[MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: Kalais »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Kiedy zobaczyłem klocek o numerze 27255 (Plate, Modified 6 x 6 Hexagonal with Pin Hole) wiedziałem, że muszę zbudować z nim coś w klimacie space. Nexogon, bo tak potocznie się na niego mówi (od Nexo Knights - zestawów w których występuje - i kształtu hexagonu), został tutaj użyty do konstrukcji kabiny pilota, silników oraz greeblingu na górze statku. Czytaj więcej »

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Duże zdjęcia i więcej opisu do obejrzenia i poczytania na blogu Kalaisa:
[MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N - Bricks Treasure - LEGO® Blog (http://bricks.kalais.net/pl/post55)
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: Jellyeater »

Tak to całkiem niezłe. jest lekki efekt WOW. Ciekawy kształt.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: dzidek1983 »

Wszystko cacy tylko nie trawię tych anten na nosie.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: glaz_pimpur »

dzidek1983 pisze:Wszystko cacy tylko nie trawię tych anten na nosie.
Też tak myślę. Zabrakło Ci pomysłu na dziób, reszta bardzo fajna.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: Jerac »

A tam, w wielu światach sci-fi masa anten to standard, tym bardziej że w kosmosie generalnie jest DALEKO do wszystkiego. Nasze prawdziwe sondy latają tylko w obrębie układu słonecznego a miewają gigantyczne anteny, więc nie przeszkadza mi to.

Bardziej za to przeszkadza mi umiejscowienie silników. Są bardzo ładne i zdecydowanie wyglądają funkcjonalnie i w ogóle, ale środek ciężkości wypada niżej niż są umieszczone.... efekt? Kosmiczna karuzela :D
Normalnie w latadłach kosmicznych to nie przeszkadza za bardzo, bo one i tak są nierealistyczne, ale to tutaj wygląda w miarę sensownie i dlatego to razi.

Dalej, skoro kontener jest na dole, to aż PROSI się o to aby można było tym lądować na powierzchni planet i stacji, a więc przydałoby się aby silniki potrafiły obrócić się w dół, albo aby w ogóle były po prostu dodatkowe silniki skierowane w dół.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: jetboy »

Jerac pisze:Dalej, skoro kontener jest na dole, to aż PROSI się o to aby można było tym lądować na powierzchni planet i stacji, a więc przydałoby się aby silniki potrafiły obrócić się w dół, albo aby w ogóle były po prostu dodatkowe silniki skierowane w dół.
Albo chociaż coś na czym mógłby wylądować, jakieś podpory czy coś, chociaż delikatnie zaznaczone. No i nie wiem czy wożenie jednego kontenera było by ekonomiczne. Może wykorzystąć nexogon żeby za jednym razem zabrać 6 kontenerów?

Ale sama kabina i silniki bardzo fajne, świetny grebling.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: Jerac »

Zależy od uniwersum a konkretnie tego jak bardzo wydajny jest napęd. Tutaj nie ma się do czego przyczepić bo zobacz że nawet takie potwory jak Saturn V przenosiły śmiesznie mały ładunek względem ich masy.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: jetboy »

Jerac pisze:Zależy od uniwersum a konkretnie tego jak bardzo wydajny jest napęd. Tutaj nie ma się do czego przyczepić bo zobacz że nawet takie potwory jak Saturn V przenosiły śmiesznie mały ładunek względem ich masy.
Nie wiem czy sugerowanie się technologią z przed 60 lat przy konstrukcji futurystycznych pojazdów ma sens. To trochę jakby się upierać że samochód nie może jeździć bo nie jest zaprzężony w konie :) Ale i tak, w Saturnie silniki są niewielkie, cała ta masa to zbiorniki z paliwem. Tutaj nie wiemy czy ten pojazd ląduje na planetach czy tylko lata między stacjami kosmicznymi. W tym drugim przypadku ma szansę działać w technologii z lat 60tych. W tym pierwszym absolutnie nie. Ilość grebli sugeruje że jednak na planecie nie ląduje, za duże opory przy wejściu w atmosferę, całę greble, a już na pewno anteny, by się spaliły.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: Szczepan »

Chyba, że te anteny to emitery ochronnego pola siłowego, na ten przykład.
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: [MOC] Kosmiczny transportowiec TRN-C0N

Post autor: Lusiojad »

Podoba mi się. Myślałem że ten element jest prawie bezużyteczny, a jednak...
ODPOWIEDZ