Modular 3

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: lookl »

jetboy pisze:
Kalais pisze:
jetboy pisze:Lookl, mógłbyś kiedyś zrobić taki artykuł gdzie są fachowe nazwytych wszystkich elementów elewacji? Osobiście bardzo by mi się to przydało i chyba wszystkim budowniczym kamieniczek też.
http://lubinokolice.nazwa.pl/pages/slownik.html" target="_blank
O super! Dzięki! Jednak Lubin się do czegoś przydaje, a nie tylko do informacji skąd pochodza bakterie u górników ;)
O dzięki, Kalais i Lubin mnie wyręczyli :D
chociaż niedługo ten link pójdzie w zapomnienie...
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modular 3

Post autor: eric trax »

Nigdy nie sądziłem że będę się zachwycał kamienniczą. Ilość detali i różnorodność fasady sprawia, że całość wygląda mega realistycznie. Wieża zegarowa jest fenomenalna a narożnik budynku z kopuła to już mistrzostwo świata. W zasadzie lepiej niż zestawy lego. Moje uznanie.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: zgrredek »

W pierwszej chwili zrobiłem WOW! Ale po chwili ochłonąłem i zastanowiło mnie - po co ta wieża? Gdyby tam był jakiś inny budynek, a nie wieża zegarowa, to byłoby OK. Ale wieża zegarowa w takim miejscu wydaje się całkiem bez sensu. Frontowej tarczy zegarowej nie widać z ulicy, a te boczne są chyba dla kominiarzy. To jest bardzo ładna wieża i bardzo by pasowała do jakiegoś ratusza, ale w takim miejscu to jest za bardzo przekombinowana.
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: lookl »

zgrredek pisze:W pierwszej chwili zrobiłem WOW! Ale po chwili ochłonąłem i zastanowiło mnie - po co ta wieża? Gdyby tam był jakiś inny budynek, a nie wieża zegarowa, to byłoby OK. Ale wieża zegarowa w takim miejscu wydaje się całkiem bez sensu. Frontowej tarczy zegarowej nie widać z ulicy, a te boczne są chyba dla kominiarzy. To jest bardzo ładna wieża i bardzo by pasowała do jakiegoś ratusza, ale w takim miejscu to jest za bardzo przekombinowana.
Przerost formy nad funkcją :)
Założenie miałem takie, że w tylnej części modulara ma być dominata dla całego założenia. Smukła wieża wyglądała słabo, więc zrobiłem ją masywniejszą, a więc czubek wieży proporcjonalnie zrobił się bardzo wysoki. Aby całość dobrze się ze sobą komponowała, obniżyłem wieżę maksymalnie ile mogłem (tak aby chociaż tarcza zegarowa była widoczna od frontu). Pozwoliłem sobie na to, gdyż wiele rzeczy w zestawach Lego jest umownych.

Rozpatrując to w takich kategoriach, to oliwkowy budynek z lewej strony też jest bez sensu. Bo co to za mieszkanie o szerokości 3m (z czego połowę zajmuje klatka schodowa)?:)

Po za tym tego modulara projektowałem jako coś co może stać na półce w jednej linii z innymi tego typu budynkami. I niekoniecznie musimy na niego patrzyć z odległości 10cm, gdzie wzrok jest na wysokości płyty bazowej:)
Gdyby nawet zestawić to z innymi budynkami w formie rozległej makiety miasta ... to na wystawach ludzie i tak patrzą na to z góry.

Nie zmienia to jednak faktu, że czasomierze stanowią tu pewien mankament.
Może jak to zbuduje to wstawię tam normalne okna :)
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Modular 3

Post autor: zgrredek »

lookl pisze:Założenie miałem takie, że w tylnej części modulara ma być dominata dla całego założenia.
Ta dominata to niekoniecznie musiałaby być wieża. Można w to miejsce wymyślić mnóstwo innych ciekawych budynków. Po prostu szkoda mi tej wieży tak wciśniętej między inne budynki. Myślę, że zasługuje na bardziej wyeksponowaną rolę np. w jakimś ratuszu.
lookl pisze:Rozpatrując to w takich kategoriach, to oliwkowy budynek z lewej strony też jest bez sensu. Bo co to za mieszkanie o szerokości 3m (z czego połowę zajmuje klatka schodowa)?:)
Mam znajomą, która kiedyś mieszkała w takiej kiszce (Wa-wa, ul. Królewska). Mieszkanie było chyba nawet węższe niż 3m.
ODPOWIEDZ