Skulltail - Statek piracki

Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Jerac »

A, to dlatego się zgrredek tak ponadnormatywnie zeźlił tutaj.

Jeżeli miałeś już na etapie WIPa sygnały że coś jest mocno nie tak, to naprawdę warto było o to zadbać, tym bardziej że jest co poprawiać.
Jaskier napisał listę bardzo zasadnych punktów co jest nie tak, a odpisujesz mu "Trudno, co robić".

Forum o LEGO- jak zresztą dowolne forum fanów którzy coś tworzą - pełne jest perfekcjonistów którzy chętnie pomagają innym dopracowywać swoje prace. Pisząc na takim forum możesz w ciemno oczekiwać krytyki i trzeba z tym żyć, ale poza tym daje to niesamowite możliwości rozwoju. Budując dla siebie nigdy nie osiągniesz takiego poziomu jak wyjadacze którzy widzieli już wszystko, zbudowali wszystko ale nade wszystko, setki razy dyskutowali z innymi na temat swoich własnych prac i tego jak można je poprawić, co jest do bani, a co jest dobre.

Jeżeli chcesz po prostu poklepywania po ramieniu i komentarzy w stylu "fajne!" to są do tego miejsca jak flickr, reddit czy deviantart (to ostatnie tylko w kontekście lego).

No, a mnie się również nie podoba. Czerwień ze złotym mi sama z siebie nie pasuje, a przynajmniej nie w kombinacji czerwone tło -> złote wstawki; czarne tło + czerwone i złote wstawki za to są jak najbardziej ok.
Do tego czerwień i brąz to już chyba nieodratowywalna porażka. Czaszka z tyłu wygląda po prostu komicznie przez ten uśmiech. No i przede wszystkim, poza bardzo ogólnym zarysem, trudno mi się dopatrzyć odrobiny realizmu czy wierności historii.

Podejmij decyzję czy chcesz się rozwijać i jak tak, wracaj do klocków i pokazuj wersję 2.0!
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Kalais »

Jerac, to że komuś nie podoba się jakieś połączenie kolorów to jest szalenie indywidualna sprawa. Nie mogę tego potraktować jako dobrej rady. Rozumiem punkty Jaskra, ale się z nimi nie zgadzam, więc napisałem "Trudno, co robić". Jakier wydaje się mieć inne poczucie estetyki niż ja, i tyle. No nic z tym przecież nie zrobię :P Nie chciałem nikogo tym urazić, sorki jeśli tak to zostało odebrane.

Ja mega szanuję Wasze zdanie, dlatego mam tu cały wątek WIP z różnymi MOCami - viewtopic.php?f=17&t=7428" target="_blank . I po to go założyłem, żeby się rozwijać. I dlatego wrzucam tu swoje MOCe.

Ale akurat ten statek miał być przede wszystkim "zestawowy", zbudowany dla relaksu, bez spinki i był budowany z resztek klocków. Nie uważam go za żadne arcydzieło oczywiście, ale zbudowałem co chciałem. Nie jest wart wersji 2.0. To taka szybka akcja. Wolę zbudować zupełnie od nowa następny :)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: jetboy »

Jerac, nie każdy musi mieć takie podejście jak Ty czy Zgredek. Nie koniecznie trzeba budować wierne odzwierciedlenie rzeczywistości. Nie każdy musi zostać wyjadaczem którego modele lądują w Lego House. Można też budować bez spiny, dla czystej zabawy. A Dominik budować potrafi, co nie raz już udowodnił. Jest też już wyjadaczem, jego filimiki wygrywają konkursy i trafiły do Ninjago The Movie. Ten statek nie jest jego najlepszą pracą, zgadzam się, ale też być nie musi. Nie musi też go poprawiać, niezależnie od tego kto i jak go skomentował. Na szczęście Dominik ma zdrowsze podejście :)

Zawsze marudziłeś że nie ma świeżej krwi na ZT. Z komentarzami "spadaj z tąd na Flickra" to nie tylko nie będzie tu świeżej krwi, ale też Ci co już tu są tu nie zostaną.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: zgrredek »

Ludzie prezentują WIP-y po to, żeby zasięgnąć rady. Po co Ty pokazałeś WIP-a, skoro nie skorzystałeś z żadnej rady, choć dostałeś ich długą listę?
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Kalais »

Dzięki jet ;)

zgrredek, to zajrzyj sobie do pierwszej wersji (jest na samym dole w odpowiednim linku - ta z jednym masztem), zmieniłem baaaardzo dużo rzeczy właśnie na podstawie tego co pisaliście. Doprowadziłem tymi zmianami do wersji w którą celowałem. A że nie uwzględniłem wszystkich rzeczy, no cóż, w końcu to mój MOC, a nie zbiorowy ;) poza tym chciałeś z niego zrobić kolejny nudny realistyczny żaglowiec, a od początku pisałem, że takiego nie chcę budować :P
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Jerac »

E nie, mi nie chodzi o "spadaj stąd na flicrka" tylko "żeby skorzystać z potencjału ZT musisz działać inaczej niż jakbyś działał na flickrze".
Szarnywirk
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Jellyeater »

Rufa jest względnie fajna. Ale i tak na pewno dałoby się ją wykonać ciekawiej. Cała reszta na poziomie zestawu z 1989 roku. Tylko z gorszą kolorystyką i proporcjami. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: zgrredek »

Kalais pisze:poza tym chciałeś z niego zrobić kolejny nudny realistyczny żaglowiec,
A wyszło Ci nudne nie wiadomo co.

EDIT: Żaglowce nigdy nie są nudne. :P
Marzyciel
Posty: 118
Rejestracja: 05 sie 2017 20:43
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Marzyciel »

Właśnie że czerwień pasuje do złota.W heraldyce często występują razem.Czacha na tyle statku niezbyt się udała.Nie chciał bym pływać z taką szkaradą.No ale trudno byłoby inaczej ją zbudować.Ogólnie ok.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Skulltail - Statek piracki

Post autor: Sirius »

Co tu dużo pisać. Jeśli budowałeś dla siebie i Ci się podoba to super. W końcu o to chodzi żeby budować dla własnej przyjemności.
Jednak nie ma co się dziwić krytycznym komentarzom, bo biorąc pod uwagę jak umiesz budować to wszyscy wiedzą, że potrafił byś zrobić ten żaglowiec dużo lepiej i to nawet pozostając przy zestawowej stylistyce.
ODPOWIEDZ