[WIP] Dąb

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

[WIP] Dąb

Post autor: SERVATOR »

Próbowałem zrobić drzewo z okrągłych płytek 2x2 w skali minifig ale zaskoczyła mnie "szybkożerność" materiału. Na tym drzewku jest ich 300. Póki co wyszła więc mikroskala.

Sam nie wiem czy jest sens inwestować w kolejne 300-500 płytek. Co o tym sądzicie? Wygląda to bardziej naturalnie niż klasyczne liście?

Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: jetboy »

Wyglada tak sobie. Drzewo z płytek tak, ale każda musiała by byc przypięta pod innym kątem.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: SERVATOR »

Z tymi płytkami jest problem bo one słabo się siebie trzymają. Składanie ich na sobie i ułożenie studami do góry jest w miarę ok ale położenie gotowego konaru na boku już niekoniecznie...
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: goldsun »

SERVATOR pisze:Z tymi płytkami jest problem bo one słabo się siebie trzymają. Składanie ich na sobie i ułożenie studami do góry jest w miarę ok ale położenie gotowego konaru na boku już niekoniecznie...
No i tu jest pies pogrzebany.
Myślę, że takie drzewo mogłoby fajnie wyglądać (pewnie można by jeszcze trochę je urozmaicić samymi liśćmi w dkGreen, groszkami i czymś co sugerowałoby końcówki gałęzi) i już teraz też wygląda.
Ale zrobienie z tego lasu na większą makietę i jakieś jeszcze transportowanie tego to byłby dramat (i kosztowy i w kwestii regularnego odbudowywania od zera).
Więc wszystko zależy co chcesz z tym zrobić dokładniej.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: Kalais »

Sam pomysł jest ok. Ale moim zdaniem trzeba by było jeszcze posiedzieć nad lepszym ułożeniem tych 2x2.

Ale jak ich tu jest aż 300? to nie wiem czy warto. Musiał byś kupić tysiące...

Jak Cię to kręci to zawsze warto ;) I tylko Ty sobie możesz odpowiedzieć na to pytanie :)
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: [WIP] Dąb

Post autor: Turnip »

Ten trawnik z zielonych plate'ów wygląda jak zielona tafla wody. Nie wiem po co na siłę wszystko musi być takie gładkie.

Moim zdaniem drzewo wygląda fajnie, ale po co się tak z tym siłować, skoro można prościej, a efekt też nie będzie zły :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: SERVATOR »

Turnip pisze:Ten trawnik z zielonych plate'ów wygląda jak zielona tafla wody. Nie wiem po co na siłę wszystko musi być takie gładkie.
Przy tym microfigu stud na podłożu byłby chaszczami do kolan. No i ta sama faktura na drzewie i na podłożu zwyczajnie się "gryzły".
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: goldsun »

SERVATOR pisze:
Turnip pisze:Ten trawnik z zielonych plate'ów wygląda jak zielona tafla wody. Nie wiem po co na siłę wszystko musi być takie gładkie.
Przy tym microfigu stud na podłożu byłby chaszczami do kolan. No i ta sama faktura na drzewie i na podłożu zwyczajnie się "gryzły".
Ale, skoro idziesz w kosztowne rozwiązania :-), to mógłbyś użyć jako trawy postawionych SNOTem tych kwiatkowatych round plate 1x1. Wtedy "trawa" byłaby niższa, w dodatku pewnie też bardziej różnorodna (np. poprzetykana zwykłymi round plate i plate i pewnie serki też by pasowały).
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
meler
Posty: 107
Rejestracja: 26 lis 2016 12:20
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa

Re: [WIP] Dąb

Post autor: meler »

A to microfig... przez moment myślałem, że znicz ;) W tej skali robi już większe wrażenie, jednak finansowo to chyba ślepy zaułek, podobnie jak domy z płytek 1x2?
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: [WIP] Dąb

Post autor: SERVATOR »

meler pisze:A to microfig...
Dokładnie. A jeszcze dokładniej, to taki jak go Jetboy stworzył i pokazał tu: http://zbudujmy.to/2014/05/11/starsi-panstwo-mk2/" target="_blank
ODPOWIEDZ