[FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

To już drugi film, który nakręciłem w ramach współpracy z LEGO Group. Przygotowany dla aplikacji LEGO® LIFE app. Głównym celem było przedstawienie zestawu 31069 Rodzinna Willa oraz pokazanie dzieciom w jak łatwy sposób dobudować do niego coś świątecznego.



[FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta - Bricks Treasure - LEGO® Blog (http://bricks.kalais.net/pl/post61)

Obrazek
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta

Post autor: crises »

Fajne i długie. Podoba mi się, że stosujesz różne ujęcia i kamera nie stoi przez cały czas w tym samym miejscu. Film chociaż dość długi jest wystarczająco dynamiczny. Ile czasu zajęła Ci realizacja? I drugie pytanie - modele "zimowe" dostałeś gotowe czy musiałeś sam wymyślać?
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: [FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta

Post autor: lookl »

Super robota - też mnie ciekawi ile czasu zajęło Ci zrobienie tego filmu. Ile zdjęć musiałeś do tego wykonać ?
No i bardzo mi się podoba motyw że minifigi "jakby to budują". Zastawia mnie też w jaki sposób zrobiłeś nakładanie klocków na choinkę. Są klatki gdzie zielone klocki wiszą samotnie lekko nad choinką.

Szkoda że w tle są regały, lepiej by wyglądało jednolite - białe, ale rozumiem że taki był zamysł
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta

Post autor: Kalais »

Fajnie, że się Wam podoba. "Testowałem" też na dzieciakach, to były zachwycone :) Rekordzistka oglądała kilka godzin w loopie i nie chciał oddać :)
crises pisze:Fajne i długie. Podoba mi się, że stosujesz różne ujęcia i kamera nie stoi przez cały czas w tym samym miejscu. Film chociaż dość długi jest wystarczająco dynamiczny. Ile czasu zajęła Ci realizacja? I drugie pytanie - modele "zimowe" dostałeś gotowe czy musiałeś sam wymyślać?
Kurcze, robiłem to już tak dawno, że już nie pamiętam. Miałem wtedy na pewno sporo rzeczy na głowie i chyba parę ładnych dni stało wszystko rozstawione w studio. Na pewno nie była to szybka akcja. Miałem dużo więcej czasu niż na ten Prom kosmiczny i się spokojnie przygotowałem i zrobiłem wszystko jak planowałem. Chociaż sam domek budowałem pierwszy raz kręcąc film, żeby jednak czasu trochę zaoszczędzić.

Modele sam wymyśliłem kierując użyciem pospolitych klocków, żeby były łatwe do zbudowania dla dzieci i w miarę wytrzymałe. No i żebym odpowiednie klocki miał w domu ;)
lookl pisze:Super robota - też mnie ciekawi ile czasu zajęło Ci zrobienie tego filmu. Ile zdjęć musiałeś do tego wykonać ?
No i bardzo mi się podoba motyw że minifigi "jakby to budują". Zastawia mnie też w jaki sposób zrobiłeś nakładanie klocków na choinkę. Są klatki gdzie zielone klocki wiszą samotnie lekko nad choinką.

Szkoda że w tle są regały, lepiej by wyglądało jednolite - białe, ale rozumiem że taki był zamysł
Folder z projektem pokazuje - 2 381 plików, 29 folderów, z 99% to będą zdjęcia.
Zielone klocki albo są sprytnie ułożone i wykorzystują perspektywę do oszukania widza, a mogło się też zdarzyć, że gdzieś je dodatkowo coś podtrzymuje.
Dokładnie, regały są dla spotęgowania efektu, że to u Ciebie w domu mogą się dziać takie cuda, a nie gdzieś w odrealnionym świecie. :)
Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2017 19:46
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Sieradz

Re: [FILM] Jak przygotować Rodzinną Willę 31069 na Święta

Post autor: cichy1987 »

I kolejny Twój świetny film :)
ODPOWIEDZ