Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: Toltomeja »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Czyli wielki szary kloc.

Na początku zainspirowałem się kartą Fort z gry Cytadela. Potem, jak zwykle, wyobraźnia wzięła górę i pomysł fortu stopniowo przerodził się w wieżę sygnalizacyjną nad skalistym brzegiem morza.

Ta praca była zarazem testem silnej woli, żeby wiedzieć kiedy przestać ciągnąć wieżę w górę. Miała być monumentalna, ale znowu nie absurdalnie wysoka. Mam nadzieję, że ten test zaliczyłem pomyslnie.

Obrazek

Więcej: https://www.flickr.com/gp/toltomeja/40tSt8

ObrazekObrazekObrazek

Zarazem jest to moje pierwsze (i nie ostatnie!) zgłoszenie do CCC. Trochę przypadkiem, bo zacząłem to budować już w październiku nie mając na mysli konkursu. Ale skoro już publikuję to w listopadzie, zgłosić nie zaszkodzi. ;)
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11895
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: Kris Kelvin »

Barierki gdzie?
Kto to dopuścił do użytkowania?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: Jellyeater »

I Kris pozamiatał temat. Można mu tylko gratulować komentarza.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: zgrredek »

Gdyby na tej przybudówce nie było tego koksownika i kilku barierek, to można by się jeszcze bronić, że to lądowisko dla hipogryfa czy innej latającej bestii. A tak to wyszło nie wiadomo co, bo na pewno nie budowla obronna. Na wieży są blanki, to czemu nie ma ich poniżej?!?
Nie podobają mi się też te plamy na murze, bo o ile pstrokacizna na murze jest do przyjęcia, to tylko w takim zakresie, że kamienie są różnego koloru, a nie że całe połacie muru są w innym kolorze, bo pierwsze skojarzenie jakie miałem, że to maskowanie namalowane na bunkrze.
Najfajniej wyszła tu woda i teren pod wieżą.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: jetboy »

Gdybyście czytali opis, a nie ma go tym razem dużo, to byście wiedzieli że nie jest to budowla obronna tylko wieża sygnalizacyjna.
DBG ugeruje inny rodzaj kamienia i faktycznie jest to bez sensu. Zielonkawe wstawki to mógłby być mech, grzyb czy inne tatałajstwo które porosło mur.
Poza tym wielki kloc, też mnie jakoś nie specjalnie zachwyca.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: glaz_pimpur »

Faktycznie wygląda to jak maskowanie. Może dlatego, że pojawiają się okna w środku plamy jednego koloru. Jakby były to kamienne bloki to nie można a by kończyły się na otworach okiennych, a nie przez nie przechodziły. Z tymi otworami okiennymi to nie byłbym pewien, czy nie widziałem ich też w odwrotną stronę.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: zgrredek »

jetboy pisze:Gdybyście czytali opis, a nie ma go tym razem dużo, to byście wiedzieli że nie jest to budowla obronna tylko wieża sygnalizacyjna.
To po co są blanki na wieży? W średniowieczu każda budowla miała (przy okazji) charakter obronny. Nawet kościoły. A blanki nie przeszkadzałyby w paleniu ognia. Po prostu byłby wyżej. Przeszkadza za to wieża, która zasłania ogień od jednaj strony. :P
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: Jerac »

Glaz, widziałeś, niestety (dla Tołto :D)

To jest po to aby z daleka cel był mały, a z bliska od środka można było strzelać pod różnymi kątami. Stąd takie wycięcie musi być, ale tylko od środka. Tak jak jest teraz strzały akurat by się odbijały od tych kamieni pod kątem i trafiały do środka, bo działa to jak lejek.

Ogółem podoba mi się, natomiast jest to dowód na to że koncepcja "najtańszego wykonawcy" sięga zarania dziejów nawet w klockowym świecie. Klient zamówił wieżę z funkcją obronną a dostał taki budynek...
Szarnywirk
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: zgrredek »

I jeszcze jedno mi się przypomniało - jeśli tam na górze ludzie bawią się ogniem, to podłoga powinna być z kamienia, a nie z drewna.
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11895
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Wieża na Zachodnim Wybrzeżu

Post autor: Kris Kelvin »

Krótko mówiąc żenująca samowola budowlana, urągająca wszelkim zasadom BHW (Bezpieczeństwo i Higiena Walki, czytelnicy Nizurskiego wiedzą o co chodzi).
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
ODPOWIEDZ