Kirovets K-700A

Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Kirovets K-700A

Post autor: Jakeof »

Strasznie lubię stare ruskie traktory, więc po zbudowaniu DT-75 i Białoruśki przyszedł czas na jednego z największych - Kirovetsa K-700A.

Obrazek

Jeszcze do niedawna myślałem że raczej nigdy nie zdecyduję się na zbudowanie go, z racji jednego elementu - tylnych błotników. K-700 mają z tyłu okrągłe, duże błotniki, sądziłem że ich dobre odwzorowane z klocków jest niemożliwe, i że nawet jeśli zbuduję w miarę ładnego Kirowca, to kiepsko odwzorowane błotniki będą słabym punktem i zepsują cały model. Jednak pokusa zwyciężyła i zabrałem się do budowania:) Oczywiście zmierzenie się z błotnikami zostawiłem na koniec; wciąż uważam że nie zbudowałem ich dobrze, ale w tej skali lepiej nie potrafiłem. Generalnie jak na niego patrzę to już mi nie przeszkadzają, lepiej nie będzie. Z lusterek zrezygnowałem świadomie, bo na wielu zdjęciach ich nie widziałem, wiadomo - to stare maszyny, w większości egzemplarzy, które jeszcze jeżdżą, lusterka są pourywane.

Obrazek

. Musiałem dać miejscami wstawki w kolorze tan i kilku innych odcieniach, z jednego powodu - element tworzący okrągłe nadkole nad przednim kołem nie wystepuje w żółtym. Ale piaskowy kolor moim zdaniem postarza maszynę, sprawia że nie wygląda jak nówka sztuka, co w sumie przy tym traktorze jest atutem. Traktor jest zróżnicowany kolorystycznie, co sprawiło mi trochę kłopotu, bo czasem musiałem zamawiać raptem po kilka klocków z jednego sklepu, ale udało mi się zdobyć wszystkie części w potrzebnych mi kolorach. Jestem bardzo zadowolony z kabiny, udało mi się zaakcentować wszystkie okienka, których Kirowiec ma niemało, bo aż 10. Dach owinięty jest żółtą legową gumką. Koła się kręcą, przegub jest ruchomy, TUZ można podnosić i opuszczać. Uchwyty do wiaderek tworzące najniższy stopień drabinki trzymają się w ten sposób, że są umieszczone w kawałku przewodu hydraulicznego, który jest wciśnięty w dziurę w tym dużym skosie. Trzyma jak ta lala.

Obrazek

Żeby nie było monotonnie dorobiłem do niego ciemnoszary lemiesz, gdyż na wielu zdjęciach widziałem K700 z lemieszami używane do odśnieżania, czy po prostu spychania ziemi. Zresztą podoba mi się taka konfiguracja. Rozważałem też zbudowanie dużego 8-skibowego pługu, ale na najbliższy czas porzuciłem ten pomysł. Może kiedyś do niego wrócę.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Galeria Brickshelf - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=570599" target="_blank

Galeria Flickr - https://www.flickr.com/photos/jakeofleg ... 4061847974" target="_blank

To wszystko, dziękuję za uwagę ;)
Awatar użytkownika
Mateusz92
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2415
Rejestracja: 15 gru 2015 23:05
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Zduny
Kontakt:

Re: Kirovets K-700A

Post autor: Mateusz92 »

W końcu komentuję :)
Model świetnie odzwierciedla prawdziwą maszynę. Oczywiście są pewne nieścisłości jak tylne błotniki, ale nie zaburzą odbioru MOCa jako całość. Tak jak napisałeś "jajecznica" kolorowa dodaje urok modelowi. Koła moim zdaniem zostały stworzone do tego modelu bo tak w Twoim jak i w Kirowcu MisterZumbiego wyglądają świetnie. Przy TUZie bardzo podobają mi się ucięte flexy wsadzone bokiem i zaczepione na nich haki pirackie.
Awatar użytkownika
Jakeof
Posty: 63
Rejestracja: 22 sty 2016 22:02
Rok urodzenia: 1993
Lokalizacja: Osięciny

Re: Kirovets K-700A

Post autor: Jakeof »

Dzięki za miłe słowa, już myślałem że ten temat umarł ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Kirovets K-700A

Post autor: jetboy »

A co tu pisać jak model jest doskonały? :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ