Kolejne drzewo

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Kolejne drzewo

Post autor: wallyjarek »

Witam.
Kolejna próba budowania, tym razem posłuchałem słów krytyki, dzięki za wejście na ambicje :)
Minus drzewka jest taki, że jest delikatne.
Popracowałem nad podstawa i resztą drzewa kilka dni. Efekt końcowy mnie zadowala.
Robiłem próby zdjęć na kilku różnych odcieniach tła i jest ogromna różnica w efekcie końcowym, nie spodziewałem się tego że aż takie.
Używałem białego, zielonego i brązowego. Ostatni wyszedł najlepiej.

Obrazek

Jeszcze usiądę do małego drzewka by je poprawić.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: Kolejne drzewo

Post autor: Turnip »

Ładne. Robi wrażenie. Tylko myślę, że brązowe klocki połączyłeś ze sobą dość losowo, bez jakiejś koncepcji. Tak jakbyś budował z tego co akurat masz pod ręką. Najbardziej podoba mi się dolna część z podstawką - wygląda super.
Awatar użytkownika
Pakita
Posty: 23
Rejestracja: 20 lis 2016 14:17
Rok urodzenia: 1986

Re: Kolejne drzewo

Post autor: Pakita »

Wallyjarek, czy mógłbyś załączyć materiał fotograficzny na bazie którego budowałeś swoje drzewko, bądź, jeśli takowego nie używałeś, czy możesz podlinkować jakieś zdjęcie rośliny, którą oddaje Twoja praca? Z pewnością ułatwiłoby to odbiorcom odniesienie się do Twojego drzewka :).
Sam pomysł na budowanie takich drzewek jest bardzo sympatyczny, dobrze dopracowane na pewno byłyby fajną ozdobą domu. Mam jednak pytanie czysto techniczne. W opisie swojej pracy użyłeś w stosunku do swojego drzewka słowa "delikatne". Czy oznacza to, że po pchnięciu go palcem zwyczajnie się rozpadnie? Bo jeśli tak właśnie miałoby być to nikt kto takie drzewko by posiadał nie zaryzykowałby wytarcia kurzu z mebla, na którym by ono stało :/.
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Kolejne drzewo

Post autor: lookl »

Pakita pisze:W opisie swojej pracy użyłeś w stosunku do swojego drzewka słowa "delikatne". Czy oznacza to, że po pchnięciu go palcem zwyczajnie się rozpadnie?
Patrząc na nienaturalny kształt pnia sądzę że słowo "delikatne" to chyba mało powiedziane. To wygląda jakby się miało zaraz złamać.
Mała łodyga utrzymuje gruby pień :D Nigdy czegoś takiego nie widziałem w przyrodzie.

Może w bonzai da się takie coś wyhodować... nie wiem.
Nie mniej jednak bonsai to sztuka kreowania formy. A tutaj ta forma jest przeciętna.
Próbuj dalej :)

I po co te żółte ciapki na podstawce? tylko odwracają uwagę od drzewka
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Kolejne drzewo

Post autor: jetboy »

Mi się podoba nieortodoksyjny kształt tego drzewka. Osobiście spróbował bym dodać jeszcze trochę liści, żeby były trochę "gęstsze", ale być może delikatność konstrukcji na to nie pozwala. Doceniam je w takiej formie w jakiej jest.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Kolejne drzewo

Post autor: Stelario »

Co tu dużo mówić liście i kwiatki są ok. Pień i konar nie. Wygląda jak by się mialo zaraz złamać.
Wystarczyło by pogrubić pień na tym pojedyńczym łuku i było by zdecydowanie lepiej.
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Kolejne drzewo

Post autor: JK »

Ponieważ już wcześniej miałem okazję w innym miejscu wyrazić się pozytywnie o tym projekcie, nawiążę do podniesionej kwestii nienaturalnego wyglądu tego drzewka. Tak - jest nienaturalne!:) I - wybaczcie - mam pewnie mocno ograniczoną wiedzę na temat sztuki bonsai, ale przyznam, że kojarzyła mi się ona zawsze nie tylko z miniaturyzacją, ale też z tworzeniem wręcz groteskowo wyglądających form. Czy nie jest tak, że właśnie tworząc bonsai to człowiek kreuje formę, która na pozór wydaje się wbrew naturze? Natomiast co do stabilności drzewka, osobiście wolałbym, żeby jednak było stabilne:)
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 387
Rejestracja: 07 lip 2016 21:13
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Poznań/Limerick

Re: Kolejne drzewo

Post autor: wallyjarek »

Turnip pisze:Ładne. Robi wrażenie. Tylko myślę, że brązowe klocki połączyłeś ze sobą dość losowo, bez jakiejś koncepcji. Tak jakbyś budował z tego co akurat masz pod ręką. Najbardziej podoba mi się dolna część z podstawką - wygląda super.
W większości buduje z tego co mam pod ręką, tylko na pewne modele zamawiam specjalnie klocki. W tym przypadku tak nie było.
Dla mnie zabawą jest budowanie z tego co mam w pudełkach, czasem wychodzi lepiej, czasem gorzej. Jest to jedyny sposób jaki mnie odciąga od codzienności i stresu.
To tylko zabawa.

Pakita

Delikatne, w tym przypadku oznacza nie dotykaj, przytulaj itd.
Gdyby jeden z moich kotów zaczął by się ocierać o drzewko to rozpadło by się.
Gdybym chciał zabrać na wystawę w całości to rozpadło by się, moje modele które buduje i pojawiły się już na wystawach nie musiałem ich naprawiać, specjalnie składać itd. Wyciągam z pudełek i tyle.
Przy przestawianiu drzewka do zdjęć bezpieczniej było trzymanie jedną ręką za podstawę, a drugą drzewko mniej więcej w połowie.
Jest jeden taki punkt gdzie są dwa klocki 6060 przyczepione do dwóch 4070 i w tym punkcie cała górna część drzewa opiera się tylko na tym. Dlatego zrobiłem taką dziurę prowadząc z lewej strony łączenie by się nie łamało od ciężaru liści itd.
Wzorowałem się na zdjęciach wyszukanych w Google, nie wzorowałem się na jednym by odwzorować drzewo.

lookl

Pnie w drzewach Bonzai są przeróżne, jedne grube inne cienkie i powyginane. Kwestia wyobraźni.
Te ciapki to ozdoba. Moim zdaniem nie odwracają uwagi.
jetboy pisze:Mi się podoba nieortodoksyjny kształt tego drzewka. Osobiście spróbował bym dodać jeszcze trochę liści, żeby były trochę "gęstsze", ale być może delikatność konstrukcji na to nie pozwala. Doceniam je w takiej formie w jakiej jest.
Dzięki, z tymi liśćmi to problem, by odpadły pod ciężarem.
Ale podoba mi się ten temat i wrócę do niego jeszcze.

Stelario

Masz rację, że wygląda jakby miał się zaraz złamać i tak jest przy nie odpowiednim traktowaniu drzewka.
Nie chciałem, powiększać drzewka, pogrubiać. Wiązało by się to dla mnie ze zbudowaniem drzewka 50 cm lub więcej.
Teraz ma około 36 cm wysokości i mi to wystarczy nawet jako ozdoba na półkę, gdzie nikt nie sięgnie by dotykać :)

Napiszę tylko, że tło ma ogromne znaczenie, zauważyłem to przy tym drzewie.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na większość jeśli nie, wybaczcie dużo musiałem nadrobić a mało czasu na odpisanie.

No i bardzo się cieszę, że mam tyle polubień na Flickr. Nie spodziewałem się tego.
Awatar użytkownika
lookl
Posty: 140
Rejestracja: 17 maja 2016 13:49
Rok urodzenia: 1983
Kontakt:

Re: Kolejne drzewo

Post autor: lookl »

wallyjarek pisze: Pnie w drzewach Bonzai są przeróżne, jedne grube inne cienkie i powyginane. Kwestia wyobraźni.
Gruby pień stojący na "łodydze" chyba nie bardzo występuje...
Oczywiście można to sobie wyobrazić. Tylko że ta wyobraźnia prowadzi do takiego wniosku:
wallyjarek pisze: Masz rację, że wygląda jakby miał się zaraz złamać i tak jest przy nie odpowiednim traktowaniu drzewka.
Może korniki zjadły pień w niektórych miejscach, tak jak Stelariowi zjadły awatar xD
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: Kolejne drzewo

Post autor: JK »

lookl pisze:Może korniki zjadły pień w niektórych miejscach
Lepiej nie mieszajmy do tego polityki:D
ODPOWIEDZ