Pick-up (Far Cry 5)

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Pick-up (Far Cry 5)

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Witam wszystkich po małej przerwie od budowania (jeżeli 3 tygodnie nazwać można przerwą :P).

Wpadłem na całkowicie nieoryginalny pomysł zbudowania czegokolwiek. Padło na pojazd z niewydanej jeszcze gry, Far Cry 5. Brudny pick-up sekty, która przejęła dość duży (fikcyjny nomen omen) obszar, Hope County, w stanie Montana.

Jak na godzinkę budowania, myślę, że udało mi się go dość nieźle odwzorować. Swoją drogą, to mój pierwszy pojazd z klocków, nie Hovertanka i śmigacza 74-Z z SW. :P

Obrazek

Fotka źródłowa: https://vignette.wikia.nocookie.net/far ... 0914120237

Dość sporej dioramki z udziałem tego pojazdu można się spodziewać wkrótce. Będą palone krzyże. Obrazek

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Pick-up (Far Cry 5)

Post autor: glaz_pimpur »

Nie podobają mi się błotniki. Powinny być ścięte bardziej pionowo. Poza tym przednie światła. Chyba jakby zamiast serków dać zwykłe tile, to by lepiej wyglądało. Ale to trzeba by było sprawdzić
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Pick-up (Far Cry 5)

Post autor: Thietmaier »

Za nisko zawieszony. Koła wydają się za duże. Nie jestem fanem tych opon i prawie nigdy nie wyglądają one dobrze.
I możnaby bardziej pokombinować z przodem, żeby zmieścić migacze które są pod przednimi lampami, które powinny być schowane. Trochę gimnastyki ze snotem i da się to osiągnąć :)
Dach też na oko o płykę za nisko przez co słupki szyby mają zły kąt. Powinien być ostrzejszy względem maski, na której brakuje jakiegoś wlotu powietrza - patrząc na zdjęcie.
Powiem tak - dobra próba ale wg mnie warty dopracowania - godzinka to trochę mało gdy chcesz coś odzwierciedlić - mówię z doświadczenia swojego :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Pick-up (Far Cry 5)

Post autor: Janek »

Dziękuję za krytykę. Szanuję Wasze opinie.
Rzadko mi się to zdarza, ale z ochotą zabrałem się przebudowania pikapa. :P
Podmieniłem fotkę główną, mam nadzieję, że zawieszenie jest teraz ok. Na światła nie miałem kwadratowych tilesów, podobnie jak innych opon. ¯\_(ツ)_/¯ Design całego nadwozia wymusza na mnie taki kształt błotników. Kabina jak była tak i jest, próbowałem ją podnieść, ale nie pasowało mi. No i ludzik zyskał też dłuższe nogi, dla skali.

Zaznaczam raz jeszcze, to mój pierwszy pojazd. :]
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Pick-up (Far Cry 5)

Post autor: Thietmaier »

Teraz widać, że masz zły rozstaw osi - nie są wycentrowane z blotnikami i się to rozjeżdża.

Wiem, że to Twój pierwszy pojazd stąd liczne rady a nie tylko hejt :D Jeśli chcesz popracować nad nim - bo Ci zależy zeby wyglądał bliżej orginałowi - zapraszam na PW - chętnie doradzę - jakieś tam doświadczenie w tego typu pojazdach mam :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1691
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Pick-up (Far Cry 5)

Post autor: Janek »

Thietmaier pisze:Teraz widać, że masz zły rozstaw osi - nie są wycentrowane z blotnikami i się to rozjeżdża.

Wiem, że to Twój pierwszy pojazd stąd liczne rady a nie tylko hejt :D Jeśli chcesz popracować nad nim - bo Ci zależy zeby wyglądał bliżej orginałowi - zapraszam na PW - chętnie doradzę - jakieś tam doświadczenie w tego typu pojazdach mam :D
Ano, to też trzeba poprawić... Dżizas, nigdy więcej jeżdżących rzeczy... Jak szło mi dobrze z terenem i budynkami, to niech tak zostanie. :P

Cóż, ja przeważnie uczę się na błędach, nie inaczej jest i tym razem.
ODPOWIEDZ