CCC XV - Widmo Wojny

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Moja pierwsza w życiu praca na konkurs Collosal Castle Contest. Na początku kategoria Castle Vignette. Do niej będzie również drugi MOC 8x8, który zaczynam budować.

Chcę zrobić małą serię orkowie vs. ludzie, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że to małe zgłoszenie się podoba. ;)

Obrazek

Zachęcam do komentowania!

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Jaskier »

Wydaje mi się, że podstawka nieco za wysoka.

Ładnie upozowałeś chorążego.
Zielona głowa to jakieś SW?
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Janek »

Jaskier pisze:Wydaje mi się, że podstawka nieco za wysoka.
Właściwie to o plejta dałoby się obniżyć. A główka owszem, SW. ;)

https://brickset.com/minifigs/sw363/nut ... range-robe" target="_blank
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: glaz_pimpur »

Pomimo, że to winietka, to jednak czuję niedosyt. Mogło by dziać się więcej lub być czegoś więcej.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: jetboy »

glaz_pimpur pisze:Pomimo, że to winietka, to jednak czuję niedosyt. Mogło by dziać się więcej lub być czegoś więcej.
Tak, za mało jest klocków w podstawce :) Żarty żartami, ale mi się ta podstawka podoba. Trochę dziwna kompozycja, ale przez to ciekawa.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: tybort »

Mi się nawet bardzo podoba :)

Boję się tylko, że wszystkie te wystające elementy mogą się nie spodobać organizatorom. Teoretycznie dozwolone jest wystawanie poza podstawkę tylko liści i minifigowych akcesoriów. U ciebie wystaje całe drzewko i te plate'y w podstawce. Poza tym ma być "reasonable". Nie wiem, czy "bo tak wygląda dużo lepiej i się wszystko ładnie komponuje" jest "reasonable". Dla mnie jest, ale czy dla nich? :)
Classic Castle pisze:Reasonable overhanging elements outside the base should be limited to foliage and minifigure accessories.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Janek »

glaz_pimpur pisze:Pomimo, że to winietka, to jednak czuję niedosyt. Mogło by dziać się więcej lub być czegoś więcej.
Będzie się działo, później. ;)
jetboy pisze:Żarty żartami, ale mi się ta podstawka podoba. Trochę dziwna kompozycja, ale przez to ciekawa.
Dziękuję, Jet!
tybort pisze:Mi się nawet bardzo podoba :)

Boję się tylko, że wszystkie te wystające elementy mogą się nie spodobać organizatorom.
Dzięki Tybort. Co jak co, ale całe drzewko dla mnie wciąż zalicza się do "foliage". :P Ale ja też się boję. Oby zaliczyli mi te study. Chyba że organizatorom chodziło to, żeby nie było żadnych wystających elementów terenu? Sam szczerze nie wiem jak to rozumieć. Pożyjemy, zobaczymy. ;)
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Innos »

Co do wymogów - ja bym powiedział, że przy tego typu ograniczeniach założeniem jest wystawanie elementów niestandardowych o max. 1 studa, czyli to co u Ciebie robi wystająca trawka czy minifig postawiony na skrajnym studzie. Drzewo, które jest jednym z większych elementów winietki i do tego jest skierowanie dokładnie poza regulaminowe granice może zostać uznane za jawne naruszenie zasad. Te wystające elementy podłoża też nie muszą koniecznie wystawać, więc i tego mogą się czepić. No ale nawet jeśli, to zawsze zdążysz to poprawić. :)

Ale poza tym winietka spoko. Sama w sobie fabułą (czy raczej niemal jej brakiem) na razie nie porywa, ale jak to jest wstęp do dalszych scenek to czekam na kontynuację. :) Podstawka wygląda IMO dobrze, takie urozmaicenie wychodzi pracy na plus i pewnie wyróżni Twoją winietkę od masy innych budowanych na podstawce jednolitej albo całkowicie płaskiej.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Toltomeja »

To jedna z takich prac, na temat których nie bardzo umiem dużo napisać, ze względu na rozmiar. Ale bardzo mi się podoba - szczególnie podstawka, która wygląda jak 'przekrój ziemi'. Nie ma żadnej ramki, która by odstawała kolorem od reszty i winietka sporo na tym zyskuje.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: CCC XV - Widmo Wojny

Post autor: Janek »

Innos pisze:[...] Ale poza tym winietka spoko. Sama w sobie fabułą (czy raczej niemal jej brakiem) na razie nie porywa, ale jak to jest wstęp do dalszych scenek to czekam na kontynuację. :) Podstawka wygląda IMO dobrze, takie urozmaicenie wychodzi pracy na plus i pewnie wyróżni Twoją winietkę od masy innych budowanych na podstawce jednolitej albo całkowicie płaskiej.
Dzięki Innos. Jeszcze nie ma mojej pracy na liście, ale zbieram pozytywne komentarze. Oby sędziowie byli przychylni. Następnym razem postaram się aż tak nie naruszać reguł. ;P
Toltomeja pisze:To jedna z takich prac, na temat których nie bardzo umiem dużo napisać, ze względu na rozmiar. Ale bardzo mi się podoba - szczególnie podstawka, która wygląda jak 'przekrój ziemi'. Nie ma żadnej ramki, która by odstawała kolorem od reszty i winietka sporo na tym zyskuje.
Dziękuję bardzo. Właśnie na takim efekcie mi zależało. ;)
ODPOWIEDZ