Leć Adam, leć!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: JK »

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze! Te pozytywne i te z elementami krytyki. Cieszę się, że praca ogólnie się podoba i jednak widzicie podobieństwo do pierwowzoru:)

Co do kwestii gogli. Zacznę od tego, że swoje prace, choć są małe, przygotowuję z reguły kilka tygodni (jakoś nie potrafię robić tego szybciej...). Tak było i w tym przypadku, a jednym z elementów tego procesu było testowanie różnych wariantów, m.in. gogli:) Przy takiej konstrukcji jaką wybrałem w grę wchodziły tak naprawdę dwie wersje - taka jak jest obecnie, czyli z przezroczystymi kaflami 1x1 w miejsce oczu nałożonymi na części w kolorze gogli, lub z kaflami 1x1 w kolorze gogli. Każda z wersji ma moim zdaniem wady i zalety, więc wybór nie był oczywisty. Dlaczego wybrałem zatem wariant obecny? Po pierwsze, jak przeanalizowałem zdjęcia Małysza sprzed lat doszedłem do wniosku, że nie używał on gogli lustrzanych, w związku z czym oczy były dostrzegalne. Oczywiście wszystko zmienione kolorystycznie błękitem samych gogli. Po drugie, z tymi zaznaczonymi oczami wydał mi się bardziej "ludzki":) W lustrzanych goglach wygląda się nieco cyborgowo. Co nie znaczy, że nie użyłbym tego wariantu w innym kontekście. Gdybym budował Kamila Stocha bez wahania zrobiłbym gogle całe pomarańczowe:) Ostatnim efektem tych "prześwitujących" oczu jest pewna groteskowość tej postaci. Czy to dobrze, czy źle to już inna sprawa. Moim zdaniem pewna doza groteski wpisuje się w koncepcję BH.

Jeszcze raz dziękuję za opinie! Przede wszystkim cieszę się, że praca wzbudziła zainteresowanie. Z tym większą przyjemnością będę realizował kolejną z pięciu zaprojektowanych już figurek:)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: Jaskier »

Moja Ola poznała po żółtym plastronie i po wąsach.
Ona też się pasjonuje skakaniem na nartach.
Awatar użytkownika
cichy1987
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2017 19:46
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Sieradz

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: cichy1987 »

Adam, nasz Adam :) Elegancki:)
ODPOWIEDZ