Modular 3

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: SERVATOR »

lookl pisze:
SERVATOR pisze: No cóż. Jak Lepin go zrobi, to na pewno go sobie sprawię. ;)
Czyli jak mi to ukradną i wydadzą np pod marką lepin to sobie zakupisz. To jest bardzo ciekawe w odniesieniu do poniższego cytatu:
SERVATOR pisze:Złodzieje mają się coraz lepiej, bo "fani" Lego chwalą takie postępowanie. Dla nich to "tylko plastik" (jak wyżej napisał Green) i możliwość tańszego zakupu klocków. Chamstwo!
Zazwyczaj znak " ;) " robi znaczenie... Ale cieszę się, że z uwagą śledzisz moje wpisy. :)
A co do meritum. Sprzedajesz instrukcje do swoich modeli, to chyba Cię bardzo nie zaskoczy jak zobaczysz swój modular w pudle np. Lepina. Mnie to nie zaskoczy.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: Havoc »

Super, szczególnie podoba mi się ta wycofana wieża i wąskie przejście między budynkami.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: Kalais »

Bardzo mi się podoba, robi efekt wow od pierwszego spojrzenia. Znowu pokazujesz, że masz dobry zmysł do kamieniczek.

Po dłuższym oglądaniu wieża mi nie pasuje proporcjami. Wygląda troszkę zbyt symbolicznie. Pociągnąłbym ją do góry trochę. Żeby była wyższa. Przynajmniej o tyle żeby szary slope od zegaru wyszedł nad poziom wyższego dachu.

P.S. Będziesz to budował z klocków, czy tylko wirtualnie zostaje? :P
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: Thietmaier »

Jakie to piękne! Pasowałaby IMO do naszej planowanej makiety - panowie koledzy - wzorować sie na tym, to jest sluszny trop :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: Benny80 »

Taa... i dostaniecie zbiorowy pozew o plagiat ;D
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: dzidek1983 »

Thietmaier pisze:Jakie to piękne! Pasowałaby IMO do naszej planowanej makiety - panowie koledzy - wzorować sie na tym, to jest sluszny trop :)
Razem z bankomatem?
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: lookl »

goldsun pisze: Chociaż przyznaję rację kryzysowi - ta kopuła w dark green nie pasuje do reszty - odstaje IMHO wykończeniem - wszędzie są łukowate, łagodne przejścia, a tu kanty. Nie dałoby się jej zrobić z dwóch półkul odwróconych względem siebie i ewentualnie od dołu dać serki, żeby zniwelować/ukryć tą drugą półkulę?
Z tą kopułą najbardziej się męczyłem. Ogólnie projektowanie budynku zacząłem od ściany z wykuszem.
Z odwróconymi półkulami czy dyskami też próbowałem.
Obrazek
Tą wersje odrzuciłem, bo chyba brakowało zielonego dysku na czubek.
Kalais pisze: Po dłuższym oglądaniu wieża mi nie pasuje proporcjami. Wygląda troszkę zbyt symbolicznie. Pociągnąłbym ją do góry trochę. Żeby była wyższa. Przynajmniej o tyle żeby szary slope od zegaru wyszedł nad poziom wyższego dachu.
Też tak uważam, ale z drugiej strony przy wyzszej wiezy calosc prezentowała się gorzej. Dlatego tak jak piszesz potraktowałem ten element symbolicznie.
Kalais pisze: P.S. Będziesz to budował z klocków, czy tylko wirtualnie zostaje? :P
Jak mi się uda zebrać elementy to zbuduję.
Thietmaier pisze:Pasowałaby IMO do naszej planowanej makiety - panowie koledzy - wzorować sie na tym, to jest sluszny trop :)
Wiem o tym, ale z uwagi na wielorodność i ilość elementów nie deklarowałem się z tym budynkiem na makietę XIX wiek. Raczej na pewno bym się nie wyrobił na czas.
Benny80 pisze:Taa... i dostaniecie zbiorowy pozew o plagiat ;D
wręcz przeciwnie.. chętnie udostępnię instrukcję do tego budynku na rzecz ZT;) Jakby byli jacyś chętni, to można by podzielić moduły na zainteresowanych budowaniem tego. Ja bym np zrobił dach z wieżą i wtedy na pewno bym zdążył.
dzidek1983 pisze: Razem z bankomatem?
bankomatu nie trzeba budować ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: jetboy »

Lookl, mógłbyś kiedyś zrobić taki artykuł gdzie są fachowe nazwytych wszystkich elementów elewacji? Osobiście bardzo by mi się to przydało i chyba wszystkim budowniczym kamieniczek też.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: Kalais »

jetboy pisze:Lookl, mógłbyś kiedyś zrobić taki artykuł gdzie są fachowe nazwytych wszystkich elementów elewacji? Osobiście bardzo by mi się to przydało i chyba wszystkim budowniczym kamieniczek też.
http://lubinokolice.nazwa.pl/pages/slownik.html" target="_blank
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: jetboy »

Kalais pisze:
jetboy pisze:Lookl, mógłbyś kiedyś zrobić taki artykuł gdzie są fachowe nazwytych wszystkich elementów elewacji? Osobiście bardzo by mi się to przydało i chyba wszystkim budowniczym kamieniczek też.
http://lubinokolice.nazwa.pl/pages/slownik.html" target="_blank
O super! Dzięki! Jednak Lubin się do czegoś przydaje, a nie tylko do informacji skąd pochodza bakterie u górników ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ