Blacktron Collection Fall 2017

Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Kocur »

Obrazek
Kolekcja "Blacktron Jesień 2017"

Żeby nie tworzyć kilku tematów wszystko co powstało w ciągu ostatnich dwóch tygodni wrzucam w jeden wątek :)

Tak, na fotce poglądowej powyżej jest 6941 Battrax, celowo dla porównania wyglądu serii i skali, podobnie jak wcześniej publikowany przeze mnie Harvester (szesnastokołowiec po prawej stronie) :)

Na pierwszy ogień idzie:

Blacktron "Ace"
Oto moduł latający:

Obrazek

i załoga naziemna:
Obrazek

Całość wyszła tak, składa się z dwóch modułów:
Obrazek

Dalej mamy Ace'a z dołączonym modułem kołowym, w sumie cały pomysł zaczął się od tego by wykorzystać rozwiązania techniczne ze Spy-Traka co zrobił kolega @Leegvaan w swoim MOCu. I tak podjąłem rękawicę by zbudować swoją wersję tej maszyny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po publikacji wstępnej fotki @Jaskier podpowiedział że warto by zrobić z tego łazika i tak powstało sześcio-nożne podwozie, które bez problemu utrzymuje całość konstrukcji, w przeciwieństwie do wyjątkowo wątłego czterokołowca, który nie był w stanie sprostać grawitacji i się wyginał, choć nie puścił :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek


Blacktron MICROFIGHTERS
Kolejne konstrukcje to Microfightery na bazie Battraxa oraz Alienatora, jako że oficjalny 6941 Battrax nie poszedł na części jak reszta serii i nadal stał na półce, to zgarnąłem go do fotki porównawczej:

Obrazek

A tak wyglądają obok siebie oba Microfightery:
Obrazek

Tak! MicroBattrax jest wyposażony napęd na tylne koła, niestety przez to jest o 1 plate nachylony do przodu ale jeździ na sprężynę :)
Obrazek Obrazek

Ostatnie na dziś to:
Blacktron Dronar

Sześcio-nożne maleństwo złożone do testowania owadziego wyglądu przy składaniu podwozia kroczącego do Ace'a. Potrafi użądlić działkiem zamontowanym z przodu:
Obrazek

Obrazek

Jako że lubię jak chwilkę postoi to co zbudowałem, to następne konstrukcje muszą być w innych kolorach bo mi się prawie pokończyły klocki w dwóch typowych dla tej serii. Może coś z Castle? Poczekam na wenę ;)

PS. Fotki robione o różnych porach dnia, bo mi dziecko nie dało zrobić wszystkiego na jeden raz :)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Jaskier »

Ten duży, pająkowy elegancki. :D
Jakiego zawiasu użyłeś do łączenia nóg z korpusem?
Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Kocur »

Jaskier pisze:Ten duży, pająkowy elegancki. :D
Jakiego zawiasu użyłeś do łączenia nóg z korpusem?
Dzięki, a użyłem:
Obrazek

Najprostsze rozwiązanie z zestawu Creator 31021 Furry Creatures - czyli "Kotek i myszka".
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Awatar użytkownika
Leegvaan
Posty: 72
Rejestracja: 16 maja 2016 18:23
Rok urodzenia: 1986

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Leegvaan »

Hej Kocur :) wreszcie mam okazje poznac z bliska twoje zasoby blacktronowe i powiem ze jestem pod wrazeniem :) twoja wersja mojego B.A.V jest powalajaca . Moj obok twojego to jak motorynka obok harleya:) strasznie bylem ciekaw zawartosci kontenera .fajnie ze jest otwarty na fotce :) mikro sety skradly moje serce :) chcialbym zobaczyc mikro baze i renegata :) swietna ta kompatybilnosc kabin miedzy lazikiem a kolowcem :) chetnie sam bym cos zbudowal lazacego ale nie mam juz klockow a teraz chce w koncu zaczac konczyc moja fregate zeby w koncu kiedys jak bedzie jakas wystawa ja tam pokazac potem zburzyc i jazda na nowo z tematem :) fajnie by to bylo razem zestawic na jakiejs wystawie twoje moje i moze jeszcze kogos :) dobra robota :) dawaj jeszcze :) pozdro :)
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Amal »

Bardzo przepisowo zrobiony Blacktron. Części nie występujące w czasach Blacktrona nie rzucają się w oczy przez co Twoja praca nie nabiera charakteru neo-, za co wielki szacunek.
Figurki Blacktrona zupełnie inaczej - lepiej wyglądają z nowymi pancerzami! Też porobiłem kilka takich "wariacji na temat" :)

Jak to "chwilkę postoi"? Tego przecież nie wolno rozbierać!!!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: SERVATOR »

Fajne prace, klimatyczne. Największe wrażenie zrobiła na mnie jednak ich prezentacja. Te płyty bazowe jako tło wyglądają naprawdę super. Zrobienie dobrych zdjęć czarnym modelom tak żeby było widać szczegóły nie jest trywialne a Tobie się to udało wyśmienicie.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Jellyeater »

Idą, idą każdy z dzidą, pochłaniaczem i miotaczem.

Pięknie zachowałeś ducha starego LEGO.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Kocur »

Dzięki za komentarze, cieszę się że tak pozytywnie te prace zostały odebrane :)
Leegvaan pisze: swietna ta kompatybilnosc kabin miedzy lazikiem a kolowcem :)
Ja z kołowca wcale tak bardzo zadowolony nie jestem, już teraz po paru dniach widzę co można poprawić. Może jak dokupię parę klocków to moduł wewnętrzny jeżdżący rozbuduję do ośmiokołowego i podwyższę, to powinno pomóc. Łazik jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy :)
Amal pisze:Bardzo przepisowo zrobiony Blacktron. Części nie występujące w czasach Blacktrona nie rzucają się w oczy przez co Twoja praca nie nabiera charakteru neo-, za co wielki szacunek.
Dzięki :) Właśnie żeby trzymać klimat serii staram się na przykład nie używać nowych szyb, co nawet zostało mi ostatnio wypomniane na 'konkurencyjnym forum'. Żeby w pełni zachować klimat serii Blacktron I niestety trzeba się pożegnać ze SNOTem, oraz wieloma ciekawymi rozwiązaniami, ale rozpoznawalność serii na wystawach wynagradza wszystko, zwłaszcza jak podchodzi ktoś z małym dzieckiem i mówi "taaak! miałem tą serię jak byłem dzieckiem, super sprawa", tak było na kilku wystawach gdzie pojawiał się Harvester, na ten moment mój flagowiec Blacktrona.
SERVATOR pisze:Fajne prace, klimatyczne. Największe wrażenie zrobiła na mnie jednak ich prezentacja. Te płyty bazowe jako tło wyglądają naprawdę super. Zrobienie dobrych zdjęć czarnym modelom tak żeby było widać szczegóły nie jest trywialne a Tobie się to udało wyśmienicie.
Tak po prawdzie to był to trochę test nowego tła, bo często zdarza mi się budować w czerni i fotografowanie tego to katorga, bez obróbki przed publikacją się raczej nie obędzie, dlatego dobrałem tło specjalnie nie białe jak zwykle. Jedyne co przeszkadza to study podłoża odbijające się od gładkich czarnych powierzchni modeli, ale nie ma tego wiele, więc można na to przymknąć oko. Te study najlepiej widoczne tutaj:
Obrazek02 Microfighters Alienator and Battrax by Kocur Velox, on Flickr
bo płaskie odbijające powierzchnie były najbliżej płytki.
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: jetboy »

Blacktron jak żywy! Ochy i achy bez końca!
Nie mogę się doczekać prezentacji na żywo na jakiejś wystawie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Blacktron Collection Fall 2017

Post autor: Kocur »

jetboy pisze:Blacktron jak żywy! Ochy i achy bez końca!
Nie mogę się doczekać prezentacji na żywo na jakiejś wystawie.
Powiedz które modele i na którą wystawę się wpasują tematycznie to podrzucę, na razie nie dotarłem do końca wszystkich moich klocków żeby rozmontowywać Blacktrony na budulec ;)
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
ODPOWIEDZ