Campo Dei Miracoli

Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Campo Dei Miracoli

Post autor: Lusiojad »

Obrazek

Cześć, zbudowałem w tłumaczeniu na Polski Plac Cudów, w którego skład wchodzą katedra, baptysterium oraz Krzywa Wieża. Tak wygląda to w rzeczywistości:

Obrazek

Krzywą Wieżę stworzyłem już dawno, ale że wybrana skala nie pozwalała mi oddać jej szczegółów, sama wyglądem nie zachwyca. Taką skalę wybrałem, ponieważ po pierwsze mogło by mi nie starczyć na wszystko odpowiednich elementów, a po drugie okrągłe klocki 2x2 akurat pasowały do wieży. Więc pomyślałem że dobuduje też resztę placu. Jeśli chodzi o jej zamocowanie w podłożu, to jest po prostu lekko przekrzywiona. Tak się prezentuje:

Obrazek Obrazek

Później przystąpiłem do budowy katedry, a dokładnie jej fundamentów. Jak większości średniowiecznych kościołów mają one kształt krzyża, przez co budynek świetnie prezentuje się z góry:

Obrazek Obrazek

Później zbudowałem resztę katedry, która była już trudniejsza ze względu na ilość szczegółów możliwych do odwzorowania, ale za to efekt też był lepszy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i na koniec zostało mi baptysterium, na którego odwzorowanie nie miałem za bardzo pomysłu, ponieważ ciężko jest zbudować coś tak krągłego i to jeszcze w tej skali. No ale w końcu wyszło jak wyszło:

Obrazek Obrazek Obrazek

Podsumowując, z całokształtu jestem zadowolony, jednak uważam że to jednak katedra wyszła mi najlepiej.

Film:

Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Campo Dei Miracoli

Post autor: jetboy »

Krzywa wieża lepiej by wyszła z roundplejtów. baptysterium chyba też. Ogólnie bardzo przyzwoite i podobne do oryginału - domyśliłem się co to jest po obrazkach bez czytania opisu. (tytuł mi nic nie mówił)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Lusiojad
Posty: 138
Rejestracja: 17 mar 2016 21:33
Rok urodzenia: 2003
Lokalizacja: Lipno

Re: Campo Dei Miracoli

Post autor: Lusiojad »

Dzięki, roundplejtów akurat nie miałem, ale zgadzam się że z nimi mogło by to wyglądać lepiej.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: Campo Dei Miracoli

Post autor: Turnip »

Ta praca to Twój krok w dobrą stronę.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: Campo Dei Miracoli

Post autor: zgrredek »

jetboy pisze:domyśliłem się co to jest po obrazkach bez czytania opisu
A ja nie. Krzywa wieża, najbardziej rozpoznawalny element, wcale nie jest tu podobna do oryginału. Charakterystyczne jest w niej to, że na całej wysokości ma taką samą szerokość, a ostatnia kondygnacja jest NIEZNACZNIE węższa. Zamiast tego roundbricka 1x1 trzeba by było pokombinować z jakimiś innymi częściami - felgami, albo tłokiem.
No i lepiej wyglądałoby z tych klocków:
Obrazek
A ta flaga na szczycie jest całkiem zbędna. Dodatkowo utrudnia identyfikację.
ODPOWIEDZ