głowy krokodyli z Chimy pojawiły się w ramach PBB, które mogliśmy kupić bodajże przy okazji Pixel Heaven 2018. Problemem wciąż pozostają dk green tile, modified 1x1 w. clip, liczę na to, że doczekamy się w końcu reedycji tego elementu.
Obrazek
Obrazek

Warboss doczekał się lekkich przeróbek. Najbardziej widoczna jest zmiana broni.
Obrazek

Jerac mi podpowiedział, jak zakładać Orkom okulary na głowę.
Obrazek

Formalnie brakuje mi dwóch Nobzów, żeby zrobić taki oddział (i nie zdekompletować Chopakuf).
Obrazek
Obrazek

Zbudowałem również zakutego w zbroję Meka:
Obrazek

Zaprojektowałem Gretchiny:
Obrazek

Drobnych przeróbek doczekał się Killa Kan:
Obrazek

I zbudowałem drugi egzemplarz:
Obrazek

Obrazek

Idąc za ciosem, zbudowałem nieco większego mecha, Deff Dreada:
Obrazek
Obrazek
Nad nim muszę jeszcze popracować - chcę wymienić mu broń zasięgową, bo nie jestem z niej zadowolony.

W listopadzie miała miejsce premiera kilku nowych pojazdów dla armii Orków. Było to bardzo inspirujące.
Obrazek
Ten pojazd jest mocno inspirowany najnowszym Mad Maxem. Po zastanowieniu stwierdzam jednak, że przydałoby się nieco dakkadakkadakka i dodam stanowisko strzelca z tyłu.

Obrazek
Tutaj wykazałem się iście orkowym podejściem - przerobiłem pojazd Killer Croca z serii LEGO Batman Movie.

Obrazek

Obrazek
Motorki był bardzo przyjemne w budowie. I w końcu mam gdzie wykorzystać te opony.

Obrazek

Kiedy zobaczyłem gdzieś na fb ten pojazd, to wiedziałem, że będę go musiał dodać do swojej armii. Co prawda nieco zaszalałem i zrobiłem więcej śmigieł, ale planuję też wersję z dwoma. Pokład się rozkłada i można wykorzystać latadło do przetransportowania czterech Chopakuf.
Obrazek
Obrazek

Grot Tanki. Póki co dwa, ale plany są ambitne.
Jak już mam zaprojektowane Gretchiny, to zrobię takiego z wystawiającym głowę ze środka.
Obrazek Obrazek

Obrazek

To też się fajnie budowało. Kolejne w planach jest działo o nazwie Bubblechukka. Bo jak tu nie zbudować czegoś, co się tak nazywa. :D
Obrazek

Obrazek

Na koniec największa rzecz z tych, które mam obfotografowane - Looted Wagon.
Wieża to trzecia albo czwarta iteracja, jak widać jeszcze nie wykończona po jednej ze stron. Może się swobodnie obracać i te dwie mniejsze też. Trochę się nauczyłem przy okazji tego modelu składać z Technica i drugi tak duży pojazd mam już zbudowany nieco lepiej.
Obrazek Obrazek


Ferie AD 2019 - część pierwsza

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Głównym bohaterem scenki rodzajowej jest najnowszy nabytek mojego WAAAGH!!! - Painboy, z grubsza wzorowany na figurce, której zdjęcie znaleźć można poniżej:
Obrazek
Scenka została zgłoszona do Space Jam 2018 w kategorii na kosmiczne laboratorium.

Również na ten sam konkurs do kategorii Drone zbudowałem zszabrowanego drona Tau.
Obrazek
Obrazek

***

Więcej zdjęć w galerii: KLIK.

Zapraszam do komentowania. ;)
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Jerac »

W zasadzie wyglądają tak że idealnie pasują do tych co ja budowałem... mam całe pudełko jeszcze gdzieś wyciągniętych z klockomanii :D
I nawet kolorystyka ta sama. To co, dioramka?
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: jetboy »

Milutkie. Skąd są te głowy zielone?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Mateusz92 »

jetboy pisze:Milutkie. Skąd są te głowy zielone?
Nie jestem pewien, ale chyba z Bionicle. Ok 2005 oprócz tych dużych figurek byly również zestawy z figurkami wielkości minifig które miały pojazdy, budynki itp.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: glaz_pimpur »

Jerac pisze:W zasadzie wyglądają tak że idealnie pasują do tych co ja budowałem... mam całe pudełko jeszcze gdzieś wyciągniętych z klockomanii :D
I nawet kolorystyka ta sama. To co, dioramka?
Wydaje mi się, że twoje były ociupinę większe. Ale może mi się wydaje.

W każdym razie orki bardzo ładne, jeśli można tak powiedzieć o orkach
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Innos »

Dobrze Ci Bardzie wyszli ci przystojniacy, dają radę. :) Też mi się od razu skojarzyło, że należałoby ich sparować z jeracowymi.
jetboy pisze:Milutkie. Skąd są te głowy zielone?
Takie brzydale z Bionicle:
Obrazek
https://www.bricklink.com/v2/catalog/ca ... bio001#T=P" target="_blank

Też ich parę mam i chcę kiedyś coś w ten deseń budować, teraz mam tu nielichą inspirację.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Jaskier »

Jerac pisze:W zasadzie wyglądają tak że idealnie pasują do tych co ja budowałem... mam całe pudełko jeszcze gdzieś wyciągniętych z klockomanii :D
I nawet kolorystyka ta sama. To co, dioramka?
Ale na kiedy?
Na Rzeszów albo nawet na Redę nie dam rady zakupić materiałów na podłoże do dioramy.
Na 2019 planuję za to większą rzecz pod roboczym tytułem Virgin Imperial Guard vs Chad Ork WAAAGH!.

W każdym razie - jestem otwarty na propozycje. ;)

@Jetboy
Głowy są z tych minifigowych Bionicle, jak już kilka osób napisało. Wykupuję wszystkie, jakie znajduję w sklepie, w którym pracuję.
Niestety, pozostałe główki zielonych Bionicle nie pasują już tak dobrze (tych minifigowych serii były dwie - Toa Inika vs Piraka i podwodna kontynuacja).

@glaz
Też mi się wydaje, że Jeraca są nieco bardziej przypakowani i wyżsi.
Za to Mordo Puchę mam większą, bo dopiero w trakcie budowania przeczytałem, że nie pilotują jej pełnoprawni orkowie, tylko gretchiny - takie warhammerowe gobliny. Ale że był środek nocy, to nie chciało mi się rozmontowywać i zwężać korpusu.


Cieszę się, że się podobają. :D
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Jerac »

Nie ma w tym absolutnie nic złego. Orki budują wszystko z głowy i wierz mi, im większe tym lepsze. Widocznie masz bardziej ogarniętych gretchinów :P
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Jaskier »

Heh. No wiem, wiem. Staram się czytać w miarę dużo o tym uniwersum. Stylistyka jest cudowna, ale i sam świat przedstawiony potrafi zaciekawić.

Szczególnie rozbawiła mnie informacja o tym, że gretchiny po załadowaniu się do Killa Kana mają tendencję do rozdeptywania orków, którzy im bardzo dokuczali.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Te chopaki chcom być w moim WAAAGH!

Post autor: Jerac »

Ze wszystkich ras wymyślonych na potrzeby różnych sci-fi orki są zdecydowanie najciekawsze. Są przede wszystkim bronią. Rozmnażają się przez zarodniki jak grzyby, z których rosną najpierw squigi - żarcie dla całej orkowej rasy, potem snotlingi, takie półinteligentne mikroorki, później gretchiny - pod-rasa spryciarzy i robotników i w końcu orki które przychodzą na gotowe: mają żarcie, robotników i snotlingi do grania nimi w piłkę. Ze względu na ten sposób rozmnażania, gdzie z pojedynczego zarodnika z czasem, po latach jest niemal pewne że wyrośnie od razu całe WAAAGH, jedyny sposób walki z orkową plagą jest Exterminatus - rozkaz całkowitego spopielenia powierzchni planety. Ot tak, Twoja planeta zaraziła się orkiem? znajdź sobie inną.

Społeczeństwo orków jest doskonałe. Każdy ork jest od razu zaprogramowany na konkretną robotę, wie więc co ma robić i nie potrzebuje się uczyć, i każdy zawsze szanuje orka większego od siebie - przez co tematyka zarządzania pracowicie studiowana przez wszystkie inne rasy jest dla orków po prostu obca, bo dla nich zarządzanie jest naturalną oczywistością i tyle. Podobnie waluta, są nią zęby które im odrastają a zarazem nie są zbyt trwałe, dzięki czemu jest jej ograniczona podaż i nie da się jej uzbierać za dużo. Technologia? tu się zaczyna robić grubo. Orkowie są psionikami, i to potężnymi. Nie kontrolują co prawda swojej mocy, ale nie przeszkadza to im sprawiać że przedmioty działają bo wystarczająco dużo orków myśli że działają. Dalej; orki żyją dla wojny i wojna jest ich najlepszą rozrywką, perspektywa trafienia do ludzkiego Piekła byłaby dla nich spełnieniem marzeń. Nieśmiertelność i tyle demonów którym można dać w łeb! Czego chcieć więcej?

W świecie w którym przyszło im żyć mamy jeszcze:
- demony, diabły, prawdziwe, niepokonane istoty z innych światów;
- "ludzi" w dwuipółmetrowych pancerzach noszących przy pasku wyrzutnie rakiet w charakterze pistoletów, z usposobieniem przy których muzułmańscy terroryści wydają się być grzeczni niczym kościelne siostrzyczki;
- ludzi z armiami tak wielkimi że milionowe straty tygodniowo to momentalnie uzupełnialny drobiazg, a wspomniany Exterminatus na własnej planecie to lepsza opcja niż użeranie się z czymkolwiek się na owej planecie zalęgło;
- armię robotów terminatorów których nie da się zabić bo jak coś się im nie powodzi, teleportują się z powrotem, zarządzaną przez - dosłownie - czterech bogów, takich prawdziwych, wszechmogących, wszystkowiedzących i w ogóle;
- zergów na sterydach, zupełnie dosłownie zjadających planety, mniejsze w całości, większe zlizywane do czysta do gołej skały;
- pomniejsze siły jak kosmiczne elfy umiejące w sumie wszystko ale jest ich mało, ich pomalowani na czarno kuzyni robiący sobie konkursy na torturę tygodnia, jakieś śmieszne mangoboty i Bóg jeden wie co jeszcze.

A co na to orki? Imperium wysłało w kierunku innych galaktyk sondy i z każdej niesie się tylko i wyłącznie okrzyk:

"Orkz! Orkz! Orkz! Orkz! Orkz! Orkz! Orkz! Orkz! Orkz! Orkz!"
Szarnywirk
ODPOWIEDZ