GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Wymiary: dł. 26s / szer. 18s. / wys. 13s (plus kostka EV3)
Waga: 879g (z kontrolerem)
Silniki: 4 x Ev3 Medium

Prosty MOCyk z cyklu "kreatywne lenistwo". Jest taka nowa gra, Star Wars Battlefront 2, która budzi dużo kontrowersji bo developer zbudował ją na zasadzie "żeby odblokować najfajniejsze postacie ze świata SW zbieraj doświadczenie tygodniami, albo nam zapłać". Co byłoby OK w darmowej grze, ale ta jest normalnie płatna. Zauważyłem, że przy graniu w multiplayerze dostaje się trochę kredytów za każdy mecz nawet jeśli nie zrobiło się nic - generalnie wystarczy nie zostać wykopanym z meczu za nieaktywność. Co oczywiście wymaga wykonywania pewnych akcji, typu chodzenie, strzelanie etc. No i stąd już krótka droga do prostej konstrukcji z EV3, która za pomocą czterech silników targa gałkami na padzie do Xboxa oraz miętosi dwa przyciski: od strzelania i od skoku (bo ten akurat dubluje się jako przycisk potwierdzający wybór postaci przy respawnie). Wszystko obsługiwane prostym programem który losowo dobiera typ, kolejność i długość trwania akcji, oczywiście w ramach pewych widełek. Bocik chodzi więc, skacze i strzela na oślep, czyli w sumie jak prawdziwy Stormtrooper i jak 2/3 prawdziwych graczy w multi ;) Czy to oszukiwanie i czy to moralnie złe? Oczywiście że tak, ale zabawnie jest patrzeć jak prosta maszyna gra za Ciebie. W sumie wyszło urządzenie które zamienia energię elektryczną na doświadczenie w grze ;)

Galeria: https://bricksafe.com/pages/sariel/grinder-bot" target="_blank

Kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I całość w akcji:
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017 11:51 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: crises »

Zarąbiste. Udało Ci się kogoś zabić w ten sposób? Może nie pokazuj tego filmu na świecie, bo zaraz EA expa obetnie za bezsensowne ruchy. Swoją drogą Battlefront ma bardzo złą prasę przez ten ruch z pay to win, tym bardziej, że gra do tanich nie należy. Da się w to grać w singlu, czy strata czasu?
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Kalais »

Haha, mistrz! :)

W sumie nadawało by się też do spamowania heala w grach MMO, gdzie się grinduje jakieś potworki. Pewnie i jakiegoś autoshota do bicia też by się dało wymodzić. Wszystko zależy od mechaniki danej gry.

P.S. O właśnie, jak singiel? Warto tylko dla niego kupić grę?
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Sariel »

Nigdy nie udało mi się nikogo nawet postrzelić, specjalnością robota jest raczej utykanie w kątach :) Singiel jest naprawdę solidny i to zdecydowanie najlepsza część gry, problem w tym że jest go mało - cała kampania do zrobienia parę godzin.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Kris Kelvin »

Chryste Panie...
Przecież to jest przerażające. Ktoś tam wymyśla jakąś bezsensowną grę, a Ty wymyślasz robota, żeby za Ciebie grał w tę grę?
To jest początek końca ludzkości. System Skynet prędzej czy później powstanie, uzyska samoświadomość i zniszczy nas.
I co najgorsze będzie miał rację.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Sariel »

A Ty pisałeś ten komentarz sam, ręcznie, jak w średniowieczu? ;)
Nie chcę Cię straszyć ale wiesz jak wygląda np. chińska fabryka "lajków"?

Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Kris Kelvin »

Zupełnie chybiona analogia. Mam nadzieję, że Skynet zacznie od Ciebie.
Albo nie, przyczepią Cię do jakiejś konsoli i każą grać w taką grę. A te wszystkie biedne roboty będą na trybunach jadły śrubki, piły olej i śmiały się blaszanym śmiechem.

To potworny wynalazek.
Sariel pisze: Nie chcę Cię straszyć ale wiesz jak wygląda np. chińska fabryka "lajków"?
Przerażające. Autentycznie przerażające.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Jaskier »

Sariel, Twój bot stał się sławny na nieklockowych stronach. Kolega się dzisiaj pytał czy to ktoś ode mnie zrobił. xD

A propos dyskusji:
Kolega jakiś czas temu napisał bota do grania w koszykówkę na Messengerze. Działa to na zasadzie śledzenia celu (jak w prawdziwej koszykówce na tablicy jest prostokąt) i jest diabelnie skuteczne. Nikt na konwersacji nie potrafił się zbliżyć do mojego wyniku, ale z maszyną przegrałem sromotnie (bot nabił wynik rzędu 1000 punktów, ja nie jestem w stanie dobić do 200).
I polecam: Will Robots Take My Job?
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Sariel »

Jaskier pisze:Sariel, Twój bot stał się sławny na nieklockowych stronach. Kolega się dzisiaj pytał czy to ktoś ode mnie zrobił. xD
Wszelkie linki mile widziane bo ja wiem tylko o Reddicie :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: GRINDER: robot do grania w Battlefronta 2

Post autor: Jaskier »

A nie, to jednak ktoś inny. Jednak nie z LEGO.
Klik
ODPOWIEDZ