Pułapka

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2549
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pułapka

Post autor: Toltomeja »

CCC, ujęcie drugie. Kategoria Secret hideout.

Spotykamy tu niezwykle sympatyczną bandę zbójów, którzy urządzili swój przytulny kącik w opuszczonych ruinach katedry. Służy im nie tylko za kryjówkę, ale też doskonały punkt obserwacyjny z widokiem na całą okolicę.
Pobliska droga wciąż jest ważnym traktem kupieckim. I tej okazji nie można przepuścić – sprytni zbójcy postanowili podkopać się pod nią....

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z pułapką. W pełni funkcjonalną, rodem z filmu Vinci. Po wciśnięciu jednego z kamieni obok ruin, w mgnieniu oka wóz zapada się pod ziemię, a dwaj zbójcy wyskakują ze swojej kryjówki. Wszystko co trzeba na krótkim filmiku. Jest nawet bardzo krótki, ale trzyma w napięciu. :D



No bo poważnie: co to za banda zbójów, jeśli nie przebiera się za krzaki? Są pewne standardy... ;)

Flickr
Brickshelf

Krzesełka według projektu Deckarda. Piszę, bo teraz tylko z tym mi się kojarzą zeberki.
Niestety robiłem zdjęcia w wielkim pośpiechu, łapiąc być może ostatnie promienie słońca w tym roku, i zapomniałem jednej rzeczy poprawić. Zorientowałem się dopiero teraz. Ale na razie nie przyznaję się co to jest póki nikt się nie przyczepi. :)

Pracę dedykuję zbójcom z Plant, przez których oblałem szkolenie z łucznictwa. Choć wątpię, czy którykolwiek z nich się o tej dedykacji dowie :P
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: Amal »

Dochodzę do wniosku, że ty po prostu produkujesz te budowle, a żeby było mało, to robisz to na najwyższym poziomie. A może żyjesz w innej czasoprzestrzeni ?? (to przez moje zamiłowanie do S-F )
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: jetboy »

Zapadnia - rewelacja! I jak zwykle świetna budowla. Nie wiem czy bardziej mnie inspirujesz czy zniechęcasz do budowania :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7025
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: Thietmaier »

Zadziwiasz mnie swoją pomysłowością. Wszyscy budują nudne, statyczne zamki, a Ty napełniasz je życiem. I na dodatek to wszystko pięknie wygląda! :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: crises »

Cudowne są zdobienia katedry, zwłaszcza rozeta. Cieszę się, że polska frakcja castlowa ma się mocno. Dajcie czadu na CCC.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5520
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: zgrredek »

Te ruiny są genialne. Rozeta z dużej i małych zębatek mnie powaliła. Fakt, że jest kilka miejsc, które powinny runąć, gdyby były z kamienia, ale to nieistotny detal.
Słabym elementem pracy jest wóz. Bardzo odstaje od reszty pracy: przednia oś nie jest skrętna, dyszle są dla ozdoby (?), bo nie pełnią żadnej funkcji. Nie wspomnę już o takich drobiazgach jak lejce czy bat. Zdjęcie zapadającego się wozu najlepiej pokazuje, że wóz nie jest w żaden sposób połączony z koniem. A czyż nie wyglądałoby śmiesznie, gdyby koń wisiał na dyszlach?
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2549
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: Toltomeja »

zgrredek pisze:Nie wspomnę już o takich drobiazgach jak lejce czy bat. Zdjęcie zapadającego się wozu najlepiej pokazuje, że wóz nie jest w żaden sposób połączony z koniem. A czyż nie wyglądałoby śmiesznie, gdyby koń wisiał na dyszlach?
Dobra, to jest właśnie ta wpadka. Woźnica miał sznurki w łapkach, ale je na chwilę zabrałem bo przeszkadzały przy testowaniu zapadni. No i zapomniałem oddać... Sznurek przeleżał cały czas na biurku, a zdjęcia odbyły się bez niego. :(

Co do wiszącego konia, najpierw tak to zrobiłem. Ale cała ta scenka wyglądała jakoś nienaturalnie i groteskowo. Sprawiała wrażenie strasznie naciąganej, szczególnie ten koń który zamiast wierzgać w panice kopytami po prostu sobie wisiał zadowolony z życia...
Awatar użytkownika
Wachu
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2014 15:09
Rok urodzenia: 2001

Re: Pułapka

Post autor: Wachu »

Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten "Porost?" W prawym górnym rogu konstrukcji myślałem, że to jeden z "zamachowców" celuje z kuszy w wóz. A praca świetna.
ODPOWIEDZ