Leć Adam, leć!

Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Leć Adam, leć!

Post autor: JK »

Witajcie po nieco dłuższej przerwie, spowodowanej między innymi tym, że: i) chciałem sobie udowodnić, że jestem pełnokrwistym technicowcem, ii) temat Brickheadz wydał mi się nieco już wyeksploatowany, iii) trochę osiadłem na laurach;) Jednak mały odpoczynek chyba dobrze mi zrobił, bo w końcu przyszły nowe inspiracje, a i temat Brickheadsów okazał się nie być martwy, biorąc pod uwagę kolejne propozycje TLG. Tak więc na warsztat wziąłem aż 5 figurek, z których pierwszą niniejszym prezentuję:)

Tym razem temat sportowo-zimowy:) Sezon skoków narciarskich rozpoczęty, wkrótce zimowe igrzyska, jest więc dobra okazja by w Brickheadsowej formie wspomnieć naszego dawnego mistrza skoków - Adama Małysza:) W mini scence możecie zobaczyć kluczowy moment wyjścia z progu, a sam przebieg lotu będzie można obejrzeć "oczami mistrza" dzięki zamontowanej na kasku kamerze:)

Mam oczywiście świadomość, że odchodzę nieco od firmowego schematu BH, jednak głównie w warstwie technicznej. Staram się cały czas zachować ogólny styl i klimat tej serii. Mam nadzieję, że Wam się spodoba:)

ObrazekSki jumper by Krzysztof J, on Flickr
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: Olaf RagnaFoL »

To się uśmiałem.
Może nie znam wszystkich Twoich prac, ale ta chyba jest #1.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: jetboy »

Zdecydowanie widać spadek formy, i to nie Adam ;) O ile w przypadku wcześniejszych brickheadsów podobieństwo było od razu widoczne, tu tylko widać że to skoczek narciarski - bez podpisu nie było by wiadomo że chodzi o Adama. Wąsy to za mało. Ale sam skoczek bardzo udany. Widać dynamikę, co jest trudne do uzyskania w modelach z klocków.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: JK »

Olaf RagnaFoL pisze:To się uśmiałem.
Fakt, jest trochę groteskowy i chyba trochę o to w tej serii chodzi:) Cieszę się, że ta groteskowość się spodobała:)
jetboy pisze:Zdecydowanie widać spadek formy, i to nie Adam ;) O ile w przypadku wcześniejszych brickheadsów podobieństwo było od razu widoczne, tu tylko widać że to skoczek narciarski - bez podpisu nie było by wiadomo że chodzi o Adama. Wąsy to za mało.
Są wąsy i nos;) No i subtelnie dostrzegalne spod gogli oczy!:D Czy te oczy mogą kłamać?;) I cóż, taka specyfika skoczków na skoczni, że 80% ich indywidualnych cech ukryta jest pod kaskiem i goglami:) Ja ich w każdym razie często nie rozróżniam nawet w rzeczywistości, gdy siedzą na belce startowej:)
jetboy pisze:Ale sam skoczek bardzo udany. Widać dynamikę, co jest trudne do uzyskania w modelach z klocków.
Tak naprawdę to jest dla mnie najważniejsze. Osoba Adam Małysza była pretekstem, żeby zrobić skoczka. Zresztą na Flickr nawet nie tytułuję go jako Adam Małysz, a po prostu Ski jumper:)

Dziękuję za Wasze opinie!
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: Innos »

Śmiechowy. Ale fajny. :)
Ja tam Małysza rozpoznaję, wąsy, nos, kolor kasku, uśmiech.;) Spokojnie mógłbyś go z imienia na Flickrze podpisać, Europejczycy by ogarnęli.
Jakbyś dał jeszcze logo Red Bulla (no ale to już niestety customowa naklejka musiałaby być) to i Jet by rozpoznał. :P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: jetboy »

Moje Anka rozpoznała od razu. Ale ona się pasjonuje skokami na nartach.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: Sirius »

Ja się nie pasjonuję, a rozpoznałem;) Od schematu BH faktycznie odbiega, ale sama w sobie praca bardzo udana. Tylko czemu on ma kamerę na kasku?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: jetboy »

Sirius pisze:Ja się nie pasjonuję, a rozpoznałem;) Od schematu BH faktycznie odbiega, ale sama w sobie praca bardzo udana. Tylko czemu on ma kamerę na kasku?
Bo tak teraz skaczą, z kamerą na kasku.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: zgrredek »

Choć do całego zjawiska Brickheadzsów odnoszę się z dużą niechęcią, to nie mogę przejść obojętnie obok niewątpliwie ciekawie zbudowanego MOC-a. Najbardziej podoba mi się fragment nos-wąsy-zęby-broda. A w szczególności pomysł na zęby mi się podoba. Nie za bardzo za to podobają mi się okulary, a właściwie to, że są tam oczy. BYć może lepiej wyglądałyby te okulary bez oczu, albo okulary przezroczyste i oczy będące na nimi, a nie jak teraz na ich powierzchni.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Leć Adam, leć!

Post autor: Thietmaier »

Podzielam zdanie zgrredka - gogle są nie tak zrbione. Pokombinowałbym z przezroczystymi klockami jako powierzchnią gogli a pod spodem oczy. Bo ten element wyszedł wg mnie najgorzej. Reszta całkiem rozpoznawalna :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ