URSUS

Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

URSUS

Post autor: lookl »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Prezentuje traktor, który powstał już jakiś czas temu. Za wzór posłużył mi Ursus C-360. Nie chciałem się tu bawić w jakieś dokładne odwzorowania, zwłaszcza że taka "Legowa" wersja Ursusa została już zbudowana przez Karwika. Dlatego też zmontowałem inny - prostszy, ale bardziej zwarty w swojej formie pojazd. Wykorzystałem jedynie charakterystyczne elementy Ursusa 360. Z przodu zastosowałem większe i grubsze koła, aby nadać pojazdowi bardziej masywny charakter. Traktor składa się ze 193 elementów.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: URSUS

Post autor: Sirius »

Nie wiem dokładnie jak wygląda Ursus i na ile jest to jego odwzorowanie, a na ile Ursus stanowił tylko inspirację, ale wyszedł Ci bardzo ładny i zgrabny traktor.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: URSUS

Post autor: Thietmaier »

Heh, a o mojej "sześćdziesiątce" nikt nie pamietą :D Trzeba ją na nowo obfocić i wrzucić ;)
Jest fajny i nawet jeśli to tylko luźna inspiracja to parę błędów jest:
- rozstaw koł powinien być ten sam - wg mnie tylne powinny mnie wystawać spod błotników - zmniejsz rozstaw o ile się da.
- szyba z tyłu powinna kończyć się tam gdzie zaczyna się skos blotnika z tyłu - teraz widać zgryz na zdjeciu z profilu
- te grilled slope i czarna płytka udająca chlapacz - do wywalenia wg mnie. Lepiej tam wsadzic flagi czarne w tej roli
- płytki dbg
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ