Czerwona kamienica

Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Czerwona kamienica

Post autor: crises »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Ten MOC ma już dobrych parę miesięcy i niedługo zostanie przebudowany na coś innego, więc napiszę o nim krótką notkę, żeby nie zginął w odmętach niepamięci.

Najpierw kilka słów wprowadzenia. W Sopocie przy ulicy Obrońców Westerplatte 24 stoi, wybudowana w drugiej połowie XIX wieku, piękna i tajemnicza Willa Bergera. Zbudowana jako budynek mieszkalny, na przełomie lat 40/50 XX wieku - siedziba Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych, obecnie wróciła do swojej pierwotnej funkcji.

Zdjęcia z Googla: https://goo.gl/V8KrdU

Z ciekawostek willa zagrała w filmie "Medium" z 1985 roku - http://www.filmweb.pl/film/Medium-1985-7644

Inspirując się bryłą budynku i ogólnym rozplanowaniem elementów, stworzyłem swoją, nieco steampunkową wersję budynku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja willa nie jest wierną kopią oryginału. Zrezygnowałem z kilku elementów, między innymi z bocznej "wozowni", czy też warsztatu czy też werandy z wyjściem na ogród na tyłach. Zmieniłem też dach i trochę frontu. Przy dachu miałem najwięcej problemów, bo nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia. Poszedłem w tym miejscu na żywioł i zrobiłem przeszklony.

Do tej pory budynek funkcjonował jako "Willa Batmana", teraz zmieni swoje przeznaczenie na coś bliżej, wspomnianego wcześniej, steapunku.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czerwona kamienica

Post autor: Kalais »

Schludny, ładny, podoba mi się :)

P.S. Brakuje, żeby coś się działo dookoła, było wrzucić z otoczeniem Batmana :P
Awatar użytkownika
aryai
Posty: 8
Rejestracja: 07 lut 2017 11:03
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwona kamienica

Post autor: aryai »

Bardzo fajne, podoba mi się kolor i dobrze przemyślane rozłożenie okien.umowa kupna i sprzedaży samochodu
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017 08:07 przez aryai, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
meler
Posty: 107
Rejestracja: 26 lis 2016 12:20
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czerwona kamienica

Post autor: meler »

Znam tę kamienicę, więc Twój MOC zaskoczył mnie nieco, ale rozumiem zamysł. Podoba mi się zwarta bryła i oszczędność w kolorach. Mam nadzieję, że nie obrażę Cię, jeśli powiem, że kojarzy mi się z wielkim kawałkiem wołowiny :) (pewnie z głodu). Idealna kamienica dla jakieś scenki w stylu noir, niekoniecznie krwistej ;)
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Czerwona kamienica

Post autor: Janek »

Fajna, zgrabna kamieniczka. Do tego w krwistym kolorze. ;) Bardzo podoba mi się również przeszklony dach, ładnie się komponuje z resztą.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwona kamienica

Post autor: crises »

Kalais pisze:P.S. Brakuje, żeby coś się działo dookoła, było wrzucić z otoczeniem Batmana :P
Niestety otoczenie już poszło na przemiał. Teraz tchnę w budynek nowe życie.
Janek pisze:Fajna, zgrabna kamieniczka. Do tego w krwistym kolorze. ;)
meler pisze:Mam nadzieję, że nie obrażę Cię, jeśli powiem, że kojarzy mi się z wielkim kawałkiem wołowiny :) (pewnie z głodu).
Ciemnoczerwony to jeden z moich ulubionych kolorów. Za takim porównaniem jeszcze się nie spotkałem, bardzo apetyczne :-)
Janek pisze:Bardzo podoba mi się również przeszklony dach, ładnie się komponuje z resztą.
Mi też się podoba :-) Okna, przeszklenia i przezroczysta woda każdej budowli z klocków dodają życia.
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwona kamienica

Post autor: crises »

Przypomniało mi się, że Darek Mróz robił zdjęcia naszych budowli przy okazji wystawy w Redzie i kamienica też się załapała. Możecie zobaczyć jak wygląda z fontanną i podjazdem oraz Batmanem na balkonie.
Obrazek
171_5768 by Darek Mróz, on Flickr
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Czerwona kamienica

Post autor: jetboy »

Trochę prześwietlone zdjęcie, ale w ten sposób kamienica przezentuje się znacznie lepiej!
Mi osobiście przypomina budynek Vivid Games w Bydgoszczy w którym przez chwile pracowałem :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Czerwona kamienica

Post autor: Vader »

Fajna kamienica. W środku jest jakieś wnętrze?
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwona kamienica

Post autor: crises »

Vader pisze:Fajna kamienica. W środku jest jakieś wnętrze?
Właściwie to nie. Na werandzie z tyłu postawiłem Batmana w tartanie, a w centralnej części domu stoi model Batmobila w skali mikro. Jednak żadnych pięter, ani mebli nie budowałem.
ODPOWIEDZ