Dark Portal

Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Dark Portal

Post autor: Allemov »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

"Czas podbić świat! Czas otworzyć portal do piekieł!" - Mroczny Mag Iquez

ObrazekDark Portal - LEGO Fantasy Creation by Allemov, on Flickr

ObrazekDark Portal - LEGO Fantasy Creation by Allemov, on Flickr

ObrazekDark Portal - LEGO Fantasy Creation by Allemov, on Flickr

ObrazekDark Portal - LEGO Fantasy Creation by Allemov, on Flickr

ObrazekDark Portal - LEGO Fantasy Creation by Allemov, on Flickr
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: jetboy »

No no. Całkiem fajna praca.
Brakuje mi tylko ujęcia na którym było by dobrze widać że ten mag lewituje otwierając portal. Wydaje mi się że to jedna z konstrukcji które wyglądają lepiej na żywo.

Obręcz to wygięte bricki 2x1, czy jakaś mniej stresowa technika?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: SERVATOR »

Obręcz to ogniwa Technic o ile dobrze widzę...
Portal z użyciem płomieni wyszedł bardzo ciekawie. Mogłoby tylko być to jakoś bardziej obudowane, bo tak to za bardzo kojarzy mi się to z płonącą obręczą cyrkową, przez którą zaraz skoczy jakiś tygrys.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: jetboy »

SERVATOR pisze:Obręcz to ogniwa Technic o ile dobrze widzę...
Portal z użyciem płomieni wyszedł bardzo ciekawie. Mogłoby tylko być to jakoś bardziej obudowane, bo tak to za bardzo kojarzy mi się to z płonącą obręczą cyrkową, przez którą zaraz skoczy jakiś tygrys.
Faktycznie to gąsienice. I mi też kojarzy się to z obręczą cyrkową. Ale jako że to nie jest portal zbudowany, tylko przywołany to jego solidność jest wiarygodna.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Dark Portal

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Jest jakieś uzasadnienie dla tak dużego portalu?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: jetboy »

Olaf RagnaFoL pisze:Jest jakieś uzasadnienie dla tak dużego portalu?
Geometria gąsienicy...
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: Szczepan »

Te demony (czy jak im tam) wyglądają na dowodzonych przez tego niełysego na przedzie. A skoro tak, to nie do końca rozumiem, dlaczego przeszły koło maga obojętnie. Albo powinny być mu posłuszne i stanąć przed nim / za nim / wokół niego, albo powinny go zaatakować, jeśli są wrogo nastawione, albo ominąć go szerokim łukiem, jeśli się go boją. W każdym razie - nie sprawiać wrażenia, że go nawet nie widzą.
Tak mi się wydaje, w każdym razie.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: dzidek1983 »

Nie podoba mi się, że znowu użyłeś terenu z plaży który wg mnie jest mało ambitny. Portal byłby ładniejszy ze zwykłych Hinge, bo mógłbyś jakoś go ozdobić, nadać bardziej magiczny wygląd, bo w końcu został ten portal wyczarowany. Teraz wygląda jak wielka opona. Ten Biegacz z ogniem z rogów to też wg mnie overkill.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Dark Portal

Post autor: Allemov »

jetboy pisze:No no. Całkiem fajna praca.
SERVATOR pisze:Portal z użyciem płomieni wyszedł bardzo ciekawie.
Cieszę się, że się podoba. :)
dzidek1983 pisze:Portal byłby ładniejszy ze zwykłych Hinge, bo mógłbyś jakoś go ozdobić, nadać bardziej magiczny wygląd, bo w końcu został ten portal wyczarowany.
Pomysł na MOC zaczął się od sprawdzenia czy da się z takich gąsienic zrobić okrąg i późniejszego skojarzenia tego z portalem do innego świata. Jasne że istnieje masa innych technik. Pewnie część dałaby równie ciekawe lub ciekawsze efekty. Ale ta praca miała przedstawiać akurat tę jedną. :)
dzidek1983 pisze:Ten Biegacz z ogniem z rogów to też wg mnie overkill.
Raczej akcent humorystyczny. Tak samo jak drewniany kij z rybą jako "broń" jednego z nich. :P
Szczepan pisze:Te demony (czy jak im tam) wyglądają na dowodzonych przez tego niełysego na przedzie. A skoro tak, to nie do końca rozumiem, dlaczego przeszły koło maga obojętnie. Albo powinny być mu posłuszne i stanąć przed nim / za nim / wokół niego, albo powinny go zaatakować, jeśli są wrogo nastawione, albo ominąć go szerokim łukiem, jeśli się go boją. W każdym razie - nie sprawiać wrażenia, że go nawet nie widzą.
Słuszna uwaga! Chyba zbyt się zainspirowałem grami RTS gdzie jednostki po prostu maszerują po "zespawnowaniu się" do określonego punktu. Muszę przemyśleć ich rozmieszczenie. :)
SERVATOR pisze:Mogłoby tylko być to jakoś bardziej obudowane, bo tak to za bardzo kojarzy mi się to z płonącą obręczą cyrkową, przez którą zaraz skoczy jakiś tygrys.
Rozważałem to. Nawet miałem już zrobione do niego schodki i podstawę, ale wtedy zaczęło to wyglądać jak budowla przez kogoś postawiona, a nie coś czego trzy minuty temu tu nie było.

Obawiałem się skojarzenia z obręczą cyrkową, ale nie za bardzo wiem jak się go pozbyć. Podejrzewam, że gdybym dysponował mieszanką fioletowych i niebieskich płomieni, mniej osób by to kojarzyło z cyrkiem. A gdyby istniały przeźroczyste gąsienice to już w ogóle byłoby bosko...
dzidek1983 pisze:Nie podoba mi się, że znowu użyłeś terenu z plaży który wg mnie jest mało ambitny.
To może być nieczytelne wobec faktu, że buduję wiadomego MOCa o którym ciągle wspominam, ale w tym przypadku to akurat miały być obrzeża pustyni. :D

Niemniej nie ukrywam, że częściowo zagrały tu względy ekonomiczne i fakt, że takie a nie inne klocki mam w hurtowych ilościach. Drugim powodem użycia takiego krajobrazu jest fakt, że gdybym go umieścił w lesie, zamiast dwóch palących się kikutów palm miałbym palące się całe połacie trawy i powalone wezwaniem portalu drzewa, a trochę nie do końca mam pomysł jak to dobrze uchwycić. Rozwalona wezwaniem portalu płonąca stodoła też byłaby super, ale znów - bardzo kłopotliwe w odwzorowaniu.

Generalnie jestem zdania, że lepiej coś zrobić minimalistycznie, ale estetycznie, niż silić się na coś niesamowitego i to spartaczyć. Wiecie co mam na myśli. :P

Poza tym mi się osobiście bardzo podoba taki zwykły klockowy teren w postaci połaci morza studów i absolutnie nie mam poczucia "muszę to koniecznie zapełnić!". Lubię sobie wyobrażać, że MOC jest skrawkiem ogromnego świata minifigurek (jak z niego wynika jak wygląda teren 100 studów dalej), a nie czymś co ma być za wszelką cenę maksymalnie atrakcyjne i ciekawe.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Dark Portal

Post autor: Innos »

Całkiem fajne. I w sumie portal zbudowałeś bardzo efektywnie - relatywnie niedużo klocków, konstrukcja solidna, gdybyś chciał to gdzieś wozić to nie rozleci się tak jakby mogły się rozlecieć wszelkie tej wielkości kombinacje z brickami, zawiasami itd.
Nie wiem, czy te czerwone krzaki są aż tak czytelne jako płonące. Może powinieneś tam wpleść parę małych płomieni?
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
ODPOWIEDZ